قالب وردپرس خرید قالب وردپرس فروشگاه قالب وردپرس قالب خبری وردپرس

اتفاق خاصی درباره زندانیان مهریه رخ نداده است

غلامحسین اسماعیلی؛ سخنگوی قوه‌قضاییه با بیان اینکه قرار نیست اتفاق جدیدی درباره زندانیان مهریه رخ دهد گفت: گزارش‌ها حاکی از عدم اجرای درست قانون نحوه اجرای محکومیت‌های مالی از سوی برخی قضات بود که دستور بررسی صحیح و مجدد درخواست اعسار زندانیان مهریه صادر شد.

خبرگزاری تسنیم: غلامحسین اسماعیلی درباره انتشار خبری مبنی بر دستور رئیس قوه‌قضائیه برای آزادی زندانیان مهریه تا چند روز آینده اظهار کرد: آنچه اتفاق افتاده موضوع جدیدی نیست. رئیس قوه قضائیه در جلسه شورای روسای کل دادگستری‌های سراسر کشور تاکید کرد که قانون نحوه اجرای محکومیت مالی مصوب سال ۹۴ و فتوای مراجع تقلید باید در ارتباط با زندان مهریه دقیقا اجرا شود.

این مقام مسئول در دستگاه قضا با بیان اینکه قانون تغییر نکرده است افزود: قانون نحوه اجرای محکومیت‌های مالی مصوب سال ۹۴ تکلیف را مشخص کرده و گفته زوجه را در صورتی می‌شود بابت عدم پرداخت مهریه بازداشت کرد که توان پرداخت داشته باشد ولی از پرداخت امتناع کند.

سخنگوی قوه‌قضائیه ادامه داد: گزارش‌هایی به ریاست قوه‌قضائیه رسیده بود مبنی بر این که برخی قضات قانون نحوه اجرای محکومیت‌های مالی را درست اجرا نمی‌کنند و عدم اجرای درست قانون موجب ازدیاد زندانیان مهریه شده و رئیس قوه‌قضائیه هم تاکید کرد ضوابط و مقررات قانونی درست اجرا درخواست اعسار زندانیان مهریه مجدداً برسی شود تا اگر مشخص شد کسی توان پرداخت ندارد، زندان نماند.

اسماعیلی تاکید کرد: به طور قطع اگر زندانی وجود داشته باشد که توان پرداخت دارد اما امتناع می‌کند کماکان در زندان می‌ماند و تاکید رئیس قوه قضائیه هم بر اجرای دقیق قانون نحوه اجرای محکومیت مالی است.

مطالب مرتبط

تجربه صدای ارتقا­یافته و سبک زندگی پر تحرک با ایربادهای جدید TONE FREE ال‌جی

تجربه صدای ارتقا­یافته و سبک زندگی پر تحرک با ایربادهای جدید TONE FREE ال‌جی

سری جدید محصولات ToneFree،  بهترین تجربه‌ی شنیداری را با...

هواپیمای سوپرسونیک با ویژگی‌هایی ورای تصور

هواپیمای سوپرسونیک با ویژگی‌هایی ورای تصور

استارتاپ بوم سوپرسونیک (Boom Supersonic) تصاویر جدیدی از...

نمایش رنگ های ناب و خالص با تلویزیون های NanoCell ال‌جی

نمایش رنگ های ناب و خالص با تلویزیون های NanoCell ال‌جی

همه ما هنگام تماشای فیلم و سریال‌های مورد علاقه‌مان...

کلنگ زنی پروژه یک هزار واحدی طرح نهضت ملی مسکن

کلنگ زنی پروژه یک هزار واحدی طرح نهضت ملی مسکن

عملیات اجرایی پروژه یک هزار واحدی شهرک شهیدبهشتی...

نظرات

پاسخی بگذارید