قالب وردپرس خرید قالب وردپرس فروشگاه قالب وردپرس قالب خبری وردپرس

اتفاق خاصی درباره زندانیان مهریه رخ نداده است

تاریخ انتشار : سه‌شنبه 7 خرداد 1398 - 15:46

غلامحسین اسماعیلی؛ سخنگوی قوه‌قضاییه با بیان اینکه قرار نیست اتفاق جدیدی درباره زندانیان مهریه رخ دهد گفت: گزارش‌ها حاکی از عدم اجرای درست قانون نحوه اجرای محکومیت‌های مالی از سوی برخی قضات بود که دستور بررسی صحیح و مجدد درخواست اعسار زندانیان مهریه صادر شد.

خبرگزاری تسنیم: غلامحسین اسماعیلی درباره انتشار خبری مبنی بر دستور رئیس قوه‌قضائیه برای آزادی زندانیان مهریه تا چند روز آینده اظهار کرد: آنچه اتفاق افتاده موضوع جدیدی نیست. رئیس قوه قضائیه در جلسه شورای روسای کل دادگستری‌های سراسر کشور تاکید کرد که قانون نحوه اجرای محکومیت مالی مصوب سال ۹۴ و فتوای مراجع تقلید باید در ارتباط با زندان مهریه دقیقا اجرا شود.

این مقام مسئول در دستگاه قضا با بیان اینکه قانون تغییر نکرده است افزود: قانون نحوه اجرای محکومیت‌های مالی مصوب سال ۹۴ تکلیف را مشخص کرده و گفته زوجه را در صورتی می‌شود بابت عدم پرداخت مهریه بازداشت کرد که توان پرداخت داشته باشد ولی از پرداخت امتناع کند.

سخنگوی قوه‌قضائیه ادامه داد: گزارش‌هایی به ریاست قوه‌قضائیه رسیده بود مبنی بر این که برخی قضات قانون نحوه اجرای محکومیت‌های مالی را درست اجرا نمی‌کنند و عدم اجرای درست قانون موجب ازدیاد زندانیان مهریه شده و رئیس قوه‌قضائیه هم تاکید کرد ضوابط و مقررات قانونی درست اجرا درخواست اعسار زندانیان مهریه مجدداً برسی شود تا اگر مشخص شد کسی توان پرداخت ندارد، زندان نماند.

اسماعیلی تاکید کرد: به طور قطع اگر زندانی وجود داشته باشد که توان پرداخت دارد اما امتناع می‌کند کماکان در زندان می‌ماند و تاکید رئیس قوه قضائیه هم بر اجرای دقیق قانون نحوه اجرای محکومیت مالی است.

نظرات

پاسخی بگذارید