قالب وردپرس خرید قالب وردپرس فروشگاه قالب وردپرس قالب خبری وردپرس

احصای نیازهای مشترک فناورانه زنجیره طلا در کشور

تاریخ انتشار : دوشنبه 3 مرداد 1401 - 17:34

مدیر آموزش، ‌پژوهش و فناوری ایمیدرو اعلام کرد: نیازهای مشترک فناورانه زنجیره صنعت طلا در کشور احصا شد و قرار است طرح های پژوهشی متناسب با آنها تعریف شود.

به گزارش روابط عمومی ایمیدرو، غلامرضا ملاطاهری در جلسه هم اندیشی و هم افزایی برای تعریف طرح های پژوهشی مشترک در حوزه طلا ضمن بیان این مطلب اظهار داشت: با مشخص شدن نیازهای مشترک فناورانه معادن و واحدهای فرآوری طلا در بخش دولتی و خصوصی، طرح های متناسب با نیازها , تعریف و برای فراخوان اقدام خواهد شد.

وی ادامه داد: درخواست ارائه پیشنهاد (RFP) برای تدوین سند استراتژی حوزه طلا،‌ بهبود موازنه جرم، افزایش خلوص شمش های طلا در مجتمع طلای زرشوران و نیز استفاده از اکسیژن خالص و پروژه ژئومتالورژی طلا با رویکرد توسعه فناوری و افزایش یهره وروی در مجتمع های ایمیدرو در دست تهیه است.

ایمیدرو به دنبال طراحی نظام مدیریت توسعه فناوری

مدیر آموزش، ‌پژوهش و فناوری ایمیدرو با بیان اینکه این سازمان به دنبال طراحی نظام مدیریت توسعه فناوری در بخش معدن و صنایع معدنی مبتنی بر نیازمندی های فناورانه و نوآورانه است، تصریح کرد: از ابتدای امسال، جلسات هم اندیشی و هم افزایی پژوهش و توسعه فناوری ایمیدرو و بنگاه های منتخب بخش معدن و صنایع معدنی آغاز شده است.

وی افزود: خروجی های این جلسات در حوزه های مختلف همچون «معادن و صنایع سرب وروی»، «معادن آهن»، «معادن و صنایع آلومینوم»، «صنایع فولاد»، «معادن و صنایع طلا» در غالب پروژه های پژوهشی کاربردی در حال اجرا است.

بنا به این گزارش، جلسه هم اندیشی و هم افزایی بین ایمیدرو و شرکت های زنجیره تولید طلا، با هدف تعریف طرح های پژوهشی مشترک در این حوزه، در مجتمع طلای زرشوران برگزار شد.

در جلسه مذکور، مدیرعامل شرکت گسترش معادن و صنایع معدنی طلای زرشوران، نماینده مدیرعامل شرکت طلای موته و برخی از شرکت های خصوصی فعال در زمینه طلا حضور داشتند.

مطالب مرتبط

سومین عرضه اولیه در بازار سرمایه از طریق کارگزاری بانک ملی ایران

سومین عرضه اولیه در بازار سرمایه از طریق کارگزاری بانک ملی ایران

شرکت بهار زر عالیس چناران «عالیس» از طریق کارگزاری...

بورس کالا کمک بزرگی برای کل بازار سرمایه است

بورس کالا کمک بزرگی برای کل بازار سرمایه است

رییس سازمان بورس با بیان اینکه بورس کالا کمک بزرگی...

عرضه سیمان در بورس کالا از سر گرفته شد

عرضه سیمان در بورس کالا از سر گرفته شد

عرضه سیمان در بورس کالا در هفته جاری از سر گرفته شده و...

پارامترهای بازار سرمایه نشان می دهد جای نگرانی وجود ندارد

پارامترهای بازار سرمایه نشان می دهد جای نگرانی وجود ندارد

مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت اقتصاد با اشاره...

نظرات

پاسخی بگذارید