قالب وردپرس خرید قالب وردپرس فروشگاه قالب وردپرس قالب خبری وردپرس

بانک توسعه صادرات پیشرو در حمایت از شرکت‌های دانش بنیان

تاریخ انتشار : چهارشنبه 3 بهمن 1397 - 11:15

کارشناس حوزه توسعه بازار مطرح کرد: بانک توسعه صادرات شعبه یزد عملکرد خوبی برای جذب و ترغیب شرکت های دانش بنیان برای ورود به عرصه های صادراتی داشته است و پیرو برگزاری چند جلسه هم افزایی این بانک با شرکت های دانش بنیان، بالغ بر پنجاه شرکت نوآور در یزد، پیگیری جدی خود را برای ورود به عرصه های صادراتی آغاز کرده اند.

مدیرعامل یکی از قدیمی ترین شرکت های تخصصی فعال در عرصه تجاری سازی، تامین مالی، توسعه بازار و انتقال تکنولوژی در کشور در گفتگو با خبرنگار اگزیم نیوزگفت: به طور خاص در حوزه صادرات، نقطه ضعف بزرگ شرکت های دانش بنیان، عدم اشراف کافی در بخش های مختلف اعم از قوانین و مقررات صادراتی، مسائل مالی و راهکاری حضور ماندگار در بازارهای مبدا صادراتی است.

محمدرضا علومی اذعان داشت: ظرفیت های شناسایی شده در حوزه دانش بنیان و فعالیت های نوآورانه تولیدی در کشور فوق العاده بوده اند؛ آنچه مسلم است شرکت های دانش بنیان به لحاظ فنی قوی و از نظر مالی، اقتصادی و بازار ضعیف هستند؛ بر خلاف شرکت های سنتی که بعد فنی چندان قدرتمندی ندارند اما بازار را خوب می شناسند.

علومی اذعان داشت: بعنوان فعال عرصه تجاری سازی بر این باورم که بانک توسعه صادرات یکی از بانک های پیشرو در عرصه تجاری سازی شرکت های دانش بنیان بوده است و می تواند با اندکی تغییر در آیین نامه ها ظرفیت های بزرگ صادراتی در شرکت های نوآور را در استان و کشور شکوفا سازد.

این کارشناس تجاری سازی بیان داشت : در مجموع ۳۰۰ شرکت دانش بنیان در یزد فعالیت دارند که به نسبت جمعیت استان، آمار بسیار خوبی قلمداد می شود؛ و از میان آنها شرکت هایی که به به شکل بالقوه،از لحاظ صادراتی توانمند هستند، ۱۵ درصد این تعداد شرکت دانش بنیان را تشکیل می دهند.

محمد رضا علومی افزود: توان شرکت های فناور/ دانش بنیان یاد شده در کشوورهای مقصد قابل دفاع است و با وجودیکه ایتالیا به لحاظ پایه فناوری از ایران قوی تر است اما در حال حاضر شرکت دانش بنیانی در استان داریم که به صورت پایلوت به این کشور صادرات خدمات فناورانه انجام می دهد.

وی گفت: شرکت دانش بنیان دیگری به نام پازیریک خدمات منحصر به فردی را برای کشورهای شرق آسیا، شامل تجهیزات قالیشویی تولید کرده که در دنیا منحصر به فرد است .

به گفته علومی شرکت های دانش بنیان با توقع اندک و تشریفات مختصر می توانند با سرمایه گذاری اندک و حمایت کمی از سوی دولت، ارزش افزوده بسیاری را ایجاد کنند.وی اذعان داشت: در مقایسه با صنایعی چون فولاد، محصولات دانش بنیان می توانند با عوارض کمتر و حاشیه سود جذاب تر در عرصه صادرات حاضر شوند.

به گزارش پایگاه خبری اگزیم نیوز، حضور شرکت های دانش بنیان در نشست معرفی خدمات بانک توسعه صادرات ایران، در یزد چشمگیر بود. سلسله نشست های معرفی خدمات بانک توسعه صادرات ایران در شعب استانی این بانک در سراسر کشور با هدف آشنایی و تعامل بیشتر فعالان اقتصادی، تولید کنندگان و علاقه مندان به فعالیت در عرصه های صادراتی به همت اداره امور شعب و بازاریابی بانک توسعه صادرات در استانهای مختلف برگزار می شود.

نظرات

پاسخی بگذارید