قالب وردپرس خرید قالب وردپرس فروشگاه قالب وردپرس قالب خبری وردپرس

برگزاری چهارمین دادگاه متهمان پرونده اعتبار ایرانیان

تاریخ انتشار : دوشنبه 19 فروردین 1398 - 11:36

چهارمین جلسه رسیدگی به پرونده تعاونی اعتبار اعتماد ایرانیان در دادگاه ویژه رسیدگی به جرایم اخلالگران در نظام اقتصادی کشور به ریاست قاضی سیدهادی منصوری درمشهد برگزار شد.
خبرگزاری فارس: چهارمین جلسه رسیدگی به پرونده موسوم به تعاونی اعتبار اعتماد ایرانیان با حضور متهمان، جمعی از شکات، وکلای مدافع متهمان و اصحاب رسانه و مطبوعات در دادگاه ویژه رسیدگی به جرایم اخلالگران در نظام اقتصادی کشور به ریاست قاضی سیدهادی منصوری در مشهد برگزار شد.

در ابتدای جلسه، قاضی منصوری با تذکر مواد قانونی خواستار رعایت نظم و انضباط جلسه از سوی تمامی حضار شد و خطاب به متهمان گفت: در بیان اظهارات خود صداقت قانون و اخلاق را در نظر داشته باشند.

قاضی منصوری قبل از دعوت متهمان و وکلای آنها به جایگاه برای ارائه دفاعیات خود با تشریح روند رسیدگی به اتهامات مطرح شده در این پرونده به فرصتی که در اختیار متهمان قرار گرفته تا برای جبران مافات به معرفی اموال بپردازند اشاره کرد و افزود: هدف ما ضمن اجرای قانون و مجازات متهمان، حفظ منافع و اموال مال باختگان و سپرده‌گذاران است و امیدواریم در فرصت اعطایی از سوی دادگاه متهمان در این جهت اقدامات موثری به انجام رسانده باشند.

قاضی منصوری همچنین با اشاره به فرصت‌های اعطایی به وکلای مدافع برای مطالعه پرونده و دفاع از موکلان خود، از حضور پررنگ اصحاب رسانه و مطبوعات در جلسه دادگاه تشکر کرد.

قاضی منصوری در ادامه از متهمان و وکلای آنان خواست تا به ارائه دفاعیات خود در برابر سؤالات مطروحه و موارد طرح شده مطابق با کیفرخواست صادره از ناحیه دادسرای عمومی و انقلاب مشهد بپردازند.

پیش از این موارد اتهامی از جمله اخلال در نظام اقتصادی کشور، طبق کیفرخواست صادره توسط نماینده دادستان عمومی و انقلاب مشهد، مجدداً به متهمان تفهیم شد.

به گزارش فارس، ۲۵ اسفندماه سال گذشته اولین جلسه محاکمه متهمان پرونده تعاونی اعتبار اعتماد ایرانیان آغاز شد که در آن جلسه نماینده دادستان به قرائت کیفرخواست پرداخت و در ادامه نماینده و وکیل مدافع شکات نیز اظهارات خود را ارائه دادند.

دومین جلسه پرونده مذکور در روز ۲۶ اسفندماه سال گذشته برگزار شد که در آن جلسه متهم علی محمدکریم پور، متهم احمدحاجی زادگان، متهم محمدعلی زنده دل و متهم مهدی حسام فرزندعلی اصغر برای ارائه دفاعیات در جایگاه قرار گرفتند.

جلسه سوم پرونده تعاونی اعتبار اعتماد ایرانیان در روز ۲۷ اسفندماه سال گذشته برگزار شد که در این جلسه نیز متهم محمد مهدی پورسلیمی به ارائه دفاعیات خود پرداخت و وکیل نماینده جمعی از شکات نیز توضیحات خود را در دادگاه ارائه کرد.

نظرات

پاسخی بگذارید