قالب وردپرس خرید قالب وردپرس فروشگاه قالب وردپرس قالب خبری وردپرس

تست بالینی واکسن آنفلوانزا از اواخر آذر

دبیر ستاد توسعه زیست فناوری از انجام تست‌های بالینی واکسن آنفلوانزا در اواخر آذرماه خبر داد و گفت: پیش بینی می‌شود تا یک ماه بعد از تست‌های بالینی به تولید برسد.
دکتر مصطفی قانعی در گفتگو با خبرنگار مهر در خصوص واکسن آنفلوانزا اظهار کرد: امید می رود واکسن آنفلوانزا تست های بالینی خود را اواخر آذرماه شروع کند و پیش بینی می شود که حداکثر یک ماه بعد از آن نتایج این واکسن اعلام شود.

وی با بیان اینکه این واکسن از نوع نوترکیب است، عنوان کرد: این واکسن توسط محققان کشور به نتیجه رسیده و برای آنفلوانزا فصلی مناسب است.

دبیر ستاد توسعه زیست فناوری با تاکید بر اینکه شیوه تولید این واکسن بدون استفاده از تخم مرغ است، بیان کرد:اکنون واکسنی ایرانی برای پیشگیری از آنفلوانزا به تولید می‌رسد که با استفاده از spf تخم مرغ است؛ اما واکسن جدید بدون این ماده و برای اولین بار در کشور به تولید می‌رسد.

وی با بیان اینکه آمریکا تنها تولید کننده این واکسن بدون spf تخم مرغ است که اکنون محققان ایرانی به دانش فنی آن دست پیدا کرده‌اند، گفت: تاکنون این واکسن به کشور ما وارد نشده و تولید هم نشده است.

دبیر ستاد توسعه زیست فناوری با بیان اینکه تاثیر این واکسن جدید با قبلی در افراد یکسان است فقط در تولید وابستگی به تخم مرغ ندارد، گفت: این واکسن چهارظرفیتی آنفلوانزای فصلی است که برای همه قابل استفاده است؛ همه افراد می‌توانند از این واکسن استفاده کنند؛ در واقع بعد از رونمایی و افتتاح خط تولید تا یک ماه بعد واکسن به بازار خواهد رسید.

خبرگزاری مهر

مطالب مرتبط

سعید محمد: قصد شهردار شدن ندارم

سعید محمد: قصد شهردار شدن ندارم

سعید محمد فرمانده پیشین قرارگاه سازندگی خاتم...

کاریکاتور چینی گروه ۷ را به سخره گرفت

کاریکاتور چینی گروه ۷ را به سخره گرفت

کاریکاتوریست چینی با ترسیم اعضای گروه 7 به شکل حیوانات...

احتمال استفاده از بیت‌کوین به جای دلار در کوبا

احتمال استفاده از بیت‌کوین به جای دلار در کوبا

بانک مرکزی کوبا اعلام کرد استفاده از دلار آمریکا را از...

پاسخ رهبر انقلاب درباره نظر نهایی شورای نگهبان

پاسخ رهبر انقلاب درباره نظر نهایی شورای نگهبان

بعد از اعلام نتایج بررسی‌ صلاحیت نامزدهای انتخابات...

نظرات

پاسخی بگذارید