قالب وردپرس خرید قالب وردپرس فروشگاه قالب وردپرس قالب خبری وردپرس

تست بالینی واکسن آنفلوانزا از اواخر آذر

دبیر ستاد توسعه زیست فناوری از انجام تست‌های بالینی واکسن آنفلوانزا در اواخر آذرماه خبر داد و گفت: پیش بینی می‌شود تا یک ماه بعد از تست‌های بالینی به تولید برسد.
دکتر مصطفی قانعی در گفتگو با خبرنگار مهر در خصوص واکسن آنفلوانزا اظهار کرد: امید می رود واکسن آنفلوانزا تست های بالینی خود را اواخر آذرماه شروع کند و پیش بینی می شود که حداکثر یک ماه بعد از آن نتایج این واکسن اعلام شود.

وی با بیان اینکه این واکسن از نوع نوترکیب است، عنوان کرد: این واکسن توسط محققان کشور به نتیجه رسیده و برای آنفلوانزا فصلی مناسب است.

دبیر ستاد توسعه زیست فناوری با تاکید بر اینکه شیوه تولید این واکسن بدون استفاده از تخم مرغ است، بیان کرد:اکنون واکسنی ایرانی برای پیشگیری از آنفلوانزا به تولید می‌رسد که با استفاده از spf تخم مرغ است؛ اما واکسن جدید بدون این ماده و برای اولین بار در کشور به تولید می‌رسد.

وی با بیان اینکه آمریکا تنها تولید کننده این واکسن بدون spf تخم مرغ است که اکنون محققان ایرانی به دانش فنی آن دست پیدا کرده‌اند، گفت: تاکنون این واکسن به کشور ما وارد نشده و تولید هم نشده است.

دبیر ستاد توسعه زیست فناوری با بیان اینکه تاثیر این واکسن جدید با قبلی در افراد یکسان است فقط در تولید وابستگی به تخم مرغ ندارد، گفت: این واکسن چهارظرفیتی آنفلوانزای فصلی است که برای همه قابل استفاده است؛ همه افراد می‌توانند از این واکسن استفاده کنند؛ در واقع بعد از رونمایی و افتتاح خط تولید تا یک ماه بعد واکسن به بازار خواهد رسید.

خبرگزاری مهر

مطالب مرتبط

ادعای دست‌داشتن ایران در حمله اخیر به آرامکو

ادعای دست‌داشتن ایران در حمله اخیر به آرامکو

عربستان سعودی ایران را در دست داشتن حمله به آرامکو...

تغییرات قیمت مرغ و گوشت در دولت دوم روحانی

تغییرات قیمت مرغ و گوشت در دولت دوم روحانی

اینفوگرافی درباره قیمت مرغ، گوشت گوسفند و گوساله از...

سلطانی: ناچاریم برای کسب درآمد، کار کنیم

سلطانی: ناچاریم برای کسب درآمد، کار کنیم

شهره سلطانی که بعد از محدودیت‌های کرونایی در فیلم...

پنتاگون: با تیم انتقالی بایدن همکاری می‌کنیم

پنتاگون: با تیم انتقالی بایدن همکاری می‌کنیم

بعد از آنکه رئیس‌جمهور آمریکا آغاز روند انتقال قدرت...

نظرات

پاسخی بگذارید