قالب وردپرس خرید قالب وردپرس فروشگاه قالب وردپرس قالب خبری وردپرس

تقدير از بانک اقتصادنوين در همايش تکريم خيرين مدرسه‌ ساز زلزله کرمانشاه

تاریخ انتشار : دوشنبه 3 شهریور 1393 - 17:46

تقدير از بانک اقتصادنوين در همايش تکريم خيرين مدرسه‌ ساز زلزله کرمانشاههمزمان با برگزاري همايش تکريم خيرين مدرسه ساز زلزله کرمانشاه، با اهداي تنديس ويژه اين همايش از بانک اقتصادنوين تقدير شد

به گزارش روابط عمومي بانک اقتصادنوين،در همايش تکريم خيرين مدرسه‌ ساز زلزله کرماشاه که با حضور سيدمحمد بطحايي وزير آموزش و پرورش، شماري از مديران ارشد کشوري و لشگري و جمعي از خيرين مدرسه ‌‌ساز با عنوان “با هم مدارس کرمانشاه را ساختيم” برگزار شد، از عليرضا بلگوري مديرعامل بانک اقتصادنوين و ساير افراد و سازمان‌هاي تاثيرگذار در بازسازي مدارس مناطق زلزله زده کرمانشاه تقدير شد.

در اين همايش سيد محمد بطحايي وزير آموزش و پرورش از ساخت ۱۶۰ واحد آموزشي در مناطق زلزله زده کرمانشاه خبر داد و گفت: با همت بي منت خيرين مدرسه ساز توانستيم به جاي ۷۸ مدرسه تخريبي در زلزله سال گذشته کرمانشاه، ۱۶۰ واحد آموزشي بسازيم.

در ادامه هوشنگ بازوند استاندار کرمانشاه، ضمن قدرداني از خيرين مدرسه ساز، به مرور زلزله‌هاي رخ داده در چند سال اخير در کشور پرداخت و گفت: آخرين زلزله بزرگ رخ داده مربوط به استان کرمانشاه بود که در آن ۱۹۳۰ روستا و ۹ شهرستان تخريب شدند؛ ليکن عليرغم خسارات فراوان با هوشمندي مردم در پس‌لرزه‌ها، تعداد تلفات جاني اين زلزله کاهش يافت.

همچنين رخشاني‌مهر رئيس سازمان نوسازي، توسعه و تجهيز مدارس کشور با اشاره به احداث ۱۶۰ مدرسه توسط خيرين مدرسه ساز پس از زلزله کرمانشاه اظهار داشت: از اين تعداد، ۵۹ واحد مدرسه شهري و روستايي در مناطق مختلف کرمانشاه در مهر ماه امسال به بهره برداري رسيد و اگر احداث ساير مدارس تعهد شده در استان کرمانشاه پايان يابد، سرانه فضاي آموزشي در اين استان به ۱۷٫۲۱ متر خواهد رسيد.

گفتني است بانک اقتصادنوين تاکنون در ساخت ۲۹ مدرسه در سراسر کشور مشارکت داشته که از اين تعداد، سه مدرسه در استان کرمانشاه قرار گرفته و يکي از اين مدارس به بهره‌برداري رسيده است. همچنين پس از زلزله سال ۱۳۹۶ در شهرستان سرپل ذهاب، اين بانک با مشارکت هنرمندان، ورزشکاران، اساتيد دانشگاه، کارکنان و مشتريان خود، ساخت يک مدرسه را در مناطق زلزله زده اين استان برعهده گرفت.

نظرات

پاسخی بگذارید