قالب وردپرس خرید قالب وردپرس فروشگاه قالب وردپرس قالب خبری وردپرس

حمایت ۱۲۵میلیاردی بانک کشاورزی از راه اندازی واحد گلخانه نشاء گوجه فرنگی دراستان کرمانشاه

کرمانشاه با ۱٫۵ درصد وسعت کشور و ۲٫۴ درصد جمعیت کشور ، استانی است که ۳۳۰ کیلومتر با کشور عراق مرز مشترک دارد و به دلیل تنوع اقلیمی و محصولات کشاورزی، یکی از تاثیرگذارترین استان ها در اقتصاد کشاورزی و اقتصاد ایران محسوب می شود.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و همکاری های بین الملل بانک کشاورزی ،در فاصله ۲۰ کیلومتری شهر کرمانشاه در روستای تازه آباد، واحد گلخانه ۳٫۵ هکتاری کشت نشا شرکت دشت سبز غرب، با حمایت ۱۲۵میلیارد ریالی بانک کشاورزی احداث و راه اندازی شده است.

مهندس حمیدرضا جهانگیری مدیر عامل شرکت دشت سبز غرب، با تاکید بر حمایت ۱۲۵ میلیارد ریالی بانک کشاورزی و همراهی کامل این بانک، در راستای تکمیل زنجیره ی تولید مجتمع کشت و صنعت روژین تاک گفت :این گلخانه مجهز به خط بذر زنی ایتالیایی و سیستم آبیاری پیشرفته بوده و طراحی آن بر اساس نیاز و اهداف تعیین شده صورت گرفته است. از دیگر ویژگی های این گلخانه سیستم جمع آوری باران و ساخت انسکتاریوم برای این طرح و مزارع تحت پوشش آن است.

وی افزود با پشتیبانی بانک کشاورزی و به همت مدیر و کارشناسان متخصص، کوشا و کارآفرین شرکت، گلخانه، توان ظرفیت تولید ۱۰۰ میلیون نشاء در سال را دارد .البته نیاز واقعی استان۴۰ میلیون نشااست و مازاد تولید به سایر استان ها ارسال می شود. شرکت دشت سبز غرب کرمانشاه ۳۲ پرسنل ثابت دارد و در فصول تولید نیز از ۵۰ کارگر فصلی استفاده می کند هم چنین درحال حاضر با آموزش ۳۶۰۰ کشاورز و ظرفیت بالقوه تولید ۳۶۰ هزار تن گوجه فرنگی در سال ، معادل ۱۰ درصد کل تولید کوجه فرنگی کشاورزان استان کرمانشاه ، نقش مهمی در مدیریت مزارع و پروژه های تحقیقاتی، آموزشی و ترویجی ، ایجاد توسعه پایدار و رونق اقتصادی در منطقه ایفا می کند.

این گزارش می افزاید: در حال حاضر ، شرکت دشت سبز غرب کرمانشاه با احداث کلینیک های تخصصی حفظ نباتات و تغذیه ای به همراه ۲۱ کارشناس و تکنیسین کشاورزی متخصص یک مرکز تخصصی بی نظیراست که بسترمناسبی برای طراحی ، اجرا و نظارت بر فعالیت های کشاورزی و نیز تهیه و توزیع نهاده های کشاورزی، فراهم کرده است.

مطالب مرتبط

احتمال کاهش حداکثری حضور کارمندان دولت

احتمال کاهش حداکثری حضور کارمندان دولت

محدودیت‌های کرونایی از اول آذر ماه به شکل گسترده‌تری...

تغییرات قیمت مرغ و گوشت در دولت دوم روحانی

تغییرات قیمت مرغ و گوشت در دولت دوم روحانی

اینفوگرافی درباره قیمت مرغ، گوشت گوسفند و گوساله از...

با طرح همیاران مهر کمک شما به نیازمندان همیشگی می‌شود

با طرح همیاران مهر کمک شما به نیازمندان همیشگی می‌شود

مشارکت در طرح همیاران مهر به جای کمک‌هاي بلاعوض به...

نظرات

پاسخی بگذارید