قالب وردپرس خرید قالب وردپرس فروشگاه قالب وردپرس قالب خبری وردپرس

خانواده بزرگ ارتباطات کشور با حضور در جماران و مرقد مطهر با آرمان‌های حضرت امام خمینی(ره) تجدید میثاق نمودند

تاریخ انتشار : چهارشنبه 8 خرداد 1398 - 14:05

جمعی از مدیران و کارکنان پست‌بانک‌ایران به همراه مهندس جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و سایر مدیران و کارکنان ستادی وزارتخانه، سازمان‌ها و شرکت‌های تابعه،‌ هفتم خردادماه سال جاری و در آستانه سی‌امین سالگرد رحلت جانگداز بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی راحل(ره) با حضور در حسینه جماران و مرقد مطهر با آرمان‌های ایشان و شهدای انقلاب اسلامی تجدید میثاق کردند.

 

به گزارش روابط‌عمومی پست بانک ایران: محمد جواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در مراسم تجدید بیعت خانواده بزرگ ارتباطات کشور با آرمان های مقدس حضرت امام خمینی(ره) در حسینیه جماران، با اشاره به اینکه میثاق هر ساله خانواده ارتباطات با آرمان های امام راحل رسم نکویی است، گفت: مهم تر از برگزاری این مراسم ها توجه به عملکرد و شیوه امام راحل است که این شیوه همواره توسط خلف بر حق ایشان، مقام معظم رهبری پیگیری شده و مورد تاکید بوده است.
وی افزود: حرف و راه امام توجه به مستضعفین جامعه و استقرار حکومت مستضعفین بنا بر وعده الهی است.
آذری جهرمی با اشاره به اینکه مسوولان در شیوه و منش امام، خادمان سفره انقلاب برای مردم بودند نه ولی نعمتان، تصریح کرد: همه حرکت های حکومت و نظام اسلامی بر مسیر خدمت به مستضعفین بوده است.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به اهمیت حق الناس در شیوه امام راحل، تاکید کرد: امام راحل دست اندازی به بیت المال را در هر سطحی برنمی تابیدند و در موضوع حق الناس هیچ گاه رعفت نداشتند و با جدیت برخورد می کردند.
وی با اشاره به اینکه وظیفه ذاتی خانواده ارتباطات در همه جای دنیا ایجاد ارتباط برای مردم است، افزود: پس تفاوت ما با سایرین در چیست؟ و نقطه عزیمت ما در این مسیر چیست؟
آذری جهرمی در ادامه گفت: شاید مهم ترین وظیفه خانواده ارتباطات برای مستضعفین جامعه ایجاد اشتغال است.
وی افزود: امروز که بسیاری از بخش های کشور به دلیل شرایط اقتصادی و فشارهای ظالمانه بین المللی دچار رکود هستند به مدد جوانان کشور بخش ارتباطات و فناوری اطلاعات با رونق مواجه است.
وی افزود: ثمره این رونق ایجاد اشتغال است که همیشه هم مورد تاکید مقام معظم رهبری بوده است.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اعلام اینکه مقدمات بسیاری در یک سال گذشته برای ایجاد اشتغال در این وزارتخانه انجام شده است، گفت: امید است با همکاری دولت و مجلس طرح های ویژه اشتغال در حوزه فناوری اطلاعات به سرانجام برسد.
وی افزود: امروز ما با آرمان های امام راحل تجدید میثاق می کنیم، برای خدمت به مستضعفین جامعه و با نگاه به مسیر امام این قول را به مستضعفین جامعه می دهیم که تمام توان خود را برای پیگیری موضوع اشتغال بکار بگیریم.
وزیر ارتباطات از آماده سازی زیرساخت های ایجاد ۶۸ هزار اشتغال خبر داد و گفت: برنامه های ایجاد این زیرساخت ها تا پایان خرداد ماه اعلام می شود.
وی به میثاق خود با امام برای رعایت حق الناس تاکید کرد و افزود: ما وظیفه محافظت از مال مردم و در جاهایی وظیفه حفاظت از آبرو و حریم خصوصی مردم را داریم که باید بر این موضوعات همواره تاکید کنیم.
آذری جهرمی تصریح کرد: به عنوان مدیران و مسوولان میثاق می بندیم که خادم مردم باشیم نه ولی نعمتان آنها و از بیت المال اشرافی گری نکنیم.
وی همراهی و همگامی با مردم را یکی دیگر از میثاق های خانواده ارتباطات با امام راحل عنوان کرد و افزود: این میثاق نامه ما در سال جاری با الگو قرار دادن زندگی و شیوه امام راحل است که با جدیت پیش می بریم و امیدواریم مردم و روح امام و شهدا و در نهایت خداوند از ما راضی باشد.
وزیر ارتباطات با تاکید به اینکه چشم امید مردم به حرکت ما در گام دوم انقلاب است، گفت: با توجه به اینکه بدنه وزارت ارتباطات یک بدنه جوان سازی شده است در این مسیر گام محکمتری باید بردارد و بتواند با ایجاد امید نشان دهد که نسل آینده توانایی و قدرت حرکت در مسیر پرشتاب حرکت انقلاب را دارد.
همچنین در ادامه حجت الاسلام و المسلمین سید حسن خمینی در دیدار با وزیر، معاونین و کارکنان وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به تعبیری از نهج البلاغه، گفت: بر در و دیوار وجود چیزهایی که از آنها عبرت بگیریم زیاد است؛ ولی انسان ها عبرت نمی گیرند و معمولا ندامت پدید می آید. تعبیر دیگری از امیرالمؤمنین علی(ع) می فرماید که من با گذشتگان زندگی نکرده ام ولی به قدری گذشتگان را مطالعه کرده ام که گویی یکی از آنها شده ام و گویی با اول تا آخر آنها عمر کرده ام.
یادگار امام ادامه داد: شما هم احوال گذشتگان را مطالعه کنید.عبرت های گذشتگان را ببینید. پا روی دوش تجربیات گذشتگان بگذارید؛ خوبی های آنها را بگیرید و کاری کنید که بدی هایشان را تکرار نکنید. عمر یک انسان و یک نسل به قدری نیست که بر اشتباهات اصرار کند و آنها را دوباره انجام دهد. اگر اشتباهی صورت گرفته مطالعه کنید و آن را دوباره انجام ندهید.
وی تأکید کرد: دانسته های هیچ کدام از ما به قدری نیست که به آنها اتکا کنیم؛ ولی می توانیم به دانسته های بشر اتکا کنیم. ده ها برابر جنبه های مثبت دانسته های بشر، جنبه های منفی آن است. اگر یک چهار راه رسیدید و سه نفر قبلی از راهی رفته بودند و بن بست بود دیگر آن را نروید. این خودش یک دانسته است که از اشتباهات دیگران درس بگیریم.
سید حسن خمینی اظهار داشت: این مسأله در عمر کوتاه خود ما قابل پیاده کردن است و در فضای عمومی جامعه و محیط کاری ما هم قابل پیاده کردن است. چه بسیار کارهایی که بر آن اصرار کردیم و نشده و بعد از مدتی هم تن داده ایم و تسلیم شده ایم. چیزی که به عنوان یک واقعیت پدید می آید را باید قبول کرد؛ نفی آن نفی خودمان است. اگر کسی چشم بر روی دیدن واقعیتی ببندد در واقع خودش را از دیدن آن واقعیت محروم کرده است.
وی افزود: در حوزه ارتباطات یکی از موارد بزرگ این است که در گذشته مجموعه دقت کنید و پافشاری بر کارهایی که نمی شود نداشته باشید. بسیاری از امور هستند و قابل نفی نیستند؛ باید آنها را مدیریت کرد. نمی گویم با آنها کنار بیایید؛ کنترل و مدیریتش کنید. به سمت نفی رفتن بعد از مدتی سر از یک بن بستی در می آورد و هیچ فایده ای ندارد و یا فایده ای بسیار کمتر از چیزی که تصور می کردید به دست می آید.
یادگار امام با بیان اینکه از کارهای بسیار خوب گذشته هم پند بگیریم، گفت: یکی از اتفاقات خوب مجموعه ارتباطات جوانگرایی است که بعد از ۴۰ سال در جمهوری اسلامی در یک نقطه به صورت غیر شعاری اعمال شد و نتایج خوبی هم داشت. این مجموعه نه تنها از بقیه مجموعه ها ضعیف تر نیست بلکه توانمندتر است. به خصوص اینکه جنس کار شما تکنولوژی روز است.
وی یادآور شد: یکی از موارد تاریخ انقلاب اتکای به جوانان است. یعنی انقلاب با دست جوانان محقق و مدیریت شده و پیش رفته است. نقاط ضعفی بر آن هست و باید جلوی آنها را گرفت و بررسی کرد. اما اصل به کارگیری و به میدان آوردن این پتانسیل واقعیت بسیار مهمی بوده است. اساسا اگر هم نبوده این تحول و حرکت ایجاد نمی شده است. برای برون رفت از هر مشکلی اگر این نیروی جوان را به فکر واداریم. یعنی نه اینکه فقط از آنها حمایت طلب کنیم و واقعا کار را حتی در حوزه تصمیم گیری به آنها واگذار کنیم، یعنی از آنها ابزار نسازیم و بلکه واقعا آنها را موتور محرکه و اندیشه تعیین کننده جامعه قرار دهیم از مشکلات فعلی هم عبور می کنیم.
سید حسن خمینی تأکید کرد: کشور به این بُعدی که سال ۵۷ با آن پیروز شد و کار را پیش برد و دفاع و مقدس را جلو برد، توجه کند. یک موردش هم که بسیار خوب جواب داده مجموعه ارتباطات است که سنین جوانی دارند و توفیقات آنها قطعا از قبلی ها کمتر نبوده و بلکه بیشتر هم بوده است.
وی ادامه داد: بنابر این گاهی هم در زندگی شخصی و هم در زندگی کاری و محیط اجتماعی عبرت هایی که وجود دارد را بگیریم. کسی که فکرت و اندیشه نکند تبدیل به نقش دیوار می شود. سعی کنیم عبرت گیری خودمان را بالا ببریم.
بر اساس این گزارش در حاشیه این مراسم سامانه شبیه سازی واقعیت مجازی محله، حسینیه و بیت امام راحل با حضور حجت الاسلام و المسلمین سید حسن خمینی و محمد جواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات رونمایی شد.
گفتنی است: به همین مناسبت و درهمین روز، بسیجیان وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و شرکت‌های تابعه از جمله پست‌بانک‌ایران با حضور در مرقدمطهر حضرت امام راحل(ره) ضمن ادای احترام و نثارگل و فاتحه به روح پرفتوح آن حضرت با آرمان‌های ایشان و شهیدان تجدید میثاق نمودند.

نظرات

پاسخی بگذارید