قالب وردپرس خرید قالب وردپرس فروشگاه قالب وردپرس قالب خبری وردپرس

روزانه ۸۳۰ پرواز از آسمان ایران عبور می‌کنند

تاریخ انتشار : چهارشنبه 12 تیر 1398 - 12:36

مدیرعامل شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران گفت: پروازهای عبوری از آسمان ایران هم‌اکنون مانند گذشته روزانه بین ۸۰۰ تا ۸۳۰ پرواز است.

خبرگزاری مهر: مدیرعامل شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران گفت: پروازهای عبوری از آسمان ایران هم‌اکنون مانند گذشته روزانه بین ۸۰۰ تا ۸۳۰ پرواز است.

سیاوش امیر مکری در جمع خبرنگاران در مورد پروازهای عبوری از آسمان ایران با توجه به اطلاعیه اخیر سازمان هواپیمایی آمریکا گفت: روزانه بین ۸۰۰ تا ۸۳۰ پرواز داریم؛ البته پروازهای عبوری چند روز بعد از این التهاب روزانه حدود ۵۰ پرواز کاهش یافت ولی طی یک هفته گذشته مجدداً افزایش یافته است.

مدیرعامل شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران ادامه داد: بعد از رفع شدن آن التهاب، شرکت‌های هواپیمایی متوجه امنیت هوایی ایران شدند و دوباره این پروازها برقرار شده است.

امیر مکری با بیان اینکه هیچ مذاکره و اقدامی برای ترغیب ایرلاین‌ها برای افزایش پروازها نکردیم، گفت: البته نسبت به اقدام سازمان هواپیمایی فدرال آمریکا، به دفتر منطقه‌ای ایکائو اعتراض کردیم و پیگیر بحث‌های حقوقی هستیم.

مدیرعامل شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران در مورد عملیات حج امسال گفت: در حال حاضر ۱۹ فرودگاه ما از جمله فرودگاه امام و ۱۸ فرودگاه متعلق به شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران آماده انجام عملیات حج است.

امیر مکری در پاسخ به سوال خبرنگار مهر در مورد معافیت خانه‌های سازمانی شرکت فرودگاه‌ها از مصوبه دولت مبنی بر الزام به فروش آنها گفت: در گذشته دولت مصوبه‌ای داشت که دستگاه‌های اجرایی باید تمام خانه‌های سازمانی را بفروشند اما خانه‌های سازمانی فرودگاه‌ها داخل فنس فرودگاه بود و امکان فروش وجود نداشت از این رو فروش این خانه‌ها از مصوبه دولت معاف شد.

وی در مورد میزان طلب از شرکت‌های هواپیمایی، اظهار داشت: حدود ۷۰۰ میلیارد تومان میزان بدهی‌های انباشته شرکت فرودگاه‌ها از ایرلاین‌ها است؛ تمام تلاش این است که به این رقم افزوده نشود و طی برنامه‌ای با گرفتن چک و تعهد تسویه سنواتی را انجام دهیم.

امیرمکری در مورد تعرفه‌های خدمات فرودگاهی نیز گفت: قرار است آئین نامه ماده ۶۰ قانون وصول را که مربوط به تعرفه‌های خدمات فرودگاهی است، تعدیل کنیم.

وی در خصوص تخفیف در خدمات فرودگاهی، ادامه داد: نرخ‌های فرودگاه‌های مناطق محروم برای تشویق است و تخفیف محسوب نمی‌شود. اما با توجه به اینکه تعرفه فرودگاهی بر اساس نرخ ارز تعیین می‌شود نرخ ارز تأثیر زیادی روی این تعرفه‌ها دارد ما تلاش می‌کنیم افزایش نرخ تعرفه‌ها را کنترل کنیم که درآمد کم نشود.

مدیرعامل شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران در مورد جداسازی فرودگاه‌ها از بخش ناوبری، گفت: درآمدهای فرودگاهی در حال حاضر پاسخگوی نیازهای فرودگاهی نیست از این رو برنامه‌ای برای جدایی این دو نداریم.

به گفته وی سالیانه حدود ۱۷۰۰ تا ۱,۸۰۰ میلیارد تومان درآمد از پروازهای عبوری کسب می‌شود.

وی در مورد به روزرسانی تجهیزات، اظهار داشت: به روزرسانی دو بخش مهم شامل مرکز کنترل فضای کشور و سیستم برج و اپروج فرودگاه مهرآباد را در دستور کار داریم که برای این عمل نیاز به ۳۵ میلیون دلار است. اگر امسال با طرف‌های خارجی قرارداد منعقد کنیم این هزینه خرج می‌شود و این سیستم تا ۱۵ سال پاسخگوی نیازهای ما خواهد بود.

مطالب مرتبط

ثبت بزرگترین معامله تاریخ بورس از طریق کارگزاری بانک ملی ایران

ثبت بزرگترین معامله تاریخ بورس از طریق کارگزاری بانک ملی ایران

بزرگترین معامله تاریخ بورس با عرضه۱۲ درصد از سهام شرکت...

معارفه معاونت فناوری اطلاعات  موسسه اعتباری ملل توسط مدیرعامل

معارفه معاونت فناوری اطلاعات موسسه اعتباری ملل توسط مدیرعامل

معارفه آقای سید محمد حسینی به عنوان مدیریت کل بازرسی و...

نظرات

پاسخی بگذارید