قالب وردپرس خرید قالب وردپرس فروشگاه قالب وردپرس قالب خبری وردپرس

روزنامه سعودی: تحریم‌ها جواب نمی‌دهند، باید به ایران حمله کرد

تاریخ انتشار : یکشنبه 29 اردیبهشت 1398 - 13:44

روشن است که تحریم‌های ایالات متحده پیام درستی را – به ایران- ارسال نمی‌کنند و در رابطه با ایران باید با شدت عمل بیشتری برخورد کرد.

یک روزنامه انگلیسی زبان سعودی به دولت آمریکا توصیه کرده برای رفع آنچه تهدیدهای ایران خوانده، باید از اقدام نظامی استفاده کند.

روزنامه انگلیسی زبان “عرب نیوز” که بازتاب دهنده غیررسمی دیدگاه‌های نزدیک به “محمد بن سلمان” ولیعهد سعودی است، در سرمقاله روز پنج‌شنبه خود تاکید کرده است که برای تغییر رفتار ایران، تحریم‌های یکجانبه آمریکا به تنهایی کارگر و موثر نیستند و باید در برابر ایران از اقدامات سخت – اقدام نظامی- استفاده کرد.

این روزنامه نوشته است:” روشن است که تحریم‌های ایالات متحده پیام درستی را – به ایران- ارسال نمی‌کنند و در رابطه با ایران باید با شدت عمل بیشتری برخورد کرد.”

این روزنامه با یادآوری حمله موشکی سال ۲۰۱۷ آمریکا به سوریه در واکنش به شایعه استفاده دولت بشار اسد از سلاح شیمیایی، استفاده “جراحی گونه” از اقدامات نظامی را در برابر حکومت‌هایی چون ایران را دارای سابقه دانسته است.

این روزنامه سعودی حملات نظامی محدود علیه ایران را در واکنش به حملات هفته گذشته به نفتکش‌ها در بندر فجیره امارات و تاسیسات نفتی در داخل خاک سعودی را ” یک گام منطقی” برای پاسخ به تهدیدهای ناشی از ایران در منطقه دانسته است.

جمهوری اسلامی ایران حمله اخیر به ۴ نفتکش‌ پهلو گرفته در بندر فجیره امارات را اقدامی مشکوک در راستای ایجاد التهاب و تنش‌آفرینی در مطنقه دانسته و خواستار تحقیق برای روشن شدن ابعاد آن شده است.

گفتنی است در حالی این روزنامه سعودی نسخه حمله به ایران را می‌پیچد که “عادل الجبیر” وزیر مشاور در امور خارجه عربستان سعودی اخیرا در اظهاراتی مدعی شده دولت سعودی طالب جنگ در منطقه نیست.

او در مصاحبه با اسکای نیوز گفته است:” ما به دنبال جنگ در منطقه نیستیم و تلاشی هم در این خصوص نمی‌کنیم و در حد توان برای جلوگیری از آن عمل خواهیم کرد..” عصرایران

نظرات

پاسخی بگذارید