قالب وردپرس خرید قالب وردپرس فروشگاه قالب وردپرس قالب خبری وردپرس

زمزمه تاسف برانگیز گرانی دوباره لبنیات

گزارش روزنامه «همدلی» از حواشی ماراتن قیمت‌ها در خصوص یکی از پر مصرف‌ترین کالا‌های اساسی کشور را می‌خوانید.
روزنامه همدلی: آن‌طور که گزارش‌ها حکایت می‌کند، در پاییز امسال، قیمت انواع شیر پاستوریزه، کم چرب، ‌نیم چرب و پرچرب از ۳ هزار و ۹۰۰ تومان تا ۵ هزار تومان به فروش رسید. این افزایش قیمت‌ها در حالی اتفاق افتاد که بر اساس گزارش‌ها، براساس مصوبه ستاد تنظیم بازار مورخ سوم مردادماه امسال هیچ مجوزی به صنایع لبنی بابت افزایش قیمت محصولات لبنی پرمصرف از جمله شیر، ماست و پنیر داده نشد و قیمت انواع شیر بطری پاستوریزه بین ۲۹۵۰ تومان تا ۳۳۰۰ تومان مصوب شده بود.

حالا به گفته دبیر انجمن صنایع لبنی، کارخانه‌ها به دلیل افزایش قیمت شیر، ناچار هستند قیمت محصولات خود را گرانتر کنند. اتفاقی که به دلیل نصف شدن قدرت خرید مردم، شاید این محصول را حداقل برای مدت‌ها از سبد غذایی خانواده‌های ضعیف و متوسط حذف کند. به‌نطر می‌رسد با ادامه این روند رو به رشد در بازار، این محصولات از سبد غذایی مردم حذف می‌شوند و این باور وجود دارد که دود این گرانی بیشتر از همه چشم دهک‌های ضعیف را می‌سوزاند.

با چنین شرایطی به‌نظر می‌رسد که بالا رفتن قیمت این محصولات در روزهای آینده با هر توجیهی که باشد دیگر به هیچ شیوه‌ای با دخل و خرج مردم سازگار نخواهد بود و با جرات می‌توان گفت که گرانی‌ها لبنیات را از مردم خواهد گرفت. لازم به ذکر است که گرانی‌ محصولات لبنی، ارتباطی به وضعیت صادرات این محصولات نیز ندارد.

باکری درباره آخرین تعیین تکلیف قیمت محصولات لبنی تصریح کرد: « با توجه به افزایش قیمت خرید شیرخام با نرخ‌های بالاتر از مصوبه ستاد تنظیم بازار، کارخانه‌های لبنی خواستار افزایش نرخ محصولات لبنی هستند چرا که هم اکنون با حاشیه سود ۱ تا ۱.۵ درصد در حال تولید هستند.»

مطالب مرتبط

برپایی موکب شهدای بانک کشاورزی در ایام تاسوعا و عاشورای حسینی

برپایی موکب شهدای بانک کشاورزی در ایام تاسوعا و عاشورای حسینی

در آستانه تاسوعا و عاشورای حسینی و ایام سوگواری سید و...

پیام رئیس كل بیمه مركزی به مناسبت گرامیداشت روز خبرنگار

پیام رئیس كل بیمه مركزی به مناسبت گرامیداشت روز خبرنگار

رئیس کل بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران به مناسبت...

پیام سرپرست بانک به مناسبت سالروز تاسیس بانک توسعه تعاون

پیام سرپرست بانک به مناسبت سالروز تاسیس بانک توسعه تعاون

پیام سرپرست بانک توسعه تعاون به مناسبت سیزدهمین...

نظرات

پاسخی بگذارید