قالب وردپرس خرید قالب وردپرس فروشگاه قالب وردپرس قالب خبری وردپرس

سامانه نظارت غیر حضوری بانک توسعه صادرات راه اندازی شد

تاریخ انتشار : دوشنبه 3 شهریور 1393 - 16:22

مدیرعامل بانک توسعه صادرات در آیین رونمایی از سامانه نظارت غیرحضوری بانک توسعه صادرات اعلام کرد: باید با حذف بروکراسی زائد و غیر ضروری، نظارت موثر را جایگزین نظارت شکلی کنیم

به گزارش روابط عمومی بانک توسعه صادرات، دکتر علی صالح آبادی با تاکید بر اهمیت زیرساخت IT در بانک گفت: ضرورت حرکت از اشکال نظارت حضوری به نظارت غیرحضوری و حوزه های الکترونیکی مرتبط با آن احساس می شود.

وی تصریح کرد: تا زمانیکه نوع نگاهمان در نهادهای دولتی از بعد نظارتی، صرفا رعایت مقررات باشد، دستیابی به افزایش کارایی مورد انتظار آسان نیست.

صالح آبادی افزود: تغییر در نگاه دستگاههای دولتی از مقررات محور به بازده محور ضروری است؛ نگاه بازده محور مستلزم پذیرش ریسک است و این خصیصه باعث شده کمتر به آن پرداخته شود؛ حال آنکه با نگاه بازده محور می توان به افزایش کارایی بنگاه اقتصادی امیدوار بود.

مدیرعامل بانک توسعه صادرات اظهار داشت: در حوزه های مختلف، نگاه بازده محور، کارآمد و نتیجه بخش است؛ سامانه هایی چون سامانه نظارت غیرحضوری به ما نگاه تازه ای به منظور نظارت کنترلی اعطا می کند.

به گفته صالح آبادی، نظارت درونی رویکردی گذشته نگر و پیشگیرانه دارد و لازم است تقویت نظارت های درونی و کاهش نظارت های بیرونی را دنبال کنیم.

عشرت عدالت مدیر امور فناوری اطلاعات و ارتباطات بانک توسعه صادرات نیز در این مراسم گفت: این سامانه با هدف رفع نیازهای عملیاتی اداره بازرسی بانک، تجمیع گزارشهای مورد نیاز بازرسی، ایجاد بانک اطلاعاتی از شاخص های نظارتی با نگاه بلندمدت و تسریع و تسهیل امور مرتبط با بازرسی طراحی شده است.

به گفته عشرت عدالت در ادامه توسعه خدمات بانکداری مجازی و نظارت غیر حضوری در آینده بنا داریم بر پیاده سازی گزارش های ارزی، پیاده سازی گزارش های هوشمند و پیگیری آن تمرکز کنیم.

رییس اداره کل بازرسی نیز گفت: کاهش حضور فیزیکی در شعب بر پیگیری با هدف کاهش بروکراسی و ارتقا سرعت عمل در ارائه خدمات از مهمترین مزیت سامانه نظارت غیرحضوری است.

ساسان حسن زاده گفت: سامانه نظارت غیر حضوری، یک نوع نظارت دائمی و مستمر و آلارم دهنده را ایجاد می کند که اگر احیانا در مسیر بازرسی اشتباهی رخ داد، به سرعت و با دقت بالا تشخیص داده شده و از آن پیشگیری شود.

زیرساخت فنی سامانه نظارت غیرحضوری که براساس نیاز اداره بازرسی طراحی شده، با همکاری شرکت مدیریت و توسعه فناوری آرمان و مرکز امور فناوری اطلاعات و ارتباطات بانک توسعه صادرات ایجاد شده است.

سامانه نظارت غیرحضوری با هدف شناخت زود هنگام مشکلات بانکها، ارزیابی، بررسی و تجزیه و تحلیل گزارشه و صورت های مالی و جلوگیری از بوجود آمدن ریسک سیستمی در بانک توسعه صادرات ایران با حضور اعضای هیات مدیره و مدیران این بانک راه اندازی شد.

نظرات

پاسخی بگذارید