قالب وردپرس خرید قالب وردپرس فروشگاه قالب وردپرس قالب خبری وردپرس

سردار اشتری: برخورد مامور ناجا با چند خانم بدحجاب، درست بود

تاریخ انتشار : شنبه 11 اسفند 1397 - 10:57

فرمانده نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران با اشاره به اتفاق دو روز پیش برخورد با یک مامور ناجا در تهران گفت: بنده بررسی کردم و مشخص شد که مامور وظیفه خود را انجام داده است ‌و او را تشویق کردیم.
خبرگزاری تسنیم: سردار حسین اشتری در همایش سالیانه مجمع رهروان امر به معروف و نهی از منکر استان اصفهان و جشنواره شایستگاه گام دوم انقلاب که شامگاه جمعه در حسینیه شهدای بسیج اصفهان برگزار شد، با اشاره به فعالیت این مجمع در بیشتر استان‌های کشور، اظهار داشت: مدتی از فعالیت مجمع رهروان امر به معروف و نهی از منکر می‌گذرد و به وظیفه الهی خودشان می‌پردازند.

برخی نهادها در موضوع حجاب کارشکنی می‌کنند

سردار اشتری خاطرنشان کرد: خدمات در حوزه ایجابی هیچ محدودیتی ندارد و معروف‌ها را باید گفت و اگر کسی صادقانه کار می‌کند کار خیر او مطرح و از او به هر طریق از جمله نامه و یا در فضای مجازی حمایت شود.

وی بیان کرد: در اتفاقی که چند ماه گذشته در یکی از پارک‌های شهر تهران رخ داد مامور نیروی انتظامی با چند خانمی که بی‌حجاب بودند تذکر محترمانه داده بود، اما آن خانم که از قبل هم پیش بینی کرده به مأمور حمله کرده و به او توهین می‌کند، متاسفانه برخی از خودی‌ها با بنده تماس گرفتند که با مامور برخورد شود، البته آنها از روی دلسوزی می‌گفتند اما برخی از معاندان نیز در فضای مجازی حمله کرده و عنوان کردند که با مامور باید برخورد شود، اما ما بررسی کردیم و مشخص شد که کار مامور کاملاً صحیح بوده و او را تشویق کردیم.

واکنش فرمانده ناجا به برخورد با یک مامور نیروی انتظامی

فرمانده ناجا با اشاره به اتفاق مشابه روز گذشته گفت: بنده بررسی کردم و مشخص شد که مامور وظیفه خود را انجام داده است، حالا آن آقا توقعی دارد که بماند، اما اینگونه نیست که مامور به هرکس تذکر داد به او توهین شود، اگر مامور برخورد نکند اقتداری باقی نمی‌ماند، البته ما توصیه کرده‌ایم که رفتار مناسب و اسلامی باشد پس حمایت‌های مردم از معروف نیز می‌تواند موثر باشد.

وی با بیان اینکه بخش‌هایی از فضای مجازی را باید به فرصت تبدیل کرد، گفت: برای حمایت از آمر به معروف باید از فضای مجازی هم استفاده کرد و جوانان که با این فضا و آسیب‌های آن آشنا هستند، باید وارد این عرصه شوند تا وقتی به امر به معروف اقدام می‌کند، بداند که پشت سر او حمایت مردم قرار دارد.

فرمانده نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران ادامه داد: توصیه‌های لازم به ماموران برای برخورد با معضلات از جمله بی‌حجابی داده شده و باید تمام جوانب سنجیده شود، البته وقتی فردی به حرف مامور توجه نمی‌کند، مامور برای حفظ اقتدار، برخورد می‌کند.

سردار اشتری بیان کرد: ۲۶ دستگاه پیرامون عفاف و حجاب وظیفه دارند و در این راستا ۳۰۰ مصوبه وجود دارد، متاسفانه در این زمینه نیروی انتظامی به تنهایی با همکاری بخشی از بدنه مجموعه بسیج فعالیت دارد و برخی نهادها نه تنها به وظایف خود عمل نمی‌کنند بلکه برخی کارشکنی هم می‌کنند در حالی که مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی حکم قانون را دارد.

فرمانده ناجا افزود: اگر مجمع رهروان امر به معروف، آمران به معروف و نهی از منکر و نیروی انتظامی به خانمی به علت بدحجابی تذکر داد نباید کسانی دیگر او را به عنوان الگوی جوانان قرار دهند، نباید در جشنواره‌ای ملی که به نام انقلاب و فجر انقلاب است کسانی نشان داده شوند که الگوی مناسبی برای جوانان نیستند اما برخی آنها را الگو قرار می‌دهند و این نقض غرض است.

وی تصریح کرد: شخصی که ما در جایی به او تذکر می‌کنیم جای دیگر ۱۰ برابر بیشتر او را نشان می‌دهند، این موارد را باید دنبال و اصلاح کرد، البته وظیفه ما این است که بیشتر از این اقدامات اجرا کنیم تا روح شهدا و خانواده شهدا از ما راضی باشند.

نظرات

پاسخی بگذارید