قالب وردپرس خرید قالب وردپرس فروشگاه قالب وردپرس قالب خبری وردپرس

سعید آقاخانی:‌ می‌گفتند نباید به تلویزیون برگردی

تاریخ انتشار : دوشنبه 19 فروردین 1398 - 11:42

سعید آقاخانی با بیان اینکه تهران دیگر بافت زیبایی ندارد و از لحاظ قصه به تکرار رسیده است، گفت: دوست داشتم لوکیشن کردستان را برای کار انتخاب کنم.چراکه علاوه بر بکر بودن منطقه، کار کردن با آدم‌های ساده آنجا نیز، فضاسازی بهتری را برای ما فراهم می‌کرد.

ایلنا: سعید آقاخانی با بیان اینکه تهران دیگر بافت زیبایی ندارد و از لحاظ قصه به تکرار رسیده است، گفت: دوست داشتم لوکیشن کردستان را برای کار انتخاب کنم.چراکه علاوه بر بکر بودن منطقه، کار کردن با آدم‌های ساده آنجا نیز، فضاسازی بهتری را برای ما فراهم می‌کرد.

سعید آقاخانی (کارگردان و بازیگر سریال نون.خ) در پاسخ به این پرسش که باتوجه به معرفی خطه کردستان در این سریال که می‌تواند سبب ازدیاد سفرهای مردم به این منطقه شود، چقدر نشان دادن جاذبه‌های اقلیمی و گردشگری نقاط مختلف ایران دغدغه شخصی شما بوده است، گفت: از ابتدا به این موضوع فکر کردم و برایم از اهمیت خاصی برخوردار بوده است. چراکه احساس می‌کنم همه چیز تهران لو رفته و دیگر خیلی بافت زیبایی ندارد.

وی افزود: در حال حاضر نماد شهر تهران، یک برج بتونی ۳۰۰، ۴۰۰ متری شده و قصه‌پردازی در آن خیلی سخت شده و به تکرار رسیده است. به همین دلیل در کار قبلی هم به سراغ ساخت سریالی در مشهد رفتم و حال نیز خودم دوست داشتم این لوکیشن را برای کار انتخاب کنم. چراکه علاوه بر بکر بودن منطقه کار کردن با آدم‌های ساده آنجا نیز، فضاسازی بهتری را برای ما فراهم می‌کرد.

این بازیگر در ادامه درباره ایفای نقش در تلویزیون که بعد از مدت‌ها با سریالی به کارگردانی خودش اتفاق افتاده است، بیان کرد: اولین بار بود که در کار خودم بازی می‌کردم. به طور کلی باید بگویم که حرفه بازیگری به این صورت نیست که خودتان طراحی کنید و برای بازی تصمیم بگیرید. اگر کار خوبی به من پیشنهاد شود، قطعا در آثار کارگردانان دیگر تلویزیون هم بازی خواهم کرد ولی اگر با پیشنهاد خوبی مواجه نباشم، نمی‌پذیرم.

وی همچنین درباره باورپذیر بودن شخصیت نورالدین خانزاده در مجموعه نون.خ و دیگر کاراکترهایی که تا به حال آنها را بازی کرده توضیح داد: همه بازیگرها تلاش می‌کنند که در واقع به آن کاراکتری که قرار است بازی کنند، نزدیک شوند. معمولا وقتی کار ۱۵ قسمت است، کم‌کم نقش بهتر می‌شود و جا می‌افتد. به نوعی باورپذیر بودن نقش بیشتر به تجربه بازیگر مربوط می‌شود و نمی‌توانم بگویم که این کار فرمولی دارد که براساس آن اگر انجام شود، نقش باورپذیر خواهد شد. درباره بازیگری خیلی چیزها هست ولی برای من بیشتر تجربه کارهایی که در این مدت انجام دادم، کمک‌کننده بوده است.

آقاخانی در پاسخ به این پرسش که با توجه به موفقیت در ایفای نقش در دو ژانر کمدی و درام، به عنوان بازیگر ترجیح می‌دهد که در کدام ژانر بیشتر فعالیت کند، گفت: به شخصه اگر نقش خوبی به من پیشنهاد شود، ژانر آن برایم تفاوتی نمی‌کند. خیلی از دوستان به من می‌گفتند حال که در سینما کار می‌کنی، نباید به تلویزیون برگردی، ولی به واقع برای من خیلی مهم نبود. مهم این بود که این نقش را دوست داشتم و فکر می‌کردم که می‌توانم با آن مردم را سرگرم کنم.

وی همچنین در پاسخ به صحبت‌هایی که درباره شباهت فرمی مجموعه نون.خ با پایتخت مطرح می‌شود، اظهار کرد: شاید به این خاطر که لهجه در کار استفاده شده این تصور به وجود آمده است. ولی این دو مجموعه هیچ ارتباطی به هم ندارند.

این کارگردان در بخش پایانی صحبت‌هایش در پاسخ به این پرسش که آیا پایان‌بندی سریال از این جهت باز گذاشته شده تا زمینه‌ای برای آغاز سری دوم این مجموعه باشد، گفت: ما برای اینکه پایان خوبی را برای سریال انتخاب کنیم به این صورت عمل کردیم ولی پایان قصه باز بوده و ظرفیت ۱۰۰ قسمت دیگر هم برای این مجموعه وجود دارد.

نظرات

پاسخی بگذارید