قالب وردپرس خرید قالب وردپرس فروشگاه قالب وردپرس قالب خبری وردپرس

سودآوری چند ۱۰۰ ریالی موسسه ملل در دوره‌ای کوتاه

تاریخ انتشار : شنبه 1 تیر 1398 - 19:14

موسسه ملل بر اساس گزارش تلفیقی سال ۹۷ اعلام کرده است که در حوزه درآمد با رشد ۲۱۰ درصدی، در بخش تسهیلات رشد ۲۰ درصدی ، در سپرده‌گیری رشد ۳۰ درصدی و سود خالص رشد ۴هزار میلیارد ریالی و سود هر سهم رشد ۷۰۰ ریالی و از همه مهمتر در کاهش زیان انباشته توفیقی ۳٫۵ برابری داشته است.

موسسه ملل در دوره ۱۲ ماهه منتهی به ۲۹ اسفند ماه ۹۷ (حسابرسی نشده) را منتشر کرد .
به گزارش پایگاه خبری خبر سما به نقل از بانکداری ایرانی، موسسه ملل بر اساس گزارش تلفیقی سال ۹۷ اعلام کرده است که در حوزه درآمد با رشد ۲۱۰ درصدی، در بخش تسهیلات رشد ۲۰ درصدی ، در سپرده‌گیری رشد ۳۰ درصدی و سود خالص رشد ۴هزار میلیارد ریالی و سود هر سهم رشد ۷۰۰ ریالی و از همه مهمتر در کاهش زیان انباشته توفیقی ۳٫۵ برابری داشته است.
رشد ۲۱۰ درصدی درامد
درآمد موسسه ملل در سال ۹۷ بیش از ۲۰۹ درصد رشد داشته و از پنج هزار و ۶۲۱ میلیارد ریال در یال ۹۶ به مبلغ ۱۷ هزار و ۳۸۳ میلیارد ریال رسید.
سودآوری های موسسه
عمده سود موسسه ملل و درآمد آن از محل سود وجه التزام تسهیلات اعطایی با رقم ۲۷ هزار و ۲۹۴ میلیارد ریال و سود حاصل از سرمایه ‌گذاری ها و سپرده گذاری ها به مبلغ دو هزار و ۲۷۴ میلیارد ریال حاصل شده است.
سود عملیاتی با رشد چند برابری
سود خالص موسسه ملل از زیان دو هزار و ۱۶۴ میلیارد ریال به سود دو هزار و ۳۱۲ میلیارد ریال رسید.
خروج از زیانده بودن
موسسه ملل در سال ۹۷ ، از زیان ۳۴۸ ریال در سال ۹۶ به سود ۳۵۹ ریالی رسیده و بیش از ۷۰۰ ریال رشد کرده است.
کاهش ۳٫۵ برابری زیان انباشته
بر حسب این رخدادهای مثبت، زیان انباشته موسسه ملل که در سال ۹۶ بالغ دو هزار و ۶۸۴ میلیارد ریال بوده با کاهشی ۳٫۵ برابری به مبلغ ۸۲۳ میلیارد ریال رسید.
افزایش ۲۰ درصدی پرداخت تسهیلات
موسسه ملل در سال ۹۷ بیش از ۹۲ هزار و ۲۵۹ میلیارد ریال تسهیلات اعطا کرده که بالغ بر ۲۷ هزار و ۴۰۰ هزار میلیارد ریال سود برای بانک در پی داشته که نسبت به رقم ۷۷ هزار میلیارد ریالی در سال ۹۶ بالغ بر ۲۰ درصد افزایش داشته است.
رشد سپرده ۳۰ درصدی
جمع سپرده های جمع آوری شده موسسه در سال ۹۶ افزون بر ۹۷ هزار و ۶۲۳ میلیارد ریال بود که نسبت به مبلغ ۷۴ هزار و ۹۹۳ میلیارد ریالی سال ۹۶ رشدی ۳۰ درصدی را در پی داشته است.
بر اساس سپرده ۹۷ هزار میلیاردی حدود ۱۵ هزار و ۴۶۲ میلیارد ریال سود پرداخت کرده که نسبت به سال قبل ۱۳ درصد کمتر سود پرداخت کرده است . این در حالی است که در سال قبل میزان سپرده نسبت به امسال ۳۰ درصد کمتر بوده اما سود پرداختی ۱۳ درصد کاهش یافته است.
بدهی و مطالبات موسسه
موسسه ملل در سال ۹۷ بیش از ۱۱ هزار و ۹۵۲ میلیارد رریال از بانک ها و سایر موسسات طلب داشته که نسبت به سال قبل رشدی ۱۳۷ درصدی را تجربه کرده و در مقابل بدهی به بانکها و سایر موسسات با رشد ۳۰ درصدی از رقم ۱۱۰ هزار میلیارد ریال در سال ۹۶ به ۱۴۳ هزار میلیارد ریال در سال ۹۷ رسید.

مطالب مرتبط

تعامل موثر و رصد نیاز مشتریان، یکی از اولویت های بانک ایران زمین است

تعامل موثر و رصد نیاز مشتریان، یکی از اولویت های بانک ایران زمین است

یازدهمین گردهمایی روسای شعب استان های فارس، بوشهر،...

موسسه اعتباری ملل در دی ماه ۳۴۸  میلیارد ریال وام ازدواج پرداخت کرد

موسسه اعتباری ملل در دی ماه ۳۴۸ میلیارد ریال وام ازدواج پرداخت کرد

موسسه اعتباری ملل در دی ماه مبلغ۳۴۸ میلیارد ریال وام...

مدیرعامل بانک کارآفرین تاکید کرد؛ پیش‌شرط موفقیت سیاست پولی

مدیرعامل بانک کارآفرین تاکید کرد؛ پیش‌شرط موفقیت سیاست پولی

مدیرعامل بانک کارآفرین با تاکید بر درستی گام نخست...

نظرات

پاسخی بگذارید