قالب وردپرس خرید قالب وردپرس فروشگاه قالب وردپرس قالب خبری وردپرس

سگ‌های ولگرد تهدیدی جدی برای ورامینی‌ها

تاریخ انتشار : پنج‌شنبه 25 بهمن 1397 - 0:47

فرماندار ورامین، وجود سگ‌های ولگرد را در شهرستان ورامین به عنوان یک تهدید یاد کردو گفت: وجود سگ‌های ولگرد امروز به معضلی تبدیل شده است که علاوه بر اینکه چهره شهر را زشت کرده تهدیدجدی در انتقال بیماریهاست و امنیت جانی شهروندان را به مخاطره انداخته است.

خبرگزاری ایسنا: فرماندار ورامین، وجود سگ‌های ولگرد را در شهرستان ورامین به عنوان یک تهدید یاد کردو گفت: وجود سگ‌های ولگرد امروز به معضلی تبدیل شده است که علاوه بر اینکه چهره شهر را زشت کرده تهدیدجدی در انتقال بیماریهاست و امنیت جانی شهروندان را به مخاطره انداخته است.

حسین کاغذلو در جلسه کارگروه امنیت غذا و داروی شهرستان ورامین، نبود مکان مناسب برای نگهداری این سگ‌ها را از دیگر مشکلات شهرستان عنوان کرد و به دستگاه‌های ذیربط در خصوص تأمین مکان مناسب دستور داد.

فرماندار شهرستان ورامین گفت: جمع آوری؛ سالم سازی و عقیم سازی سگ‌ها برای جلوگیری از انتقال بیماری‌ها و زاد و ولد می‌تواند به کاهش آسیب‌های ناشی از وجود سگای ولگرد کمک شایانی نماید.

وی ظرفیت شهرستان ورامین در خصوص تولید و پرورش مرغ و جوجه اردک در کشو را مهم دانست و گفت: شهرستان ورامین از ظرفیت و جایگاه بالایی در تولید جوجه اردک برخوردار است و ما باید تمام توان خود را به کار ببندیم که مبادا با بروز انفلوآنزا این فرصت به تهدید تبدیل شود.

وی تأکید کرد: دستگاه‌های اجرایی باید با اقدامات مناسب و کارشناسانه در خصوص مبارزه با آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان وارد عمل شوند.

کاغذلو، سرکشی و نظارت به بوفه‌های عرضه مواد خوراکی در مدارس و همچنین تأمین آب آشامیدنی سالم برای تمامی روستاها را خواستار شد و افزود: تا پایان سال ۹۸ هیچ روستایی نباید با مشکل تأمین آب شرب مواجه شود.

وی، روی آوردن به استفاده از تکنولوژی‌های نوین در خصوص کاهش آلاینده‌های زیست محیطی را مهم برشمرد و گفت: شهرستان ورامین جلسات متعددی را در این خصوص برگزار کرده و اقدامات مناسبی صورت گرفته است و امروزه شاهد استفاده از انرژی‌ها خورشیدی به جای برق هستیم تا علاوه بر حفظ انرژی در صدد کاهش آلایندگی‌های ناشی از تولید برق براییم.

نظرات

پاسخی بگذارید