قالب وردپرس خرید قالب وردپرس فروشگاه قالب وردپرس قالب خبری وردپرس

سگ‌های ولگرد تهدیدی جدی برای ورامینی‌ها

تاریخ انتشار : پنج‌شنبه 25 بهمن 1397 - 0:47

فرماندار ورامین، وجود سگ‌های ولگرد را در شهرستان ورامین به عنوان یک تهدید یاد کردو گفت: وجود سگ‌های ولگرد امروز به معضلی تبدیل شده است که علاوه بر اینکه چهره شهر را زشت کرده تهدیدجدی در انتقال بیماریهاست و امنیت جانی شهروندان را به مخاطره انداخته است.

خبرگزاری ایسنا: فرماندار ورامین، وجود سگ‌های ولگرد را در شهرستان ورامین به عنوان یک تهدید یاد کردو گفت: وجود سگ‌های ولگرد امروز به معضلی تبدیل شده است که علاوه بر اینکه چهره شهر را زشت کرده تهدیدجدی در انتقال بیماریهاست و امنیت جانی شهروندان را به مخاطره انداخته است.

حسین کاغذلو در جلسه کارگروه امنیت غذا و داروی شهرستان ورامین، نبود مکان مناسب برای نگهداری این سگ‌ها را از دیگر مشکلات شهرستان عنوان کرد و به دستگاه‌های ذیربط در خصوص تأمین مکان مناسب دستور داد.

فرماندار شهرستان ورامین گفت: جمع آوری؛ سالم سازی و عقیم سازی سگ‌ها برای جلوگیری از انتقال بیماری‌ها و زاد و ولد می‌تواند به کاهش آسیب‌های ناشی از وجود سگای ولگرد کمک شایانی نماید.

وی ظرفیت شهرستان ورامین در خصوص تولید و پرورش مرغ و جوجه اردک در کشو را مهم دانست و گفت: شهرستان ورامین از ظرفیت و جایگاه بالایی در تولید جوجه اردک برخوردار است و ما باید تمام توان خود را به کار ببندیم که مبادا با بروز انفلوآنزا این فرصت به تهدید تبدیل شود.

وی تأکید کرد: دستگاه‌های اجرایی باید با اقدامات مناسب و کارشناسانه در خصوص مبارزه با آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان وارد عمل شوند.

کاغذلو، سرکشی و نظارت به بوفه‌های عرضه مواد خوراکی در مدارس و همچنین تأمین آب آشامیدنی سالم برای تمامی روستاها را خواستار شد و افزود: تا پایان سال ۹۸ هیچ روستایی نباید با مشکل تأمین آب شرب مواجه شود.

وی، روی آوردن به استفاده از تکنولوژی‌های نوین در خصوص کاهش آلاینده‌های زیست محیطی را مهم برشمرد و گفت: شهرستان ورامین جلسات متعددی را در این خصوص برگزار کرده و اقدامات مناسبی صورت گرفته است و امروزه شاهد استفاده از انرژی‌ها خورشیدی به جای برق هستیم تا علاوه بر حفظ انرژی در صدد کاهش آلایندگی‌های ناشی از تولید برق براییم.

مطالب مرتبط

تغییر بزرگ در شیشه جلو خودروها

تغییر بزرگ در شیشه جلو خودروها

شرکت تولید شیشه اتومبیل چینی "فویاو" (Fuyao) اخیرا از...

واریز سود سهام عدالت ۲ مرحله‌ای شد

واریز سود سهام عدالت ۲ مرحله‌ای شد

رئیس سازمان خصوصی‌سازی گفت: امسال با تدبیری که وزیر...

هدیه همراه اول به‌مناسبت اولین برد ایران در جام جهانی ۲۰۲۲ قطر

هدیه همراه اول به‌مناسبت اولین برد ایران در جام جهانی ۲۰۲۲ قطر

به‌مناسبت برد ارزشمند تیم فوتبال کشورمان در برابر تیم...

نظرات

پاسخی بگذارید