قالب وردپرس خرید قالب وردپرس فروشگاه قالب وردپرس قالب خبری وردپرس

«شهر اشباح» پرفروش‌ترین فیلم تاریخ ژاپن شد

«توهو» توزیع‌کننده سرشناس ژاپنی اعلام کرد انیمیشن «شهر اشباح» پرفروش‌ترین فیلم تاریخ ژاپن اولین فیلمی است که فروشش را از مرز ۳۰۰ میلیون دلار هم فراتر برد.

به نقل از ورایتی، «شهر اشباح» به کارگردانی هایائو میازاکی در سال ۲۰۰۱، پس از ۱۹ سال که از اکرانش می‌گذرد با فروش ۸.۵ میلیون دلار در دوران کرونا، از مرز ۳۰۰ میلیون دلار فروش در ژاپن عبور کرد.

به دلیل کرونا و متوقف شدن اکران‌های جدید، توهو بار دیگر این فیلم را در زنجیره سینماهایش روی پرده برد. این امر موجب شد تا فروش «شهر اشباح» تا امروز از ۳۰۴ میلیون دلار هم فراتر برود و به پرفروش‌ترین فیلم تاریخ ژاپن و اولین فیلمی که از فروش ۳۰۰ میلیون دلار عبور می‌کند بدل شود.

به این ترتیب «فیلم اهریمن‌کش: قطار موگن» اکنون فیلم شماره دو پرفروش در تاریخ ژاپن است و با فروش ۲۹۱ میلیون دلار می‌تواند امیدوار به رقابت با «شهر اشباح» باشد. این انیمه اکشن ژاپنی که پاییز امسال اکران شد و به سرعت به این جایگاه دست یافت تصور می‌رفت تا هفته آینده «شهر اشباح» را پشت سر بگذارد، اما رکورد جدید «شهر اشباح» کمی فاصله را بیشتر کرده است.

«شهر اشباح» که در جولای ۲۰۰۱ اکران شد از ۲۶ ژوئن توسط توهو در ۳۷۲ سالن سینما روی پرده رفت. این اکران هم‌زمان با سه فیلم دیگر کلاسیک میازاکی و استودیو جیبلی همراه بود. این انیمیشن تا ماه آگوست روی پرده ماند و این چهار فیلم که شامل «نائوشیکا از دره باد» محصول ۱۹۸۴، «شاهزاده مونونوکه» محصول ۱۹۹۷ و «حکایت‌هایی از دریای زمین» محصول ۲۰۰۶ هم می‌شد در مجموع ۲۵ میلیون دلار با اکران مجدد در دوران کرونا فروش کردند.

«فیلم اهریمن‌کش» از ۱۶ اکتبر امسال در ۴۰۳ سالن سینما روی پرده رفته و در طول ۵۹ روز به این میزان از فروش دست یافته است. این فیلم از ۲۶ دسامبر در ۸۲ سالن MX۴D و ۴DX هم اکران می‌شود و انتظار می‌رود روند فروشش را تسریع کند.

خبرگزاری مهر

مطالب مرتبط

آرنولد شوارتزنگر حمله به کنگره را محکوم کرد

آرنولد شوارتزنگر حمله به کنگره را محکوم کرد

آرنولد شوارتزنگر در یک پست ویدیویی حمله هواداران...

سلطانی: ناچاریم برای کسب درآمد، کار کنیم

سلطانی: ناچاریم برای کسب درآمد، کار کنیم

شهره سلطانی که بعد از محدودیت‌های کرونایی در فیلم...

تله تئاتر‌های منتخب از شبکه چهار پخش می‌شود

تله تئاتر‌های منتخب از شبکه چهار پخش می‌شود

پیچ تند، گفتگوی شبانه، آرامش از نوعی دیگر و چرخ دنده...

سنگ مزار اکبر عالمی در چهلمین روز درگذشتش

سنگ مزار اکبر عالمی در چهلمین روز درگذشتش

سارا عالمی دختر زنده‌یاد اکبر عالمی با انتشار تصویری...

نظرات

پاسخی بگذارید