قالب وردپرس خرید قالب وردپرس فروشگاه قالب وردپرس قالب خبری وردپرس

«عیسی کلانتری» از دبیری ستاد احیای دریاچه ارومیه برکنار شد

بهادری جهرمی در جمع خبرنگاران: «عیسی کلانتری» از دبیری ستاد احیای دریاچه ارومیه برکنار شد

سخنگوی دولت گفت: با توجه به تاکید رئیس‌جمهور مبنی بر تقویت کارگروه احیای دریاچه ارومیه، عیسی کلانتری از سمت خود در این بخش برکنار شد.

به گزارش خبرنگار مهر، علی بهادری جهرمی سخنگوی دولت ظهر امروز (چهارشنبه) در حاشیه جلسه هیئت دولت در جمع خبرنگاران در گزارشی از مصوبات جلسه هیئت وزیران اظهار داشت: گزارشی از وضعیت دریاچه ارومیه و اقداماتی که در حوزه حل مشکلات و معضلات این دریاچه انجام شده از سوی سازمان محیط زیست و وزارت نیرو ارائه شد.

وی عنوان کرد: با توجه به تاکید رئیس جمهور مبنی بر تقویت کارگروه احیای دریاچه ارومیه، مدیر اجرایی احیای دریاچه ارومیه که دبیر کارگروه هستند آقای عیسی کلانتری از سمت خود برکنار شد و استاندار آذربایجان غربی به عنوان مدیر اجرایی احیا و دبیر کارگروه به انتخاب هیئت وزیران منصوب شدند.

سخنگوی دولت ادامه داد: همچنین استاندار محترم آذربایجان شرقی به عنوان عضو جدید کارگروه به ترکیب کارگروه اضافه شدند تا پیشرفت سریع‌تری برای حل مسئله دریاچه ارومیه را شاهد باشیم.

بهادری جهرمی تصریح کرد: یکی از مصوباتی که امروز در دولت مطرح شد در رابطه با پرداخت حق عضویت و معوقات جمهوری اسلامی ایران در سازمان‌ها و مجامع بین المللی بود، با توجه به هماهنگی که پیش از این میان معاونت حقوقی رئیس جمهور و وزارت خارجه و سازمان برنامه بودجه صورت گرفته بود.

وی اضافه کرد: تمامی مجامع و سازمان‌های بین المللی که ایران عضو آن است، حق عضویت‌ها در دسته بندی قرار گرفت که در رابطه با نحوه پرداخت حق عضویت تعیین تکلیف شود و برخی از آنها را مستقیماً دولت و سازمان برنامه پرداخت کند و برخی‌ها را دستگاه‌ها، و تدابیر لازم برای پرداخت حق عضویت‌های موارد دارای اولویت در هیئت دولت اتخاذ شد.

سخنگوی دولت با اشاره به مصوبات جلسه یک شنبه شب گذشته خاطر نشان کرد: از جمله مصوبات خوب آن جلسه که به نوعی عیدی دولت به جامعه بازنشستگی کشور و خانواده شاهد و ایثار گر بود تسویه یک میلیون و ۳۰۰ هزار میلیارد ریال از معوقات دولت به تامین اجتماعی و بنیاد شهید و صندوق‌های بازنشستگی کشوری و لشکری بود که متناسب با دیونی که در قانون بودجه پیش‌بینی شده بود از محل واگذاری سهام، این مبلغ مقرر شد که مطابق جدول، به هر کدام از این بخش‌ها مبالغ دیون دولت تسویه شود مثلاً برای تامین اجتماعی ۹۰۰ هزار میلیارد ریال برای بنیاد شهید ۲۰۰ هزار میلیارد ریال و بازنشستگی ۹۰ هزار میلیارد ریال تصویب شد.

بهادری جهرمی گفت: این اختصاص سهام باید فرایند اجرایی خود را طی کند تا امکان تبدیل شدن به ریال را داشته باشد تا بخشی از مشکلات این صندوق‌ها را برطرف کند.

وی با اشاره به دستاوردهای دیپلماسی دولت عنوان کرد: دستاوردهای دیپلماسی دولت و نتایج اقتصادی آن، امروز برای مردم روشن است. رکورد شکنی هایی که در حوزه ترانزیت، انرژی صورت می‌گیرد. روز گذشته یک نمایش روشنی از این بود که در حوزه دیپلماسی باید نگاه‌ها را به تمام نقاط جهان توجه داد و از محدود کردن نگاه به نقاط خاصی خودداری کرد. الحمدلله در منطقه هم ظرفیت‌های بسیار گسترده‌ای در حوزه‌های اقتصادی وجود دارد که دولت با سرعت در حال بهره برداری از این ظرفیت‌های اقتصادی منطقه است.

سخنگوی دولت با بیان اینکه در گذشته با سوء شفافیت و کمبود شفافیت مواجه بودند و انتقادات متعددی در مورد نحوه مدیریت و شفافیت و نظارت پذیری شرکت‌های دولتی مطرح شده بود، خاطرنشان کرد: برخی از مباحث، مثل مباحث ناظر بر حقوق های نجومی، از عواملش همین عدم شفافیت و نظارت مناسب بر عملکرد شرکت‌های دولتی بود.

بهادری جهرمی اضافه کرد: در آیین نامه دولت تدابیری اتخاذ شد تا هم احکام پراکنده‌ای که ناظر بر شرکت‌های دولتی وجود داشت، گرد آوری شده و شیوه برگزاری مجامع عمومی مورد بازنگری قرار بگیرد و هم احکامی نسبت به توسعه و تقویت این شرکت‌ها در جلسه هیئت دولت به تصویب رسید.

وی تاکید کرد: همچنین در جلسه یکشنبه گذشته ضمن ارائه گزارشی از وضعیت مناسبی که ذخایر کالاهای اساسی از آن برخوردار هستند و همچنین میزان خرید تضمینی گندم که یک رکورد شکنی در سال جاری است و وزیر کشاورزی هم گزارشی را ارائه کرد دولت به منظور حمایت حداکثری از بخش کشاورزی و تامین و تولید داخلی نهاده‌ها و حمایت از این حوزه با اعطای مبلغ ۴۰ هزار میلیارد تسهیلات به منظور تامین برخی از نهاده‌ها و کودها در حوزه بخش کشاورزی موافقت کرد که به نوعی هدیه‌ای به بخش کشاورزی باشد.

مطالب مرتبط

قرارداد تسهیلات نوسازی ۳۳ هزار و ۵۸۵ واحد در بافت فرسوده منعقد شد

قرارداد تسهیلات نوسازی ۳۳ هزار و ۵۸۵ واحد در بافت فرسوده منعقد شد

مدیرعامل بانک مسکن از انعقاد قرارداد ۴ هزار و ۴۹۶...

مدیرعامل بانک سپه «روز خبرنگار» را گرامی داشت

مدیرعامل بانک سپه «روز خبرنگار» را گرامی داشت

با صدور پیامی مدیرعامل بانک سپه «روز خبرنگار» را گرامی...

صدور ضمانت نامه ریالی برای تضمین تسهیلات و تعهدات ارزی ممنوع شد

صدور ضمانت نامه ریالی برای تضمین تسهیلات و تعهدات ارزی ممنوع شد

بر اساس بخشنامه ابلاغی اداره کل اعتبارات پست بانک...

آغاز همکاری بانک کارآفرین و دانشگاه تهران

آغاز همکاری بانک کارآفرین و دانشگاه تهران

تفاهم‌نامه همکاری بین بانک کارآفرین و دانشگاه تهران...

نظرات

پاسخی بگذارید