قالب وردپرس خرید قالب وردپرس فروشگاه قالب وردپرس قالب خبری وردپرس

فروش اجباری گوشت و مرغ

تاریخ انتشار : پنج‌شنبه 25 بهمن 1397 - 0:00

در حالی که دولتی‌ها هیچ پاسخی به درخواست دادستان تهران درباره ابهامات فروش اینترنتی نداده‌اند، با اعلام آغاز به کار یکی دیگر از شرکت‌های خصوصی، شاهکار دیگری از شیوه فروش اینترنتی رونمایی شد و آن چیزی نیست جز فروش اجباری همزمان گوشت قرمز و مرغ!

به گزارش تسنیم، ماه‌هاست با بروز مشکلات در بازار گوشت، دولت برنامه‌های مختلفی را برای مدیریت و کنترل بازار و تثبیت و کاهش قیمت‌ها اجرا می‌کند که تقریباً می‌توان گفت موفقیتی به دست نیاورده است.

وجود رانت در توزیع، خروج گوشت‌های تنظیم بازار از چرخه اصلی، ناتوانی در برخورد با گرانفروشان و متخلفان و ناتوانی در کنترل قاچاق دام زنده همگی از شکست دولت در مدیریت بازار گوشت و بسیاری دیگر از کالاهای اساسی حکایت می‌کند تا جایی که مراجع قضایی در سراسر کشور مجبور شدند برای کمک به دولت، وارد عمل شوند.

یکی از راهکارهای دولت در روزهای اخیر برای بهبود وضعیت توزیع گوشت، فروش اینترنتی به‌وسیله چند سایت خصوصی بی‌نام‌ونشان بود که ناکامی این طرح با توجه به ابهاماتی که از همان ابتدا برای همگان روشن بود، قابل پیش‌بینی بود و چیزی جز ارتقای موقعیت این سایت‌ها و تبلیغ آن‌ها آورده‌ دیگری نداشت.

گران‌فروش بودن این مجموعه‌های خصوصی، ضعیف‌بودن سایت در پذیرش همزمان انبوه مراجعه‌، از دسترس خارج شدن و ابهام در تعیین این سایت‌ها اشکالاتی بود که همزمان با معرفی آنها مطرح شد و حتی انتقاد دادستان تهران را هم به‌دنبال داشت و او از مسئولان دولتی خواست درباره اعطای اختیار فروش اینترنتی به این شرکت‌های خصوصی شفاف‌سازی کنند.

اما در حالی که دولتی‌ها هیچ پاسخی به این انتقاد و درخواست دادستان تهران نداده‌اند، صبح امروز با اعلام آغاز به کار یکی دیگر از شرکت‌های خصوصی، شاهکار دیگری از شیوه فروش اینترنتی رونمایی شد و آن چیزی نیست جز فروش اجباری همزمان گوشت قرمز و مرغ!

باوجود اینکه پیش از این، شرکت‌های خصوصی قبلی انبوه شهروندان را به سایت‌های خود کشانده بودند اما در تأمین گوشت موفقیت چندانی نداشتند، حالا یکی دیگر از این سایت‌ها که با همکاری دولت به این کار اقدام کرده است، ارائه “بسته پروتئین” را شیوه فروش خود معرفی کرده که طبق آن،‌ متقاضیان باید حتماً ۸ کیلو گوشت قرمز و سفید را به‌صورت همزمان خرید کنند.

به‌گفته مسئول این شرکت، متقاضیان باید در بسته‌ موردنظر،‌ ۵ کیلو مرغ و ۳ کیلو گوشت قرمز منجمد سفارش دهند و این یعنی بالا بردن حجم تقاضا و مصرف گوشت سفید و قرمز از سوی مردم که در کوتاه‌مدت شاید منجر به کاهش شدیدتر موجودی این کالای اساسی در بازار شود.

نظرات

پاسخی بگذارید