قالب وردپرس خرید قالب وردپرس فروشگاه قالب وردپرس قالب خبری وردپرس

فریماه فرجامی بازیگر پیشکسوت سینما درگذشت

تاریخ انتشار : شنبه 10 تیر 1402 - 18:07

فریماه فرجامی متولد سال ۱۳۳۱ در تهران و دانش‌آموخته دانشکده هنرهای دراماتیک بود. در سال ۱۳۵۶ از این دانشگاه لیسانس کارشناسی دراماتیک دریافت کرد. در همان سال در مرکز مطالعات و هماهنگی فرهنگی «شورای عالی فرهنگ و هنر» و فصلنامه فرهنگ و زندگی به عنوان ویراستار، محقق و پژوهشگر مشغول به کار شد.

به گزارش روابط عمومی، از سال ۱۳۵۵ با گویندگی نمایش‌های رادیویی و بازی در نمایش تلویزیونی «آدمک مومی» فعالیت هنری خود را آغاز کرد. در سال ۱۳۵۹ با فیلم «گفت هر سه نفرشان» به کارگردانی غلامعلی عرفان وارد عرصه سینما شد. سریال «بخش چهار جراحی» به کارگردانی مسعود فروتن اولین تجربه وی از حضور در یک سریال تلویزیونی بود که در سال ۱۳۶۷ روی آنتن رفت.
وی در سال ۱۳۶۷ برنده دیپلم افتخار بهترین بازیگر نقش اول زن برای بازی در فیلم «سرب» ساخته مسعود کیمیایی از جشنواره فیلم فجر شد.
او همچنین در سال ۱۳۶۹ سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش اول زن را برای بازی اش در فیلم «پرده آخر» به کارگردانی واروژ کریم مسیحی دریافت کرد.
وی تا دهه ۸۰ حضور مستمری در سینما داشت در سال ۱۳۹۸ با فیلم سینمایی لامینور آخرین کار سینمایی خود را انجام داد.
فریماه فرجامی حدود دو ماه قبل دچار سکته مغزی شد و پس از بهبود نسبی درمان را تحت نظر پزشک در منزل ادامه داد اما مدتی قبل دوباره براثر سکته راهی بیمارستان شد و حدود چند روز را در کما به سر برد اما سرانجام در سن ۷۱ سالگی از دنیا رفت.
صندوق اعتباری هنر درگذشت این هنرمند گرانقدر را به جامعه فرهنگ و هنر کشور خصوصاً اهالی سینما و خانواده ایشان تسلیت عرض نموده و از خداوند بزرگ رحمت الهي براي آن مرحومه و صبرو شکيبايي براي خانواده محترمش مسئلت می نماید.

نظرات

پاسخی بگذارید