قالب وردپرس خرید قالب وردپرس فروشگاه قالب وردپرس قالب خبری وردپرس

ماسک به داروخانه‌ها نمی‌دهند

نایب رئیس انجمن داروسازان استان تهران، با عنوان این مطلب که حتی یک عدد ماسک به قیمت مصوب دولتی به داروخانه ها نداده اند، گفت: نیاز کشور روزانه ۲۰ میلیون عدد ماسک است.
بهمن صبور، به اظهارات اخیر مسئولان وزارت صمت در مورد عرضه ماسک اشاره کرد و اظهار داشت: اتهاماتی که به داروخانه‌ها زده‌اند، درست نیست. زیرا، از ابتدای شیوع کرونا در کشور تا امروز، حتی یک عدد ماسک به قیمت مصوب از کانال دولتی در داروخانه‌ها عرضه نشده است.

وی با عنوان این مطلب که ماسک یک کالای سلامت محور است، ادامه داد: سال‌ها بود که ماسک در داروخانه‌ها عرضه می‌شد و هر فردی به تناسب نیازی که داشت برای تهیه ماسک از داروخانه اقدام می‌کرد. اما، بعد از شیوع کرونا در کشور، به یکباره تقاضا برای ماسک بالا رفت و تولیدات داخلی نتوانست پاسخگوی نیاز کشور باشد.

صبور با اشاره به وجود ۳۰۰۰ داروخانه خصوصی در استان تهران، افزود: سیستم توزیع ماسک در داروخانه‌ها به مراتب شفاف‌تر است و نظارت‌ها نیز قوی‌تر است. اما، بعد از شیوع کرونا، ماسک به قیمت مصوب دولتی به داروخانه‌ها ندادند که در اختیار مردم قرار دهیم.

نایب رئیس انجمن داروسازان استان تهران، گفت: قیمت مصوب دولتی برای ماسک ۸۰۰ تومان اعلام شد اما یک عدد هم به داروخانه‌ها ندادند. اگر داده‌اند، مدارک و مستندات بدهند. در حالی که با طرح ادعاهای واهی در رسانه ملی، بین مردم، داروخانه‌ها و تولید کنندگان، اختلاف می‌اندازند.

وی با اعلام اینکه در دوران ابتدایی شیوع کرونا تلاش کردیم از طریق بسیج اصناف حدود ۱.۵ تا ۲ میلیون عدد ماسک با قیمت ۱,۶۰۰ تومان در اختیار مردم قرار دهیم، افزود: این ماسک‌ها در سطح داروخانه‌های استان تهران توزیع شد. قیمت کارخانه برای هر عدد ماسک، ۱۳۰۰ بود. در پخش ۱,۴۳۰ تومان و برای مصرف کننده، ۱,۶۰۰ تومان تعیین شد.

صبور با انتقاد از اینکه سیستم توزیع ماسک در اختیار وزارت صمت قرار گرفته است، ادامه داد: ماسک یک کالای سلامت محور است و نباید در جایی غیر از داروخانه عرضه شود. در حالی که تعزیرات برای گران فروشی ماسک در مکان‌هایی غیر داروخانه‌ها هیچ مداخله‌ای نمی‌کند، اما سراغ داروخانه‌هایی می آیند که ماسک با قیمت مصوب دریافت نکرده‌اند.

وی با اشاره به نیاز روزانه کشور به حداقل ۲۰ میلیون عدد ماسک، گفت: وزارت صمت مدعی است ۱۰ میلیون عدد ماسک تامین می‌کند. اما، واقعیت این است که حتی یک عدد ماسک با قیمت مصوب به داروخانه‌ها نداده‌اند.

صبور افزود: پیشنهاد ویژه ما این است که اجازه بدهند ماسک از کانال داروخانه‌ها عرضه شود، چون یک کالای بهداشتی است.

نایب رئیس انجمن داروسازان استان تهران، گفت: با این شرایط، با بحران ماسک مواجه خواهیم شد. چون در فصل پاییز و زمستان که سرماخوردگی و آنفلوانزا شیوع خواهد یافت، به ماسک بیشتری احتیاج خواهیم داشت.

خبرگزاری مهر

مطالب مرتبط

حساب‌های ۳ شرکت متخلف لبنی مسدود شد

حساب‌های ۳ شرکت متخلف لبنی مسدود شد

سخنگوی سازمان تعزیرات حکومتی با اعلام قطعیت حکم سه...

تکذیب وجود هرگونه تونل مشکوک در بندر بیروت

تکذیب وجود هرگونه تونل مشکوک در بندر بیروت

فرماندهی ارتش لبنان وجود هرگونه تونل‌ مشکوک در بندر...

پیروزی مجدد لوکاشنکو در انتخابات بلاروس

پیروزی مجدد لوکاشنکو در انتخابات بلاروس

رئیس‌جمهوری بلاروس در انتخابات ریاست‌جمهوری این...

N۹۵ بیشترین تاثیر را در پیشگیری از کرونا دارد

N۹۵ بیشترین تاثیر را در پیشگیری از کرونا دارد

محققان در یک مطالعه آزمایشی دریافتند؛ ماسک‌های N ۹۵...

نظرات

پاسخی بگذارید