قالب وردپرس خرید قالب وردپرس فروشگاه قالب وردپرس قالب خبری وردپرس

مجوز بیمارستان ایرانیان دوبی تمدید شد

تاریخ انتشار : دوشنبه 6 اسفند 1397 - 16:48

پس از چندین ماه رایزنی و تلاش مسئولان جمعیت هلال‌احمر، مشکلات ایجاد شده برای فعالیت بیمارستان ایرانیان دوبی رفع و مجوز فعالیت این بیمارستان تحت مالکیت جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران تمدید شد.

خبرگزاری ایسنا: پس از چندین ماه رایزنی و تلاش مسئولان جمعیت هلال‌احمر، مشکلات ایجاد شده برای فعالیت بیمارستان ایرانیان دوبی رفع و مجوز فعالیت این بیمارستان تحت مالکیت جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران تمدید شد.

روابط عمومی جمعیت هلال‌احمر در اطلاعیه ای با اعلام رفع مشکلات بیمارستان ایرانیان دوبی، از بازگشت فعالیت های بیمارستان به روال عادی خبر داد و اعلام کرد: «بیمارستان ایرانیان دوبی با سابقه حدود نیم قرن فعالیت در کشور امارات متحده عربی از سالیان گذشته تحت فشارهای متعدد برای تطبیق فعالیت های خود با قوانین حاکم بر آن کشور بوده است. بر این اساس به‌منظور تمدید مجوز باید یکی از دو راه تبدیل به موسسه خیریه با تشکیل هیات امنا یا تبدیل به یک موسسه تجاری با واگذاری ۵۱ درصد سهام خود به یک کفیل اماراتی انتخاب می‌شد.

از آنجا که در هر دو حالت مالکیت بیمارستان دچار تغییر و تحولاتی می‌شد، همواره این موضوع محل اختلاف و چالش بوده است. به دنبال افزایش این اختلافات و همچنین مشکلات در روابط دو کشور، همزمان با عدم تمدید مجوز فعالیت، اداره بهداشت دوبی نیز پس از تعیین مهلت قانونی و سپس اتمام آن، بیمارستان ایرانیان دوبی را از شمول بیمه خارج و به همه شرکت های بیمه‌ای اعلام کرد که با این بیمارستان قطع همکاری کنند.

پس از این اقدام اداره بیمارستان با مشکلات جدی روبه‌رو شد، اما جمعیت هلال‌احمر با اتخاذ برخی راهکارهای کوتاه مدت و همچنین افزایش رایزنی‌های داخلی و خارجی توانست از تعطیلی بیمارستان تا زمان اتخاذ راه حل نهایی از سوی مقامات ذی‌ربط در دو کشور جلوگیری کند.

خوشبختانه با انجام رایزنی‌های فشرده با مقامات عالی و دستگاه‌های ذی‌ربط در کشور و همچنین افزایش سطح تعامل با مقامات مسئول در کشور امارات متحده عربی، مشکلات پیش آمده در مقطع فعلی حل شد و به دنبال این تفاهم، مجوز فعالیت بیمارستان تمدید و محدودیت های بیمه‌ای رفع شد.

جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران ضمن تشکر از همه افراد و دستگاه‌های مسئول در کشور و نیز قدردانی از حسن نیت مسئولان کشور امارات، امیدوار است با افزایش سطح تعاملات دوستانه دو کشور، این بیمارستان باسابقه بتواند به فعالیت های موثر خود در منطقه ادامه دهد.»

نظرات

پاسخی بگذارید