قالب وردپرس خرید قالب وردپرس فروشگاه قالب وردپرس قالب خبری وردپرس

مشتري مداري، ارائه خدمات مطلوب و ساده سازي فرآيندها اساس جذب منابع است

تاریخ انتشار : سه‌شنبه 10 اردیبهشت 1398 - 11:42

در همايش تبيين سياستهاي بانك صنعت و معدن مطرح شد؛
حسين مهري تأكيد كرد: مشتري مداري، ارائه خدمات مطلوب و ساده سازي فرآيندها اساس جذب منابع است
مديرعامل بانك صنعت و معدن، ارتقاي سطح كيفي خدمات بانكي و تسهيل فرآيند اعطاي تسهيلات را پيش نياز حفظ مشتريان و جذب منابع مالي بيشتر دانست و از تمامي كاركنان خواست براي جذب سپرده هاي بانكي از طريق شعب بانك و وصول مطالبات غيرجاري تلاش مضاعف داشته باشند.
۱۳۹۸/۲/۹ دوشنبهتعداد بازدید:۱۰۱
.

مديرعامل بانك صنعت و معدن، ارتقاي سطح كيفي خدمات بانكي و تسهيل فرآيند اعطاي تسهيلات را پيش نياز حفظ مشتريان و جذب منابع مالي بيشتر دانست و از تمامي كاركنان خواست براي جذب سپرده هاي بانكي از طريق شعب بانك و وصول مطالبات غيرجاري تلاش مضاعف داشته باشند.
به گزارش پايگاه اطلاع رساني بانك صنعت و معدن، حسين مهري مديرعامل و رييس هيأت مديره اين بانك در جلسه هم انديشي تبيين سياستهاي بانك صنعت و معدن با رويكرد تجهيز منابع و بررسي مسايل و موضوعات مرتبط با حوزه ارزي كه با حضور اعضاي هيأت مديره و مديران ستاد و تعدادي از رؤساي شعب و سرپرستي ها برگزار شد،، ضمن بيان مطلب فوق افزود: تنوع و کیفیت خدمات و تعامل با مشتريان در تجهیز منابع مالی و موفقیت شعب برای جذب منابع بيشتر، نقش بسیار مهم و مؤثری دارد.
مديرعامل تصريح كرد: استقرار بانكداري شركتي و توجه به مشتريان ويژه شبكه بانكي مي تواند به عنوان یک نیاز اصلی و اساسی از یک سو به تأمین مالی و تجهيز منابع منجر شود و از سوی دیگر خدمات بانکی متنوعی را برای کمک، تسهیل و تسریع تعاملات با مشتریان فراهم آورد.
وي بيان داشت: براي افزايش مطلوبيت بانك براي مشتريان و ايجاد رغبت براي جذب سپرده هاي چهارگانه لازم است، امور بانكي با در نظر گرفتن شرايط اقتصادي موجود در حداقل زمان ممكن انجام شود زيرا مشتریان در صحنه رقابت، ارزش بسیاري براي زمان و سرعت عمل قائل هستند و در اين راستا بايد بر بانكداري الكترونيكي تمركز كنيم چرا كه در عصر حاضر تعدد شعب ديگر يك مزيت نيست و براي يك بانك تخصصي هزينه هاي بسياري در برخواهد داشت.
مهري اظهار داشت: يكي ديگر از موارد مطرح در تجهيز منابع توجه به وصول مطالبات است و يكي از راهكارهاي اساسي در وصول مطالبات تعامل سازنده با شركت ها و واحدهاي توليدي است؛ در واقع عدم موفقيت مشتري به منزله شكست ماست و براي نيل به اهداف مشتركي كه داريم بايد كار را با مذاكره و همفكري پيش ببريم و تمليك واحد هاي توليدي آخرين اهرم است و لازم است واحدهاي تمليك شده به سرعت واگذار شود تا هر چه سريع تر نقدينگي حاصل از آن وارد بانك شود.
مديرعامل ادامه داد: نقش منابع انسانی که به عنوان مهمترین سرمايه هر بانکي است، بسیار سازنده و مؤثر خواهد بود و وجود منابع انسانی کارآمد، خلاق و با انگیزه و با تجربه در هر سازمانی تضمين كننده حفظ مشتريان قديمي و جذب مشتريان جديد است.
وي خاطرنشان كرد: عمده مشتريان ما، صنعتگران و كارآفرينان بزرگ كشور هستند كه براي استفاده از خدمات خاص و دريافت تسهيلات و گشايش اعتبار اسنادي به اين بانك مراجعه مي كنند و کاهش فرآیندها و جلوگيري از اطاله مراحل اجرای خدمات با رعایت اصل شفافیت در عملکرد سبب ايجاد رضايت در مشتریان و گسترش همكاري با آنان خواهد شد.
مهري ضمن اشاره به ويژگي هاي مهم خدمات مطلوب و مؤثر افزود: سه اصل شفافيت اطلاعات، قيمت تمام شده پايين و سهولت دسترسي به خدمات متنوع لازمه جذب منابع مالي است و مطالعه روش هاي علمی و استفاده از تجارب کاربردی بانکهاي توسعه اي پیشرو در ديگر كشورها مي تواند ايده هاي بسياري براي جذب منابع كم ريسك تر در اختيار بانك قرار دهد.
مديرعامل تأكيد كرد: پيگيري براي افزايش سرمايه بانك نيز براي تأمين منابع مالي مورد نياز در دستور كار قرار دارد.
رييس هيأت مديره بانك بر لزوم اجراي دقيق قوانين و مقررات براي تحقق اهداف بانك تأكيد كرده و افزود: در عين حال با توجه به شرايط كنوني اگر پيشنهادي براي گشايش امور و تسهيل ارايه خدمات به متقاضيان مد نظر باشد از طريق دولت و مجلس اقدام خواهيم كرد چرا كه وظيفه ما به عنوان تنها بانك تخصصي در حوزه صنعت و معدن كشور حمايت از توليدكنندگان است و نقش اين بانك در توسعه كشور انكارناپذير است.
اصغر پاك طينت عضو هيأت مديره اين بانك نيز عنوان داشت: مشتری مداری و ارتباط مستمر و مؤثر با مشتریان از عوامل تأثيرگذار در بحث تجهيز منابع است و براي استفاده از ظرفيت شعب بانك هاي تجاري براي پوشش دهي مناسب خدمات بانكداري خرد، اقداماتي را در دست انجام داريم.
وي ادامه داد: در بسته سياستي سال جاري براي تشويق متقاضيان به انجام تعهداتشان بر اساس شرايط مشتريان، مزايايي در نظر گرفته ايم.
پاك طينت همچنين از تفویض اختیارات خاص به مسؤلان شعب خبر داد و گفت براي افزايش ميزان سپرده در هر استان، طرح هاي واحدهاي توليدي بزرگ به شعب فرستاده مي شود تا تمركز بر جلب رضايت آنان موجبات انگیزه برای سایر واحدهاي توليدي را فراهم آورد.
حسين عسكري ديگر عضو هيأت مديره اين بانك نيز بيان داشت: انتقال تجارب مفيد و كارا در خصوص جذب منابع در بين شعب بانك از اهميت ويژه اي برخوردار است كه خود سبب شكل گيري ايده هاي بيشتر خواهد شد؛ در واقع ايجاد اثر مركب سبب افزايش مهارت در تجهيز منابع و وصول مطالبات خواهد شد.
وي تأكيد كرد: از آنجايي كه منابع مالي محدود و ارزشمند است بررسي طرح هاي توليدي ارائه شده به بانك براي دريافت تسهيلات بايد با دقت نظر مضاعف انجام شود و همانطور كه جذب منابع براي بانك اهميت دارد تخصيص اين منابع هم بايد با در نظرگرفتن جميع جهات انجام شود.
عسكري با اشاره به ضرورت سرعت ارائه خدمات به مشتریان، اطلاع رسانی مناسب و تقویت ارتباطات رؤساي شعب و کارکنان با مسؤلان استاني گفت: لازم است شرايط و محدوديت هاي بانك براي مديران استاني و ادارات و سازمان هاي ذيربط تشريح گردد و با شناسايي صنعتگران و كارآفرينان خوشنام براي برقراري تعامل مناسب با آنان اقدام كنيم.
علي موحدنژاد عضو ديگر هيأت مديره اين بانك نيز با تأكيد بر ضرورت جلوگيري از خروج ارز از كشور اظهار داشت: براي حمايت از توليدكنندگان و حل مشكلات آنان در حوزه خدمات ارزي نيازمند منابع مالي هستيم و در نظر داريم از طريق ساز و كارهاي بانكداري شركتي و سفارشي سازي خدمات براي مشتريان ويژه منابع مالي جديدي فراهم كنيم.
وي گفت: از طريق خدمات الكترونيك به دنبال ايجاد مزيت در ارائه خدمات هستيم تا همه مشتريان در تمامي نقاط كشور با صرف كمترين هزينه به خدمات مورد نظر خود دسترسي داشته باشند.

نظرات

پاسخی بگذارید