قالب وردپرس خرید قالب وردپرس فروشگاه قالب وردپرس قالب خبری وردپرس

معاون بیمه ای سازمان تامین اجتماعی خبر دادتمهیدات جدید سازمان تامین اجتماعی برای جلوگیری از شیوع کرونا

به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی، مهرداد قریب اظهار داشت: با توجه به محدودیت های جدید اعمال شده از ابتدای آذر سال جاری توسط ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا، تمهیدات و تسهیلات جدیدی به منظور جلوگیری از شیوع بیماری کرونا و صیانت از سلامت بیمه شدگان و کارکنان شاغل در واحدهای اجرائی (بیمه ای و درمان) و کاهش تردد مراجعین از تاریخ یکم تا سی ام آذر جاری اتخاذ شد.

وی افزود: برگزاری جلسات هیات های بدوی و تجدیدنظر تشخیص مطالبات، کمیسیون های پزشکی (موضوع ماده ۹۱ قانون تأمین اجتماعی) و شوراهای پزشکی در این دوره موقتاً تعلیق شد و متقاضیان حمایت از کارافتادگی به منظور جلوگیری از زایل شدن شرایط مقرر در مواد (۷۵) و (۸۰) قانون تأمین اجتماعی، می بایست نسبت به حفظ و ادامه بیمه پردازی خود اقدام کنند.
قریب گفت: معرفی متقاضیان انعقاد قرارداد ادامه بیمه با ماهیت غیر اجباری، رانندگان، کارگران ساختمانی و غیره نیز برای انجام معاینات پزشکی بدو بیمه پردازی پایان زمان فوق الذکر، ضروری نبوده و شعب سازمان موظفند در صورت احراز شرایط مقرر ضمن اخذ تعهد کتبی از بیمه شده، نسبت به انعقاد قرارداد اقدام کنند.
معاون بیمه ای سازمان تامین اجتماعی تصریح کرد: معرفی بیمه شدگان به مراجع پزشکی (پزشک معتمد، شورا و کمیسیون پزشکی) به منظور بررسی استراحت پزشکی در دوره مذکور موقتاً تعلیق می شود.
وی ادامه داد: چنانچه تایید استحقاق درمان آنان مستلزم پرداخت غرامت دستمزد باشد، در این حالت صدور سند علی الحساب و پرداخت تا ۸۰درصد غرامت ایام بیماری بر مبنای حداقل دستمزد با رعایت سایر شرایط قانونی بلامانع است.
قریب گفت: انجام کلیه بازرسی ها اعم از کارگاهی و موارد مرتبط با بیمه شدگان (بیمه بیکاری، احراز اشتغال قالیبافان، کارگران ساختمانی و غیره) در دوره تعیین شده موضوعیت نخواهد داشت.
وی خاطرنشان کرد: جلسات کمیته های احتساب سوابق نیز صرفا در رابطه با بیمه شدگانی تشکیل می شود که تبعات بررسی پرونده هایشان حائز اهمیت بوده و منجر به صدور احکام تعهدات قانونی بلند مدت می شوند.

مطالب مرتبط

نظرات

پاسخی بگذارید