قالب وردپرس خرید قالب وردپرس فروشگاه قالب وردپرس قالب خبری وردپرس

«نه» آمریکا به حضور یک ایرانی در تدفین فرزندش

کنسولگری آمریکا یک فرد ایرانی – آلمانی را متهم کرد که از مراسم تدفین فرزندش به عنوان بهانه ای برای مهاجرت به آمریکا استفاده می کند و از دادن روادید به او برای سفر به آمریکا خودداری کرد.

به گزارش دویچه وله انگلیسی، وی که در ۴۰ سال گذشته در آلمان زندگی کرده، قصد مسافرت به آمریکا برای شرکت در مراسم تدفین پسرش را داشت اما موفق به دریافت روادید سه روزه برای سفر به آمریکا نشد.

فرزند او که در آمریکا تحصیل می‌کرد روز دهم ژوئن (۲۰ خرداد) در یک سانحه رانندگی در واشنگتن جان باخته است.

شهرام ایران بومی ساکن فرانکفورت که مدیر یک مؤسسه حقوقی است به دویچه وله گفت که کنسولگری آمریکا گفته که او از مرگ پسرش برای مهاجرت به آمریکا استفاده می‌کند.

کنسولگری آمریکا همچنین مدعی شده که این فرد قصد داشته از طریق کلاهبردای و ارائه نادرست اسناد و مدارک ویزای غیرمهاجرتی کسب کند.

ایران بومی می‌گوید که کنسولگری آمریکا به او گفته است: “شما از مرگ پسرتان برای مهاجرت به آمریکا استفاده می‌کنید و حقیقت را نمی‌گویید”؛ همچنین به او گفته شده که “شما در آلمان ریشه ندارید”.

وی به دویچه وله گفت که در ایران متولد شده اما در ۴۰ سال گذشته در آلمان زندگی کرده و شهروندی آلمان را دارد و بیشتر از آنکه ایرانی باشد یک آلمانی است و علاقه‌ای به مهاجرت به آمریکا ندارد.

کنسولگری آمریکا در پاسخ به درخواستهای دویچه وله هیچ توضیحاتی در این زمینه ارائه نداده و گفته که تمام پرونده‌ها در این زمینه محرمانه هستند.

ایران بومی گفت که درخواست تجدیدنظر داده اما هنوز پاسخی دریافت نکرده است.

این فرد آلمانی ایرانی تبار در زمان دولت باراک اوباما ویزایی ۱۰ ساله برای مقاصد تجاری و شخصی دریافت کرده بود اما این ویزا در ماه مه ۲۰۱۷ در دولت ترامپ باطل شد.

این پرونده در مطبوعات محلی از جمله روزنامه‌های “فرانکفورتر روندشا” و “فرانکفورتر نوی پرسه” بازتاب یافته و “پیتر فلدمان” شهردار فرانکفورت نیز با ارسال نامه‌ای برای “پاتریشیا لاسینا” سرکنسول آمریکا در فرانکفورت از ایران بومی حمایت کرده است.

ایران بومی گفته که قصد دارد از دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا سوال کند که اگر خود اجازه نیابد در مراسم تدفین پسرش شرکت کند چه احساسی خواهد داشت. انتخاب

نظرات

پاسخی بگذارید