قالب وردپرس خرید قالب وردپرس فروشگاه قالب وردپرس قالب خبری وردپرس

همکاری سامسونگ و سازمان ملل در برنامه «جوانان برای تسریع پیشرفت»

شرکت سامسونگ امروز و در گرامیداشت هفتاد و پنجمین سالگرد تاسیس سازمان ملل، برنامه خود را برای همکاری با برنامه توسعه سازمان ملل (UNDP) با هدف ایجاد انگیزه در مسیر رسیدن به اهداف جهانی اعلام کرد. اهداف جهانی شامل ۱۷ هدف بهم پیوسته است که مسیری را برای رسیدن به آینده ای بهتر تا سال ۲۰۳۰ ترسیم می‌کند.

این برنامه به نام نسل ۱۷ (Generation17) قدرت فناوری در سری گلکسی‌ گوشی‌های هوشمند سامسونگ را با پلتفرمUNDP تلفیق کرده و نسلی کامل از جوانان را برای رسیدن به این ۱۷ هدف در کمتر از ۱۰ سال، بسیج می‌کند. این برنامه از روایت و اشتراک‌گذاری دستاوردهای رهبران جوانی استفاده می‌کند که هم اکنون برای رسیدن به اهداف جهانی، تلاشی قابل توجه دارند.
تی‌ام رو، مدیرعامل سامسونگ موبایل می‌گوید «ما بسیار هیجان‌ زده‌ایم که این حامیان پرانگیزه را به پیشگامان آنها مرتبط کرده و به نسل آنها امکان می‌دهیم تا برای رسیدن به این اهداف اقدام کنند. ما با استفاده از جدیدترین فناوری‌ها در گلکسی، صدای آنها را بلندتر می‌کنیم تا به وضوح شنیده شود و بتوانند دیدگاه خود را به اشتراک بگذارند».
او افزود «در زمینه اهدافی به بلندی اهداف جهانی، ما معتقدیم که تنها تلاشی همدستانه و قوی می‌تواند تغییری معنادار در این مسیر ایجاد کند».
برنامه نسل۱۷ برای سال ۲۰۲۰ شامل چهار چهره پیشگام است که توانسته‌اند جوامعی را از مالی و آرژانتین تا بنگلادش و زیمباوه برای مقابله با برخی از مهم‌ترین چالش‌های عصر ما بسیج کنند:
• ماکسیمو مازوکو (آرژانتین): پیشگامی ۳۰ ساله کهEco House را به عنوان یک سازمان غیرانتفاعی در زمینه توسعه پایدار از طریق آموزش، کارهای داوطلبانه، حمایت از فعالیت‌های زیست محیطی و اعطای گواهی زیست محیطی، راه‌اندازی کرده است.
• سادیا تور (مالی): پیشگامی ۲۳ ساله که توانست Mali Musso را به عنوان سازمانی برای تقویت زنان از طریق آموزش و مقابله با خشونت جنسیتی، تاسیس کند.
• شومی چودهوری (بنگلادش): فعالی ۲۶ ساله در حوزه آب، بهداشت و تصفیه آب (WASH) که به دنبال تضمین دسترسی به آب سالم برای همگان از طریق سازمانی جهانی به نام Awareness 360 در ۲۳ کشور است.
• تافارا ماکازا (زیمباوه): دانشجوی ۲۴ ساله کالج ویلیامز در رشته نجوم که استارت‌آپ‌های متعددی را برای کمک به حمل‌ونقل، انرژی، کشاورزی و تحصیل ایجاد کرده است.
نسل هزاره و نسل Z به عنوان شهروندان علاقه‌مند به فناوری در دنیای بی‌مرز امروز، قدرتی عظیم در ایجاد تغییرات دارند و خوش‌قلبی بی‌قیدو‌ شرط آنها می‌تواند راهنمایی برای تحولات در تغییرات اقلیمی و عدالت نژادی و همچنین تاثیرگذاری بر سیاست‌ها و کسب‌وکارها باشد تا به سمت آینده‌ای بهتر برای همگان قدم بردارند. نسل ۱۷ پاسخ ما به این فراخوان برای اقدام عمومی بود.
آچیم استینر مدیر UNDP می‌گوید «جوانان از طریق فعالیت به عنوان نوآور، کارآفرین و حامی، اهداف جهانی را به پیش می‌برند و ما باید آنها را به خوبی در فعالیت‌های امروز دخیل کنیم تا زمینه برای فردایی موفق فراهم شود».
او افزود «آنها قدرتی باورنکردنی در پیشبرد تغییرات نظام‌مند و مثبت دارند و باید از آنها به عنوان پرچمداران اهداف جهانی حمایت کنیم. این برنامه مکملی برای تمامی برنامه‌های دیگر سازمان ملل است و می‌تواند مبنایی برای تحول در سازمان ملل به شکلی باشد که با کمک جوانان و برای جوانان، متناسب با برنامه جوانان ۲۰۳۰، فعالیت کند».
سازمان ملل و سامسونگ مشاوره، فرصت‌های شبکه‌سازی و دستگاه‌های گلکسی را برای کمک به فراگیری صدای این رهبران جوان و تقویت سازمان و کسب‌وکار آنها، در اختیارشان قرار خواهند داد. ما همچنین از اپلیکیشن Samsung Global Goals بصورت پیش‌فرض روی گوشی‌های هوشمند استفاده می‌کنیم تا به کاربران نشان دهیم که چطور می‌توانند در زمینه ۱۷ هدف جهانی در زندگی روزمره خودشان تفاوت ایجاد کنند. این برنامه با استفاده از محتواهای آموزنده به دنبال افزایش آگاهی درباره اهداف بوده و تا کنون توانسته ۱ میلیون دلار کمک برای برنامه توسعه سازمان ملل جمع‌آوری کند.

مطالب مرتبط

عرضه بسته‌های ویژه مکالمه و اینترنت به مناسبت دهه کرامت

عرضه بسته‌های ویژه مکالمه و اینترنت به مناسبت دهه کرامت

همراه اول به میمنت آغاز دهه کرامت، بسته‌های ویژه...

بهره‌وری پنل‌های خورشیدی و راهکارهای ال‌جی، N-Type بهتر است یا P-Type؟

بهره‌وری پنل‌های خورشیدی و راهکارهای ال‌جی، N-Type بهتر است یا P-Type؟

فناوری سلول‌های خورشیدی مدت زمان مدیدی است که تجاری...

همراهی با روز جهانی محیط زیست، با اندکی پلاستیک کمتر

همراهی با روز جهانی محیط زیست، با اندکی پلاستیک کمتر

سازمان ملل در سال ۱۹۷۲، پنجم ژوئن را روز جهانی محیط...

«جف بزوس» به فضا می‌رود

«جف بزوس» به فضا می‌رود

جف بزوس تصمیم دارد پس از کناره گیری از سمت خود در...

نظرات

پاسخی بگذارید