قالب وردپرس خرید قالب وردپرس فروشگاه قالب وردپرس قالب خبری وردپرس

وزیر اقتصاد : سامانه مودیان، بزرگترین زیرساخت برای اخذ مالیات هوشمند

تاریخ انتشار : یکشنبه 9 مهر 1402 - 16:49

وزیر امور اقتصادی و دارایی، پایانه فروشگاهی و سامانه مودیان را یکی از بزرگترین زیرساخت ها برای اخذ مالیات هوشمند دانست و خواستار انگیزه بخشی به مدیران و کارکنان و پشتیبانی از سازمان امور مالیاتی کشور برای اجرای این طرح بزرگ ملی از مجلس و دولت شد.

به گزارش رسانه مالیاتی ایران، دکتر احسان خاندوزی وزیر امور اقتصادی و دارایی در آیین توسعه و یکپارچه‌سازی مرکز ارتباط مردمی ۱۵۲۶، حوزه آگاهی بخشی و اطلاع رسانی به مودیان را یکی از ضرورت های نظام مالیاتی عنوان کرد و بیان داشت: با توجه به آگاهی ها ی کمی که در خصوص مالیات در سطح جامعه وجود دارد، توسعه و یکپارچه‌سازی مرکز ارتباط مردمی ۱۵۲۶ سازمان امور مالیاتی در ستاد و ادارات کل گام مهمی است که در این راستا انجام شد.

دکتر خاندوزی هوشمندسازی فرآیندهای وصول مالیات را گام اصولی دیگر در این مسیر عنوان و تأکید کرد: این روند نحوه مواجهه و نوع ورودی که کاربرها و مودیان در نظام مالیاتی دارند را کاملا به صورت سیستمی،کاربر پسند، شفاف و سریع می کند.

وزیر امور اقتصادی و دارایی اجرای سامانه مودیان را یکی از بزرگترین زیرساخت ها برای اخذ مالیات هوشمند در کشور دانست و گفت: میلیون ها پرونده ارزش افزوده تعیین تکلیف نشده با اجرای این قانون تعیین تکلیف خواهد شد.

وی اجرای برخط فرآیندهای مالیاتی مثل استرداد را که بعضا مورد شکایت فعالین اقتصادی هست، یکی دیگر از دستاوردهای اجرای این قانون عنوان کرد و گفت: کمک سایر دستگاه ها به سازمان امور مالیاتی برای اجرای قانون پایانه های فروشگاهی و سامانه مودیان، فرایند هوشمندسازی اقتصاد کشور و نظام مالیاتی را سرعت می بخشد.

دکتر خاندوزی اجرای کامل پایانه های فروشگاهی و سامانه مودیان را تکلیف قانونی دانست که وزارت امور اقتصادی و دارایی و سازمان امور مالیاتی کشور در دولت سیزدهم با جدیت پیگیری کرده است و ابراز امیدواری کرد تا پایان سال ۱۴۰۲ گزارش کاملی از روند اجرای این قانون به مجلس و ریاست جمهوری ارائه شود.

وزیر امور اقتصادی و دارایی انگیزه بخشی به مدیران و کارکنان و پشتیبانی از سازمان امور مالیاتی کشور توسط مجلس و دولت برای اجرای این طرح ملی و پوست اندازی نظام مالیاتی کشور را ضروری دانست و اظهار داشت : با این پشتیبانی ها می توانیم فصل جدیدی از نظام مالیات ستانی هوشمند و عادلانه را تحویل آیندگان دهیم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود اظهار داشت: چه در مورد واگذاری اموال مازاد بانک ها و چه در اجرای قانون جهش تولید مسکن که قانونگذار به حوزه مالیات اشاره کرده است، مصر هستیم که قانون اجرا شود و از وزارت راه و شهرسازی و بانک مرکزی می خواهیم که به عنوان مرجع معرفی و تایید ارسال اطلاعات به وظایف خودشان عمل کنند و ما هم تمام قد از ابزار مالیاتی برای اجرای قانون استفاده خواهیم کرد.

وزیر امور اقتصادی و دارایی با تأکید بر اینکه بانک های دولتی باید در صف اول اجرای قانون باشند، افزود: هیچ بهانه ای از بانک ها بخصوص بانک های دولتی برای همکاری ضعیف با نظام مالیاتی پذیرفته نیست .

نظرات

پاسخی بگذارید