قالب وردپرس خرید قالب وردپرس فروشگاه قالب وردپرس قالب خبری وردپرس

وزیر بهدا‌شت: لغو تحریم دارو صحت ندارد

تاریخ انتشار : شنبه 14 اردیبهشت 1398 - 16:49

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: موضوعی به نام لغو تحریم دارو و نیازمندی‌های بهداشتی کشور واقعیت ندارد

خبرگزاری تسنیم: وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: موضوعی به نام لغو تحریم دارو و نیازمندی‌های بهداشتی کشور واقعیت ندارد.

سعید نمکی ظهر شنبه در حاشیه بازدید از پروژه بیمارستان ترومای اردبیل در جمع خبرنگاران اظهار داشت: کشور در وضعیت تحریم به سر می‌برد و اظهاراتی در خصوص برداشته شدن تحریم از دارو و نیازمندی‌های بهداشتی صحت ندارد؛ در وضعیت فعلی انتقال مالی دارو و مواد بهداشتی همچنان با مشکل مواجه است.

وی افزود: ما حتی در بحث انتقال کمک‌های مالی و جنسی ایرانیان ساکن در کشورهای همسایه به سیل‌زدگان شاهد شکلاتی بودیم و با این وجود تلاش کردیم نیاز مردم سیل‌زده در این مناطق به دارو و مواد بهداشتی تامین شود.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تصریح کرد: با وجود شرایط پیش آمده وزارت بهداشت تلاش کرده نیازبیماران به دارو را تامین کند و با توجه به برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته تا پایان سال کمبودها رفع شده و به گونه‌ای عمل می‌کنیم که هیچ کمبود دارویی در کشور مشاهده نشود.

وی در پاسخ به این سئوال که آیا داروخانه‌ها مجاز به فروش لوازم آرایشی هستند یا نه، افزود: بنده پیش از این نیز تاکید کردم که داروخانه می‌تواند به شرطی که ویترین و حجم فروش لوازم آرایشی به دارو غلبه نکند، اقدام به فروش مواد آرایشی بکند.

نمکی با بیان اینکه داروخانه‌ها نیز باید فرصت درآمدزایی داشته باشند، تصریح کرد: از گذشته فروش مواد آرایشی مشاهده می‌شد و لازم است داروخانه نسبت به حجم فروش مواد آرایشی مدیریت لازم را داشته باشد.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی همچنین با اشاره به وضعیت پروژه بیمارستان تروما گفت: این پروژه از سال ۸۵ آغاز شده و مدتی با رکود و تعطیلی مواجه بود؛ در حال حاضر نیز از برنامه زمانبندی عقب مانده و پیمانکار معوقاتی دارد.

وی افزود: تلاش وزارت بهداشت حل بخشی از مشکلات مالی این پروژه قبل از سفر رئیس جمهور به استان است؛ چرا که با توجه به اهمیت این پروژه و نیاز استان به بهره‌برداری از آن وزارت بهداشت نیز در خصوص تکمیل این بیمارستان اهتمام ویژه دارد.

مطالب مرتبط

جایزه همراه اول به پایان‌نامه‌های برتر حوزه مهندسی کامپیوتر و فناوری اطلاعات

جایزه همراه اول به پایان‌نامه‌های برتر حوزه مهندسی کامپیوتر و فناوری اطلاعات

مرکز تحقیق و توسعه همراه اول با همکاری انجمن کامپیوتر...

اتصال خودروها به اینترنت با استفاده از فن‌آوری Telematics

اتصال خودروها به اینترنت با استفاده از فن‌آوری Telematics

از فن‌آوری ارتباطات در دستگاه‌هایی مانند گوشی‌های...

انتشار گواهی سپرده مدت‌دار بانک مسکن با نرخ سود ۱۸ درصد

انتشار گواهی سپرده مدت‌دار بانک مسکن با نرخ سود ۱۸ درصد

انتشار گواهی سپرده مدت‌دار عام یک ماهه با نرخ سود 18...

۹۰ درصد فروش اموال مازاد بانک‌ها در دولت سیزدهم انجام شد

۹۰ درصد فروش اموال مازاد بانک‌ها در دولت سیزدهم انجام شد

وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: ۹۰ درصد از کل ۷/۵ هزار...

نظرات

پاسخی بگذارید