قالب وردپرس خرید قالب وردپرس فروشگاه قالب وردپرس قالب خبری وردپرس

کله گوسفندان رومانیایی در طباخی‌های تهران

تاریخ انتشار : یکشنبه 12 اسفند 1397 - 11:45

رئیس اتحادیه فروشندگان کله‌پاچه و سیراب و شیردان تهران با انتقاد از ورود دلالان به ماجرای خرید کله و پاچه گوسفندهای وارداتی از رومانی، از وارد شدن ۱۰ هزار کله گوسفند رومانیایی به طباخی‌های تهران خبر داد.
خبرگزاری تسنیم: حسین رواسی با اشاره به کله و پاچه گوسفندهای زنده وارداتی از رومانی اظهار کرد: پس از واردات گوسفندهای زنده، در روز نخست ۱۱۰۰ راس کشتار شد ولی متاسفانه آلایش خوراکی و غیرخوراکی این گوسفندها را به صورت یکجا به مزایده گذاشتند؛ یعنی پوست و کله و پاچه و خلاصه همه آلایش خوراکی و غیرخوراکی گوسفندها را یکجا فروختند؛ این در حالی بود که پوست و روده گوسفند، به درد ما نمی‌خورد و کله و پاچه به درد اصناف دیگر مثل دباغ.

وی با انتقاد از نحوه مزایده آلایش گوسفندهای وارداتی گفت: متاسفانه آقایان آنقدر به کار وارد نبودند که آلایش این گوسفندان را به صورت تفکیک شده بفروشند تا هر آلایش، هم به دست صنف مورد نظر برسد و هم با قیمت خوب هریک از آلایش‌ها را بفروشند.

رئیس اتحادیه فروشندگان کله‌پاچه و سیراب و شیردان تهران اضافه کرد: این نحوه مزایده به معنای آن بود که دلالان وارد شوند و با خرید یکجای آلایش خوراکی و غیرخوراکی، پس از تفکیک کله و پاچه و پوست و روده و …، هریک را به صورت مجزا به اصناف مرتبط بفروشند.

رواسی گفت: این روند باعث شد تا پای دلالان و واسطه‌ها به این ماجرا باز شود و با هر قیمتی که می‌خواهند آن را بفروشند در حالیکه می‌شد با برنامه‌ریزی درست، هریک از آلایش‌های خوراکی و غیرخوراکی را با قیمت مناسب به دست اصناف به صورت مستقیم برسانند.

رئیس اتحادیه فروشندگان کله‌پاچه و سیراب و شیردان تهران خاطرنشان کرد: تا چند روز بعد از اعلام خبر واردات گوسفند زنده به کشور، ما در جریان ذبح روزانه این گوسفندان بودیم و تا جاییکه ما اطلاع داریم، ۱۰ هزار کله گوسفند رومانیایی هم به مغازه‌های تهران رسید.

مطالب مرتبط

آغاز کمپین جدید رومینگ همراه اول برای مسافران عراق و امارات

آغاز کمپین جدید رومینگ همراه اول برای مسافران عراق و امارات

همراه اول با هدف استقبال از فصل جدید مسافرت‌های خارجی...

قرارداد خودمالکی نهضت ملی مسکن بیش از ۶۰ هزار واحد منعقد شد

قرارداد خودمالکی نهضت ملی مسکن بیش از ۶۰ هزار واحد منعقد شد

سیدمحسن فاضلیان عضو هیات مدیره بانک مسکن از انعقاد...

۶۵ تن آنتی بیوتیک دیگر در راه داروخانه ها

۶۵ تن آنتی بیوتیک دیگر در راه داروخانه ها

سخنگوی وزارت بهداشت گفت: محموله جدید سوسپانسیون های...

نظرات

پاسخی بگذارید