قالب وردپرس خرید قالب وردپرس فروشگاه قالب وردپرس قالب خبری وردپرس

کله گوسفندان رومانیایی در طباخی‌های تهران

تاریخ انتشار : یکشنبه 12 اسفند 1397 - 11:45

رئیس اتحادیه فروشندگان کله‌پاچه و سیراب و شیردان تهران با انتقاد از ورود دلالان به ماجرای خرید کله و پاچه گوسفندهای وارداتی از رومانی، از وارد شدن ۱۰ هزار کله گوسفند رومانیایی به طباخی‌های تهران خبر داد.
خبرگزاری تسنیم: حسین رواسی با اشاره به کله و پاچه گوسفندهای زنده وارداتی از رومانی اظهار کرد: پس از واردات گوسفندهای زنده، در روز نخست ۱۱۰۰ راس کشتار شد ولی متاسفانه آلایش خوراکی و غیرخوراکی این گوسفندها را به صورت یکجا به مزایده گذاشتند؛ یعنی پوست و کله و پاچه و خلاصه همه آلایش خوراکی و غیرخوراکی گوسفندها را یکجا فروختند؛ این در حالی بود که پوست و روده گوسفند، به درد ما نمی‌خورد و کله و پاچه به درد اصناف دیگر مثل دباغ.

وی با انتقاد از نحوه مزایده آلایش گوسفندهای وارداتی گفت: متاسفانه آقایان آنقدر به کار وارد نبودند که آلایش این گوسفندان را به صورت تفکیک شده بفروشند تا هر آلایش، هم به دست صنف مورد نظر برسد و هم با قیمت خوب هریک از آلایش‌ها را بفروشند.

رئیس اتحادیه فروشندگان کله‌پاچه و سیراب و شیردان تهران اضافه کرد: این نحوه مزایده به معنای آن بود که دلالان وارد شوند و با خرید یکجای آلایش خوراکی و غیرخوراکی، پس از تفکیک کله و پاچه و پوست و روده و …، هریک را به صورت مجزا به اصناف مرتبط بفروشند.

رواسی گفت: این روند باعث شد تا پای دلالان و واسطه‌ها به این ماجرا باز شود و با هر قیمتی که می‌خواهند آن را بفروشند در حالیکه می‌شد با برنامه‌ریزی درست، هریک از آلایش‌های خوراکی و غیرخوراکی را با قیمت مناسب به دست اصناف به صورت مستقیم برسانند.

رئیس اتحادیه فروشندگان کله‌پاچه و سیراب و شیردان تهران خاطرنشان کرد: تا چند روز بعد از اعلام خبر واردات گوسفند زنده به کشور، ما در جریان ذبح روزانه این گوسفندان بودیم و تا جاییکه ما اطلاع داریم، ۱۰ هزار کله گوسفند رومانیایی هم به مغازه‌های تهران رسید.

نظرات

پاسخی بگذارید