قالب وردپرس خرید قالب وردپرس فروشگاه قالب وردپرس قالب خبری وردپرس

کمبود آمبولانس در تهران

تاریخ انتشار : چهارشنبه 8 اسفند 1397 - 10:58

رئیس اورژانس تهران از نیاز تهران به بیش از ۲۰۰ دستگاه آمبولانس خبر داد.

خبرگزاری ایسنا: پیمان صابریان درباره استانداردهای ایمنی و اورژانس در شهر تهران، اظهارکرد: شهر تهران با احتساب جمعیت شناور و شهرهای اطراف حدود ۱۴ میلیون نفر جمعیت دارد و ما براساس استانداردهای جهانی در ازای هر ۲۰ هزار نفر جمعیت به یک دستگاه آمبولانس نیاز داریم یعنی باید در شهر تهران حدود ۵۰۰ دستگاه آمبولانس داشته باشیم و این درحالی است که تعداد آمبولانس‌های اورژانس در تهران تنها ۲۳۰ دستگاه است.

وی با بیان اینکه همچنین برابر استانداردها به ازای هر یک میلیون نفر جمعیت باید یک فروند بالگرد امداد هوایی فعال باشد، گفت: در حال حاضر به جای ۱۴ بالگرد، تنها دو بالگرد داریم. همچنین تعداد موتورلانس‌های اورژانس نیز باید بین ۴۰۰ تا ۵۰۰ دستگاه باشد اما در حال حاضر این تعداد حدود ۲۵۰ دستگاه موتورآمبولانس است.

رئیس اورژانس تهران با اشاره به فرسودگی برخی از اتوبوس‌آمبولانس‌های موجود در پایتخت نیز افزود: این خودروها کارایی بسیار بالایی دارند، اتوبوس‌آمبولانس‌های ما در زمان بازی‌های فوتبال در زمین مسابقه مستقر می‌شوند و به شهروندان خدمات ارائه می‌کنند، این خودروها به علت استفاده بسیار زیاد، به سرعت فرسوده شده و نیاز به تعویض یا نوسازی ناوگان دارد.

صابریان افزود: به ازای اضافه شدن هر آمبولانس نیز باید دست کم ۹ نیروی جدید جذب شود که امیدواریم این موضوع نیز مورد توجه قرار بگیرد.

به گفته وی برای هر پایگاه اورژانس به ۹۰۰ میلیون تا یک میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان اعتیار نیاز است که در حال حاضر این بودجه وجود ندارد و به همین دلیل نیز اورژانس تهران همچون اورژانس کشور در حال استفاده از حداکثر توان و امکانات خود برای امدادرسانی و ارائه خدمات درمانی مناسب به شهروندان است.

نظرات

پاسخی بگذارید