قالب وردپرس خرید قالب وردپرس فروشگاه قالب وردپرس قالب خبری وردپرس

۱۸ هزار قلم کالای مناطق نفت خیز جنوب، ایرانی است

مدیرعامل مناطق نفت خیز جنوب گفت: حدود ۱۸ هزار قلم کالای مناطق نفت خیز جنوب بومی سازی شده و حدود ۴ هزار قلم کالا در دستور کار داخلی سازی است.

علیرضا دانشی با تاکید بر داخلی سازی تجهیزات مناطق نفت و گاز جنوب افزود: در همین راستا جلسه‌ای با سازندگان داخلی و شرکت‌های دانش بنیان برای تولید این ۴ هزار قلم کالا برگزار کردیم و تمام تلاشمان در رابطه با ارتقا و تولید تجهیزات داخلی تکیه بر شرکت‌های دانش بنیان است.

وی با اشاره به افزایش ارزش افزوده محصولات نفتی گفت: در سال‌های گذشته حلقه‌های ارزش افزوده در این صنعت فراموش شده در این راستا طبق دستور وزیر نفت و مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران در راستای افزایش ارزش افزوده برنامه جدی تنظیم شده است.

مدیرعامل مناطق نفت خیز جنوب با اشاره به اهمیت توسعه و تحقیق در حوزه نفت و گاز خاطرنشان کرد: در سال ۱۴۰۱ از مراکز علمی، پژوهشگاهی و تحقیقاتی کشور استفاده خواهیم کرد و بودجه نزدیک به هزار میلیارد تومان در نظر گرفته شده که اگر مراکز پژوهشی و علمی در راستای نیاز صنعت تلاش مضاعفی انجام دهند؛ این بودجه قابل افزایش است.

دانشی ادامه داد: برخی قوانین و مقرراتی هم هست که باید مسولان دولتی و تولید کنندگان داخلی در جلسات هم اندیشی رفع کنند تا برای تسهیل کار سازندگان داخلی موانعی نباشد وان شاءالله روند بومی سازی سرعت گیرد.

 

خبرگزاری صدا و سیما

مطالب مرتبط

«رمزریال» از شهریور شروع به کار می‌کند

«رمزریال» از شهریور شروع به کار می‌کند

به گفته رئیس‌ کل بانک مرکزی رمزریال قرار است جای ریال...

میزگرد زنده باشگاه مشتریان بانک‌ها از شعار تا واقعیت!

میزگرد زنده باشگاه مشتریان بانک‌ها از شعار تا واقعیت!

رادیو اینترنتی عصر پرداخت در یکصد و چهارمین میزگرد...

پرداخت سود سهام ۲٫۷ میلیون نفر از طریق سجام

پرداخت سود سهام ۲٫۷ میلیون نفر از طریق سجام

مدیر سیستم‌های تسویه و پرداخت شرکت سپرده‌گذاری مرکزی...

صورت‌های مالی ۱۲ماهه «ونوین» منتشر شد

صورت‌های مالی ۱۲ماهه «ونوین» منتشر شد

رشد همه‌جانبه بانک اقتصادنوین در سال 1400 بانک...

نظرات

پاسخی بگذارید