قالب وردپرس خرید قالب وردپرس فروشگاه قالب وردپرس قالب خبری وردپرس

۹۰ درصد فروش اموال مازاد بانک‌ها در دولت سیزدهم انجام شد

تاریخ انتشار : سه‌شنبه 15 آذر 1401 - 16:39

وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: ۹۰ درصد از کل ۷/۵ هزار میلیارد تومان اموال مازاد فروش رفته در سال گذشته مربوط به نیمه دوم سال یعنی بعد از استقرار دولت سیزدهم است.

به گزارش خبر سما به نقل از خانه ملت، سید احسان خاندوزی در نشست علنی مجلس شورای اسلامی در پاسخ به سوال روح الله ایزدخواه نماینده مردم تهران درباره فروش اموال مازاد بانک‌ها گفت: موضوع فروش اموال مازاد بانک‌ها را از زمانی که در مرکز پژوهش‌ها بودم تاکنون که مسئولیت وزارت امور اقتصادی و دارایی را برعهده دارم پیگیری کردم. چرا که این موضوع سه تاثیر مهم اقتصادی یعنی؛ کنترل رشد نقدینگی، افزایش توان تسهیلات دهی بانک‌ها و رفع کسری‌های شبکه بانکی را دارد.
این عضو کابینه دولت سیزدهم افزود: به جهت کوتاهی‌هایی که اجرای این قانون طی سال‌های ۱۳۹۵ تا ۱۴۰۰ داشته، سهم عملکرد آن طی این سال‌ها حدود ۱۳ درصد بوده است، اما با آغاز دولت سیزدهم، این عدد به حدود ۱۸ درصد افزایش پیدا کرده است که برنامه داریم با مجموعه اقداماتی که در سال ۱۴۰۱ انجام می‌گیرد، برگ زرینی در این حوزه داشته باشیم.
وی اضافه کرد: از سال ۱۳۹۴ تا قبل از ۱۴۰۱، فروش اموال مازاد بانک‌ها حدود ۶۷ هزار میلیارد تومان عملکرد داشته است، بدین معنی ۳۳ همت سهام غیربانکی و ۳۳ همت املاک مازاد فروش رفته است.
خاندوزی در تشریح املاک مازاد فروش رفته بانک‌ها توضیح داد: از عدد فوق بانک صادرات حدود ۱۴.۵ همت، بانک ملی حدود ۱۴.۳ همت، بانک تجارت ۱۱ همت، بانک ملت ۹.۶ همت، بانک رفاه ۵ همت، بانک سپه ۵ همت و بانک کشاورزی ۴ همت عملکرد داشته اند.
وزیر امور اقتصادی و دارایی کشورمان تصریح کرد: ۹۰ درصد از کل ۷.۵ همت اموال مازاد فروش رفته در سال گذشته مربوط به نیمه دوم سال یعنی بعد از استقرار دولت سیزدهم است که این امر اراده عملی دولت سیزدهم در این موضوع را نشان می‌دهد.

مطالب مرتبط

قدرت‌نمایی اژد‌های زرد برای آمریکا

قدرت‌نمایی اژد‌های زرد برای آمریکا

یک بالون چینی که طی روز‌های گذشته در حریم هوایی آمریکا...

ارائه گزینه¬های متنوع و پریمیوم برای سرگرمی با Hub webOS ال جی

ارائه گزینه¬های متنوع و پریمیوم برای سرگرمی با Hub webOS ال جی

اپلیکیشن‌هایApple TV ، Apple Music، AirPlay و HomeKit در بیش از 100...

با حکم وزیرتعاون،کارورفاه اجتماعی؛ محمد شیخ حسینی مدیرعامل بانک توسعه تعاون شد

با حکم وزیرتعاون،کارورفاه اجتماعی؛ محمد شیخ حسینی مدیرعامل بانک توسعه تعاون شد

سید صولت مرتضوی، وزیر تعاون، کار ورفاه اجتماعی با صدور...

مدرسه شهدای بانک دی در «کنارک» افتتاح شد

مدرسه شهدای بانک دی در «کنارک» افتتاح شد

با حضور مدیرعامل بانک دی،فرماندار و امام جمعه شهرستان...

نظرات

پاسخی بگذارید