قالب وردپرس خرید قالب وردپرس فروشگاه قالب وردپرس قالب خبری وردپرس

انجام کلیه تراکنش‌های کارتی غیرحضوری فقط با رمز پویا

تاریخ انتشار : چهارشنبه 15 اسفند 1397 - 11:07

از تاریخ ۱ خرداد ۱۳۹۸ و با حذف رمز ایستای دوم کارت‌های بانکی صورت خواهد گرفت: انجام کلیه تراکنش‌های کارتی غیرحضوری فقط با رمز پویا

به منظور کاهش جرائم مرتبط با سوءاستفاده از رمزهای کارت‌های بانکی از تاریخ ۱ خرداد ۱۳۹۸ رمز دوم ایستای ( ثابت) کارت‌های بانکی حذف می‌شود.
بعد از این تاریخ کلیه تراکنش‌هایی که با رمز دوم امکان‌پذیر بود (نظیر تراکنش‌های اینترنتی، پرداخت‌های آنلاین و پرداخت‌های تلفنی) فقط با استفاده از رمز پویا OTP (رمز یک‌بار مصرف/ One Time Password) صورت خواهد گرفت.
پیرو بخشنامه بانک مرکزی و با توجه به این الزام قانونی، زیرساخت و تمهیدات لازم در بانک خاورمیانه برای تولید رمز پویای دوم کارت در قالب نرم‌افزار “توکن” (Token) فراهم شده است. استفاده از رمز پویا و نرم‌افزار مذکور تا تاریخ ۱ خرداد ۱۳۹۸ به صورت اختیاری و بر اساس اعلام نیاز مشتریان محترم فعال می‌شود و از ابتدای خرداد سال ۹۸ به بعد شکل الزامی به خود خواهد گرفت.
مشتریان محترم بانک خاورمیانه برای فعال‌سازی این نرم‌افزار می‌توانند ضمن مراجعه به شعب و تکمیل فرم‌های مربوطه، رمز ورود به نرم‌افزار را فعال کنند.
نرم‌افزار مربوطه برای سیستم‌های عامل اندروید و IOS از وب‌سایت بانک خاورمیانه https://middleeastbank.ir/page/otp قابل دانلود و نصب است.

نظرات

پاسخی بگذارید