قالب وردپرس خرید قالب وردپرس فروشگاه قالب وردپرس قالب خبری وردپرس

بیمه پارسیان به ازای هر سهم ۲۸۳ ریال سود تقسیم کرد

تاریخ انتشار : دوشنبه 13 خرداد 1398 - 11:45

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت بیمه پارسیان (سهامی عام) برای سال مالی منتهی به ۲۹ اسفند ماه ۹۷ و مجمع فوق‌العاده برگزار شد. مجمع عمومی عادی سالانه شرکت بیمه پارسیان صبح روز یکشنبه ۱۲خرداد ماه با حضور بیش از ۸۰ درصد سهامداران برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت بیمه پارسیان، این شرکت بیمه بورسی امسال مجمع عمومی عادی سالانه و مجمع فوق‌العاده خود را همزمان در یک روز برگزار و مفاد دستورجلسه ذکرشده در آگهی دعوت به دو مجمع را که در جراید به چاپ رسیده بود، به تصویب سهامداران رساند. در این مراسم ابتدا کلیپی از افتتاح مدارس بیمه پارسیان در مناطق زلزله‌زده کرمانشاه پخش شد و پس از آن نسبت به انتخاب رئیس مجمع، نظّار و منشی جلسه اقدام و پس از استقرار هیات‌رئیسه مجمع و نمایندگان بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران و سازمان بورس و اوراق بهادار و حسابرس در قسمت هیات‌رئیسه، گزارش فعالیت‌های شرکت در سال ۹۷ توسط مدیرعامل ارائه شد. از نکات قابل توجه رشد سودآوری و اندوخته‌های درخور توجه سال ۹۷ بیمه پارسیان بود که توسط اویارحسین نایب رئیس هیات‌مدیره و مدیرعامل شرکت به تفصیل شرح داده شد.

کسب پرتفوی بیش از ۲۰هزار و پانصد میلیارد ریال در سال ۹۷ توسط بیمه پارسیان و سبد پرتفوی مناسب و همچنین وصول مطالبات از نکات دیگر حائز اهمیت این گزارش بود.

براساس این گزارش، رشد مناسب و ترکیب بهینه پرتفوی، ایفای تعهدات قانونی و آیین‌نامه‌ای، همچنین شفافیت صورت‌های مالی از نکات مثبت عملکرد شرکت بیمه پارسیان در سال مالی مورد اشاره بود. در ادامه، گزارش حسابرس و بازرس قانونی شرکت قرائت و پس از ارائه پاسخ‌های لازم درمورد بندهای گزارش حسابرس و بازرس و سوالات مطرح شده، صورت‌های مالی عملکرد منتهی به ۲۹/ ۱۲/ ۹۷ به تصویب رسید و در زمینه میزان تقسیم سود عملکرد سال مالی یادشده نیز بحث و بررسی لازم به عمل آمد و تقسیم مبلغ ۳/ ۲۸۳ ریال سود به ازای هر سهم به تصویب حاضران در مجمع رسید. بنابراین گزارش، شرکت بیات رایان به‌عنوان حسابرس و بازرس قانونی اصلی برای سال مالی ۹۸ تعیین و روزنامه‌های اطلاعات و دنیای اقتصاد نیز به‌عنوان روزنامه‌های کثیرالانتشار برای درج آگهی‌های شرکت انتخاب شدند. همچنین در مجمع فوق‌العاده این شرکت اساسنامه جدید که طبق اساسنامه تیپ بیمه مرکزی و سازمان بورس و اوراق بهادار است توسط بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران به شرکت‌های بیمه ابلاغ شده است، به تصویب سهامداران رسید.

نظرات

پاسخی بگذارید