قالب وردپرس خرید قالب وردپرس فروشگاه قالب وردپرس قالب خبری وردپرس

روند کاهشی قیمت تمام‌شده پول در بانک توسعه تعاون تداوم‌یافته است

تاریخ انتشار : دوشنبه 22 اردیبهشت 1399 - 16:27

سید باقر فتاحی عضو هیات مدیره بانک توسعه تعاون: روند کاهشی قیمت تمام‌شده پول در بانک توسعه تعاون تداوم‌یافته و هم‌اکنون به ۱۶ درصد رسیده است.

سید باقر فتاحی عضو هیات مدیره بانک توسعه تعاون پیش از ظهر امروز در جلسه تدوین و پیاده‌سازی بودجه‌ریزی بر مبنای مدیریت عملکرد بانک توسعه تعاون که در ساختمان میرداماد برگزار شد اظهار داشت: روند برنامه‌ریزی در بانک توسعه تعاون به‌گونه‌ای بوده است که نقش توسعه‌ای بانک به بهترین شکل به اجرا درآید. وی افزود: این بانک به‌عنوان یک‌نهاد مالی، با رعایت استانداردهای حسابداری و انتخاب بهترین فرآیندها، ضمن ارائه خدمات تخصصی و عمومی به تعاونگران و کارآفرینان و عموم جامعه؛ روند مناسبی در کاهش قیمت تمام‌شده پول طی نموده است و نتیجه آن کاهش این شاخص به ۱۶ درصد در حال حاضر می‌باشد.

عضو هیات مدیره بانک توسعه تعاون گفت: کلیه دستگاه‌های دولتی، در راستای حرکت در مسیر توسعه اقتصادی و اجتماعی کشور، موظف به انضباط مالی، شفاف نمودن فرآیندها و بهبود مستمر عملیات هستند. ازاین‌رو بودجه‌ریزی برمبنای مدیریت عملکرد، به‌عنوان الزام راهبردی جهت عملیات مالی در همه دستگاه‌های دولتی مطرح است.

فتاحی با تبیین روند برنامه‌ریزی و تدوین بودجه در بانک توسعه تعاون گفت: یکی از دقیق‌ترین و منظم‌ترین سیستم‌های برنامه‌ریزی در این بانک در حال انجام است. اهداف کلی بانک به همراه راهبردها و استراتژی‌ها منجر به تعیین برنامه‌های عملیاتی برای کلیه واحدهای ستادی و اجرایی گردیده است و اجرا و به‌روزرسانی و نظارت بر این برنامه‌های عملیاتی به‌صورت منظم و فصلی در واحدهای بانک انجام می‌شود.

عضو هیات مدیره بانک توسعه تعاون خاطرنشان کرد: با این تجربه و عملکرد چندین ساله، پیاده‌سازی بودجه‌ریزی بر مبنای مدیریت عملکرد در این بانک قابل‌دستیابی است که با همکاری امور مالی، امور طرح و برنامه و سایر امورها محقق خواهد شد.

محمد ذوالفقاری مدیر امور مالی بانک توسعه تعاون نیز در این جلسه با اشاره به مستندات قانونی برنامه چهارم، پنجم و ششم توسعه گفت: مطابق الزام قانون‌گذار، حرکت دستگاه‌های اجرایی از بودجه‌ریزی سنتی به‌سوی بودجه‌ریزی مبتنی بر عملکرد ضروری است.

سعید معادی مشاور مدیرعامل و مدیر امور روابط عمومی و حوزه مدیریت در ادامه جلسه بابیان اهمیت شفافیت مالی و بودجه‌ای گفت: این بانک به لحاظ رعایت الزامات قانونی و شفافیت در اجرای عملیات بانکی پیشرو بوده است و همچنین باید دقت شود نحوه ملاحظات برآمده از تکالیف توسعه‌ای بانک در سبک نوین بودجه‌ریزی نیز مشخص گردیده تا ایفای نقش توسعه‌ای بانک به شکل شایسته‌ای مداومت داشته باشد.

گفتنی است در این جلسه اساتید مرکز مطالعات مدیریت و توسعه فناوری دانشگاه تربیت مدرس، به تبیین فرآیند تدوین و پیاده‌سازی بودجه‌ریزی بر مبنای مدیریت عملکرد بانک توسعه تعاون پرداختند و مدیران ستادی بانک نیز نظرات تخصصی خود را در خصوص بهبود فرآیند ارائه دادند.

نظرات

پاسخی بگذارید