قالب وردپرس خرید قالب وردپرس فروشگاه قالب وردپرس قالب خبری وردپرس

رونمایی از صدها دستگاه ون تاکسیرانی در سیزدهمین شنبه «امید و افتخار»

تاریخ انتشار : چهارشنبه 25 آبان 1401 - 16:55

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران از مراسم تحویل و رونمایی صدها دستگاه ون در سیزدهمین شنبه «امید و افتخار» خبر داد.

به گزارش خبر سما به نقل از روابط عمومی شهردرای تهران، جلال بهرامی در گفت‌وگویی ، ضمن اشاره به نوسازی ناوگان ون تاکسیرانی بیان کرد: از ۷۸ هزار دستگاه تاکسی در پایتخت، بالغ بر ۶ هزار دستگاه خودرو ون وجود دارد که بیش از ۱۰ سال عمر کرده‌اند. در حال حاضر تعداد ون‌های فعال پایتخت برابر با ۲ هزار و ۵۰۰ دستگاه است و بیش از نیمی از ناوگان ون شهر تهران متوقف شده است.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران درباره علت توقف فعالیت ۳ هزار و ۵۰۰ دستگاه ون، توضیح داد: طی سالیان گذشته، تولید تجاری ون در کشور اتفاق نیفتاده بود و همچنین از سال ۱۳۹۷ با ممنوعیت واردات مواجه بودیم.

بهرامی با بیان اینکه طی ۱۰ سال گذشته هیچ اتفاقی در حوزه نوسازی ون نیفتاده بود، افزود: امسال دو فرآیند نوسازی ناوگان ون تاکسیرانی به صورت همزمان پیگیری شد. یکی از فرآیندها، نوسازی ون از طریق مشارکت با وزارت کشور بود. همکاری و تعامل بسیار خوب مسئولان امر در سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور موجب شد تا خرید صدها دستگاه ون محقق شود.

وی با تأکید بر اینکه بخشی از منابع مالی این ون های تاکسیرانی توسط شهرداری (معادل ۳۰ درصد) و بخشی دیگر توسط وزارت کشور تأمین شده است، گفت: طبق ابلاغیه، تحویل این ون‌ها منوط به اسقاط ون‌های فرسوده خواهد بود و مقرر است طی برنامه زمانبندی مشخص نسبت به تحویل ون به شهر تهران اقدام شود.

شرط واگذاری ون‌ها، داشتن ون فرسوده و فعال است

معاون شهردار تهران درباره شرط مرحله واگذاری ون‌ها از شهرداری به مالکان ون‌های فرسوده اظهار کرد: باید مالک دارای خودروی ون فرسوده باشد و همچنین ون فرسوده‌ای باشد که در خطوط فعال بوده است.

بهرامی در ادامه سخنان خود اعلام کرد که شنبه -۲۸ آبان ۱۴۰۱- آیین آغاز تحویل تاکسی های ون جدید برگزار می‌شود.

وی درباره فرآیند دوم نوسازی ناوگان ون تاکسیرانی توضیح داد: به واسطه پیگیری‌های انجام شده و حمایت شهردار تهران، اعتبار و منابع مالی لازم (حدود ۱۲۰ میلیارد تومان) برای نوسازی ۲۰۰ دستگاه ون سقف بلند (High Roof) از طریق صندوق کارآفرینی امید تأمین شده است.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران با بیان اینکه طی هفته آینده قراردادهای نوسازی ۲۰۰ دستگاه ون سقف بلند، امضاء خواهد شد، اضافه کرد: طبق تعهداتی که شرکت‌های بهره بردار و تأمین کننده اعلام کرده‌اند، تا سه ماه آینده شاهد ورود نخستین ون‌های سقف بلند به ناوگان تاکسیرانی کشور هستیم.

مطالب مرتبط

تغییر بزرگ در شیشه جلو خودروها

تغییر بزرگ در شیشه جلو خودروها

شرکت تولید شیشه اتومبیل چینی "فویاو" (Fuyao) اخیرا از...

واریز سود سهام عدالت ۲ مرحله‌ای شد

واریز سود سهام عدالت ۲ مرحله‌ای شد

رئیس سازمان خصوصی‌سازی گفت: امسال با تدبیری که وزیر...

هدیه همراه اول به‌مناسبت اولین برد ایران در جام جهانی ۲۰۲۲ قطر

هدیه همراه اول به‌مناسبت اولین برد ایران در جام جهانی ۲۰۲۲ قطر

به‌مناسبت برد ارزشمند تیم فوتبال کشورمان در برابر تیم...

نظرات

پاسخی بگذارید