قالب وردپرس خرید قالب وردپرس فروشگاه قالب وردپرس قالب خبری وردپرس

سومین سمینار سراسری مدیران بانک قرض الحسنه مهر ايران برگزار شد

تاریخ انتشار : جمعه 17 اسفند 1397 - 14:09

به منظور بررسی یک سال خدمت رسانی به مشتریان ارجمند، و ارائه برنامه جامع براي ارتقاء کمي و کيفي خدمت رساني در سال پيش رو، سومين سمينار سراسري مديران بانک قرض الحسنه مهر ايران برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی بانک قرض الحسنه مهر ایران، دکتر مرتضی اکبری مديرعامل، محسن پدرام رئيس هيات مديره، حسن تليکاني، عيسي امامي و سليمان توكلي اعضاي هيات مديره به همراه جمعي از روساي ادارات ستاد مركزي و مديران شعب استان ها در اين سمينار حضور داشتند.

در ابتدای این سمینار محسن پدرام، رئیس هيأت مديره بانک ضمن تقدير از عملکرد مديران و کارکنان بانك در سال جاري كه همراه با مشكلات اقتصادي در سطح كشور شده و فشاري مضاعف را وارد آورده بود، از رشد ۴۵ درصدي منابع نسبت به سال گذشته تقدير كرد.
وی همچنین بر ضرورت ارتقاء کیفی خدمت رساني به مشتريان تأکيد کرد و اذعان داشت: همواره ما کمترين ميزان گزارش تخلف را در بازرسي هاي بانك مركزي ج.ا.ا داشتيم و براي حذف آن كه منجر به خدمت رساني هرچه بهتر به مشتريان مي شود نيز بايد تلاش شود.

رئیس هیأت مدیره بانک قرض الحسنه مهر ایران، همچنين بر ضرورت بهره مندي هرچه بيشتر مشتريان از خدمات الکترونيک بانک تأكيد كرد و نقش مديران ستادي در ترويج اين حوزه از فعاليت بانك قرض الحسنه مهر ايران را حائز اهميت دانست.

اعطای بیش از ۱ میلیون فقره وام قرض الحسنه در سال ۱۳۹۷

در ادامه، یوسف نجدی، مدیر امور استان های بانک قرض الحسنه مهر ايران، به اعطاي ۱/۱ ميليون فقره وام قرض الحسنه اشاره کرد و آن را گامي ارزشمند در شرايط اقتصادي حال کشور دانست.

وی همچنین درصد مطالبات بانک را حدود یک درصد اعلام کرد و بیان داشت: اين ميزان از مطالبات، بيانگر داشتن مشتريان ارزشمند و سرمايه ي اجتماعي قوي براي بانک است.

نجدی، همچنین با اشاره به آمارهایی از رشد ۱۸۳ درصدي طرح هاي حمايتي و رشد ۱۸۰ درصدي در طرح هاي جاري خبر داد.

مدیر امور استان های بانک قرض الحسنه مهر ایران در ادامه به تبیين اهداف سال ۹۸ پرداخت و اعلام کرد: در سال پيش رو، براي ارتقاء کيفي خدمت رساني به مشتريان ارجمند بانک، ادغام برخي از شعبه هاي بانك در نظرگرفته شده است.

وی افزود: همچنین برای تسهیل دسترسي هاي مشتريان به خدمات بانک قرض الحسنه مهر ايران، نسبت به تغيير محل برخي شعب اقدام خواهد شد.

تسهیل در اعطای وام های قرض الحسنه به مشتریان

در ادامه محمدرضا اخوان، رئیس اداره کل اعتبارات و بین الملل، به اهم تغییرات در نظرگرفته شده براي تسهيل در ارائه خدمات به مشتريان اشاره کرد و بيان داشت: تسهيلات مربوط به کارمزدهاي ۰ تا ۳ درصد و نيز پرداخت وام با لحاظ دوره تنفس ۲، ۳، ۶ و ۱۲ ماه براي مشتريان حقوقي در نظر گرفته شده است.

وی همچنین به منظور حمایت هرچه بهتر از دستاوردهای ملي و کالاي داخلي، از اصلاح جدول حمايت از کالا و خدمات ايراني با در نظر گرفتن نرخ معامله پول خبر داد.

رئیس اداره کل اعتبارات و بین الملل، به ضرورت تسهیل در ارائه خدمت به مشتریان تأکيد کرد و بيان داشت: به اين منظور ضمن ارتقاء سقف انتقال امتياز افراد به بستگان سببي و نسبي از ۲ ميليارد ريال به ۴ ميليارد ريال، کاهش كارمزد تسهيلات پرداختي از محل سپرده ويژه به ۲ درصد نيز انجام شده است.

اخوان در ادامه به ارائه آمارهایی در خصوص میزان تسهیلات اعطايي به مشتريان ارجمند پرداخت و اعلام کرد:

در سال ۱۳۹۷، بالغ بر ۱۱۲۰۰۰۰ فقره وام به مبلغ ۱۲۲ هزار میلیارد ریال معادل ۱۵۰ درصد سال قبل پرداخت شده است.

وی افزود: ۲۳۰۰۰ وام ازدواج، ۱۳۰۰۰ وام به بانوان فاقد سرپرست، ۱۲۴۰۰ وام به معرفی شدگان کمیته امداد، سازمان بهزیستي و آجا با مبلغ ۵۰۰۰ ميليارد ريال پرداخت شده است.

رئیس اداره کل اعتبارات و بین الملل اضافه کرد: امسال همچنین ۸۰۰۰۰ وام به معرفی شدگان امداد ولايت، ۸۰۰۰ وام به معرفي شدگان بنياد برکت، ۴۶۰۰ وام به معرفي شدگان بنياد مسکن و ۱۰۳۰۰ وام دانشجويي با مبلغ ۶۸۳۰ ميليارد ريال پرداخت شده است.

در ادامه علیرضا اقدامی، رئیس اداره کل سازمان و برنامه ریزي چشم اندازهاي پيش روي بانک را تشريح و بر ترغيب هرچه بيشتر مشتريان به استفاده از خدمات الکترونيک بانك قرض الحسنه مهر ايران تأكيد كرد.

حذف کاغذ و تسهیل در فرایند اداری دریافت خدمات

انصاری جعفری، رئیس اداره کل فناوری اطلاعات نيز در اين سمينار، ضمن پاسداشت هفته منابع طبيعي از عقد تفاهم نامه با سازمان ثبت احوال کشور اشاره کرد و آن را گامي مهم براي حذف کاغذ و نيز تسهيل در فرايند كاري كاركنان شعبه و مشتريان دانست.

محسن محمدی، رئیس اداره کل حقوقی و وصول مطالبات نیز، در اين سمينار به راه اندازي سيستم ارسال پيامک هوشمند به مشتريان براي بازپرداخت اقساط اشاره کرد و اذعان داشت: با توجه به دغدغه هاي جاري مردم، اين سيستم مي تواند در مديريت برنامه ريزي مالي آن ها، نقش تسهيل گري را ايفا کند.

اکبر ترکیان، رئیس اداره کل حسابداری و بودجه نیز با اشاره به آمارهايي از رشد درآمدهاي بانک قرض الحسنه مهر ايران نسبت به مدت مشابه خبر داد.

در ادامه، مشکلات موجود در برخی استان ها توسط مدیران شعب استان های مربوطه مطرح و رهنمودهای لازم توسط مديرعامل و اعضاي هيات مديره ارائه شد.

 

قابل توجه است که این سمینار با سخنرانی اعضاء هیأت مديره و مديرعامل بانک قرض الحسنه مهر ايران در حال برگزاري است.

نظرات

پاسخی بگذارید