قالب وردپرس خرید قالب وردپرس فروشگاه قالب وردپرس قالب خبری وردپرس

مرز مهران تا ۲۵ اسفند بسته است

تاریخ انتشار : دوشنبه 19 اسفند 1398 - 14:02

مدیرکل گمرکات استان ایلام گفت: بر اساس آخرین ملاقات‌های حضوری و مکالمات تلفنی با طرف مقابل، طرف عراقی از روز یکشنبه ۱۸ اسفندماه تا ۲۵ اسفند مرز تجاری را موقتا تعطیل اعلام کرده و روند مراودات تجاری از این مرز فعلا متوقف است.

روح الله غلامی، اظهار کرد: در ۱۱ ماهه منتهی به بهمن ماه مجموع صادرات از گمرکات استان ایلام ۲ میلیون و ۳۲ هزارتن ۲،۰۳۲،۰۰۰ تن کالا بوده است که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۳۴ درصد از لحاظ وزنی رشد داشته است.
وی با بیان اینکه بر اساس ارزش دلاری میزان صادرات از لحاظ ارزش ریالی بالغ بر ۱۲۴۰۰ میلیارد تومان بوده است، تصریح کرد: در این مدت بیش از ۱۰۴ هزار کامیون به گمرک وارد شده است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۲۹ هزار کامیون بیشتر بوده و ۳۸ درصد رشد را نشان می دهد .

مدیرکل گمرکات استان ایلام ادامه داد: میزان تردد مسافرین مجموع رفت و برگشت ۶ میلیون و ۳۴۸ هزار و ۵۱۵ نفر بود که رشد ۵۱ درصدی داشت و کالای همراه این تعداد مسافر توسط کارکنان گمرک ایلام و با دستگاههای ایکس ری کنترل شده است.

غلامی با بیان اینکه تعداد اظهارنامه های صادراتی ۱۹۵۱۱ اظهارنامه ، که نسبت به مدت مشابه با ۱۶۷۸۲ اظهارنامه رشد ۱۶ درصدی را شاهد هستیم ، تصریح کرد: میزان درآمدهای گمرک نسبت به مدت مشابه رشد ۹۳۳ درصدی داشته است و این نکته مهم و قابل توجه است که مجموع درآمدهای ۱۱ ماهه سال جاری از مجموع درآمدهای گمرک در ۱۶ سال منتهی به ۹۷ به میزان ۹۲ درصد بیشتر است.

وی درباره آخرین وضعیت مرز ، در این روزها، اظهار کرد: مراودات تجاری در مرز مهران در ماه پایانی سال با توجه به شیوع ویروس کرونا با توافق طرفین و رعایت مسائل بهداشتی و ضد عفونی کردن محوطه های تجاری گمرک ایران و عراق ، و تلاش شبانه روزی کارکنان گمرکات استان ایلام تا پایان روز ۱۷ اسفند ادامه داشت.

مدیرکل گمرکات استان ایلام گفت : بر اساس آخرین ملاقاتهای حضوری و مکالمات تلفنی با طرف مقابل ، طرف عراقی از روز یکشنبه ۱۸ اسفندماه تا ۲۵ اسفند مرز تجاری را موقتا تعطیل اعلام کرده و روند مراودات تجاری از این مرز فعلا متوقف است.

ایسنا

نظرات

پاسخی بگذارید