قالب وردپرس خرید قالب وردپرس فروشگاه قالب وردپرس قالب خبری وردپرس

پرداخت تسهیلات ۶ هزار و ۳۰۰ میلیارد ریالی بانک سپه در استان گلستان

تاریخ انتشار : دوشنبه 8 بهمن 1397 - 17:18

/ اختصاص ۱۵۰۰ میلیارد ریال منابع بانک سپه برای رونق تولید گلستان

مدیر شعب منطقه گلستان گفت: بانک سپه برای کمک به تولید در استان ۶ هزار و ۳۰۰ میلیارد ریال تسهیلات در اختیار فعالان بخش‌های مختلف اقتصادی قرار داده است.
غلامرضا خموشی طی بازدید از خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران (ایرنا) در گرگان ضمن اعلام خبر فوق افزود: بخش‌های صنعت و معدن، بازرگانی و خدمات، ساختمان و مسکن و کشاورزی به ترتیب بیشترین میزان تسهیلات دریافتی از بانک سپه را به خود اختصاص داده‌اند.
وی تصریح کرد: بانک سپه برای کمک به تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی و حمایت از تولید و اشتغال هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال تسهیلات به صاحبان واحدهای تولیدی واجد شرایط استان گلستان طی ۹ ماهه سال جاری پرداخت کرد.
خموشی به عملکرد مطلوب بانک سپه در اعطای تسهیلات به فعالان اقتصادی استان گلستان اشاره کرد و افزود: ۶۰۰ میلیارد ریال از این میزان تسهیلات پرداختی برای رونق ۲۲ واحد تولیدی استان در قالب کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید پرداخت‌شده است.
وی ضمن اشاره به ادامه پشتیبانی بانک سپه از واحدهای تولیدی، تصریح کرد: در حال حاضر پرونده ۲۳ واحد تولیدی در استان گلستان برای انعقاد قرارداد و پرداخت بیش از ۹۰۰ میلیارد ریال توسط این بانک مراحل نهایی خود را سپری می‌کند و به‌زودی این تسهیلات در اختیار صاحبان واحدهای تولیدی قرار خواهد گرفت.

* ۲۰۰ طرح تولیدی استان برای دریافت تسهیلات به بانک سپه معرفی شدند
به گفته مدیر شعب منطقه گلستان از زمان فعالیت کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان تاکنون بیش از ۲۰۰ واحد یا طرح تولیدی موردنیاز حمایت مالی برای دریافت ۳۶۰۰ میلیارد ریال به بانک سپه برای حمایت معرفی‌شده است.
به گفته وی از ابتدای ۹۶ تا پایان ۹ ماه نخست امسال، ۷۳ فقره تسهیلات از طریق سامانه بهین یاب سازمان صنعت، معدن و تجارت استان به واحدهای کوچک و متوسط نیازمند حمایت مالی توسط بانک سپه در کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان تصویب و پس از بررسی، کارشناسی، منجر به پرداخت‌شده است.
وی بر ضرورت حمایت از تولید و اشتغال برای کمک به تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی تأکید کرد و افزود: در این راستا مدیریت بانک سپه استان حمایت از طرح‌های مولد در بخش‌های اقتصادی استان را سرلوحه فعالیت کاری خود قرار داده است.

* پرداخت بیش از ۱۸۰۰ میلیارد ریال تسهیلات به واحدهای تولیدی کوچک
خموشی با اشاره به خدمات این بانک به‌عنوان یکی از بانک‌های عامل صندوق توسعه ملی و رفع موانع تولید در استان، افزود: متقاضیان سرمایه‌گذاری در بخش‌های کشاورزی، صنعت، معدن، گردشگری تاکنون از تسهیلات بانک سپه بهره‌مند شده‌اند.
خموشی افزود: بانک سپه سال قبل بیش از ۱۸۰۰ میلیارد ریال تسهیلات به واحدهای تولیدی کوچک و متوسط استان به‌منظور پایداری اشتغال و رونق تولید پرداخت کرد و رتبه دوم را به خود اختصاص داده است.

* پرداخت ۲۴۰۰ فقره وام ازدواج
مدیر شعب منطقه گلستان گفت: بانک سپه برای از ازدواج جوانان ۲۴۰۰ فقره وام ازدواج بااعتبار ۳۵۰ میلیارد ریال به متقاضیان واجد شرایط در استان گلستان طی یک سال اخیر پرداخت کرد.
وی افزود: بانک سپه با اجرای طرح ضربتی پرداخت تسهیلات قرض‌الحسنه ازدواج در استان گلستان به‌صف انتظار متقاضیان پایان داد.

* صدور ۶۱۹۶ کارت اعتباری در استان گلستان
خموشی ضمن تأکید بر ضرورت کمک بانک‌ها به افزایش قدرت خرید مردم، تصریح کرد: از ابتدای سال گذشته تا پایان آذرماه سال جاری برای رفع نیاز ضروری خانوارها و کمک به اقتصاد آنها ۶۱۹۶ فقره کارت اعتباری به مبلغ ۶۷۳ میلیارد ریال در شعب بانک سپه استان گلستان صادرشده است.

* پرداخت ۸۵۰ میلیارد ریال تسهیلات به بخش‌های مولد اقتصادی استان
مدیر منطقه شعب گلستان اظهار داشت: این بانک ۸۵۰ میلیارد ریال تسهیلات به بخش‌های مولد اقتصادی در حوزه‌های کشاورزی، دامداری، صنعت و معدن و گردشگری در یک سال اخیر پرداخت کرده است.

* منابع بانک سپه در استان از ۱۱ هزار میلیارد ریال گذشت
خموشی از افزایش منابع بانک سپه در استان گلستان طی سال جاری خبر داد و افزود: منابع این بانک در استان از ۸ هزار و ۹۰۶ میلیارد ریال از ابتدای سال ۹۶ به ۱۱ هزار و ۲۶۰ میلیارد ریال در پایان دی‌ماه سال جاری رسیده که رشد ۲۶ درصدی را نشان می‌دهد.
وی یادآور شد: رشد منابع بانک سپه در استان گلستان، زمینه اعطای تسهیلات برای اجرای سیاست‌های دولت و کمک به رونق تولید اشتغال را فراهم می‌کند.

* حمایت بانک سپه از اجرای طرح‌های بزرگ در استان
خموشی به نقش مهم ۱۵ واحد صنعتی بزرگ گلستان در ایجاد اشتغال برای جوانان استان، تصریح کرد: این واحدهای تولیدی حمایت و مشارکت بانک سپه به بهره‌برداری رسیده و پشتیبانی از این واحدها همچنان ادامه دارد.

* پشتیبانی از صادرات غیرنفتی استان
وی به آغاز به کار واحد ارزی بانک سپه در استان گلستان از اول آذر سال گذشته برای کمک به رونق واحدهای تولیدی استان اشاره کرد و افزود: با توجه به هم‌مرز بودن استان با کشورهای تازه استقلال‌یافته آسیای میانه، بانک سپه برای کمک به صادرات غیرنفتی از استان، اقدام به گشایش واحد ارزی در گرگان کرده است.

* کمک بانک سپه به اقشار آسیب‌پذیر
مدیر شعب منطقه گلستان به تأثیر امضای تفاهم‌نامه بین بانک سپه و کمیته امداد و بهزیستی در تسریع پرداخت تسهیلات به اقشار آسیب‌پذیر استان اشاره کرد و افزود: بانک سپه برای حمایت از اقشار آسیب‌پذیر تحت پوشش کمیته امداد و سازمان بهزیستی از ابتدای سال ۹۶ تا پایان آذر سال جاری ۴۰۰ فقره تسهیلات قرض‌الحسنه به مبلغ ۶۹ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال پرداخت کرده است.
خموشی اظهار داشت: طی ۹ ماهه سال جاری ۲۳۶ فقره تسهیلات مسکن ایثارگران و روستایی به مبلغ ۱۰۴ میلیارد و ۳۷۰ میلیون ریال توسط بانک سپه در اختیار متقاضیان واجد شرایط قرار گرفت.

* توسعه خدمات الکترونیکی بانک سپه در استان
وی ضمن اشاره به مزیت‌های استان گلستان در بخش کشاورزی و گردشگری افزود: بانک سپه برای خدمات‌رسانی مطلوب به مردم ضمن افزایش ۱۰ درصدی دستگاه‌های عابر بانک در استان گلستان، زمان توقف آنها را ۵۰ درصد کاهش داده است.
مدیرشعب منطقه گلستان به رشد ۳۰ درصدی تعداد پایانه‌های فروشگاهی بانک سپه در استان طی ۱۰ ماهه سال جاری اشاره کرد و افزود: این دستگاه‌ها ازنظر میانگین مانده‌حساب نسبت به مدت مشابه سال قبل از رشد ۶۵ درصدی برخوردار بوده است.
وی ادامه داد: درگاه‌های پرداخت اینترنتی برای تسهیل سازی فعالیت‌های مالی اقشار مردم ازنظر تعداد درگاه‌های فعال از رشد ۳۵ درصدی برخوردار بوده است.

نظرات

پاسخی بگذارید