قالب وردپرس خرید قالب وردپرس فروشگاه قالب وردپرس قالب خبری وردپرس

کارخانه تولید موشک‌های ممنوعه آمریکا لو رفت

تاریخ انتشار : یکشنبه 14 بهمن 1397 - 12:18

وزارت دفاع روسیه با انتشار تصویری، اعلام کرد آمریکا پیمان منع موشک‌های هسته‌ای میان دو کشور را نقض کرده است.

باشگاه خبرنگاران جوان: وزارت دفاع روسیه روز شنبه با انتشار این تصویر اعلام کرد آمریکا ۲سال پیش تولید موشک‌های میان‌برد و کوتاه‌بردی را آغاز کرده که نقض «پیمان منع موشک‌های هسته‌ایINF » است.

بر اساس اطلاعات وزارت دفاع روسیه، شرکت صنایع نظامی «ریتون» (Raytheon) واقع در توسان، آریزونا، ماه ژوئن ۲۰۱۷ برنامه‌ای برای گسترش و نوسازی ظرفیت‌های تولید موشک‌های متوسط و کوتاه‌بُرد را آغاز کرد که طبق پیمان منع موشک‌های هسته‌ای میان‌بُرد، تولید آن‌ها ممنوع است.

کارخانه تولید موشک‌های ممنوعه آمریکا لو رفت

طی دو سال گذشته، مساحت این کارخانه ۴۴ درصد گسترش یافته و از ۵۵ هزار مترمربع به ۷۹ هزار مترمربع رسیده است. همچنین شمار کارکنان آن به بیش از ۲ هزار نفر افزایش یافته است.

آمریکا روز جمعه به بهانه اینکه روسیه پیمان موشکی میان دو کشور را نقض کرده است، اعلام کرد از این توافق‌نامه خارج می‌شود. ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه نیز تأکید کرد این اقدام واشنگتن را بی‌پاسخ نخواهد گذاشت و این کشور نیز اجرای تعهدات این توافق‌نامه را متوقف می‌کند.

رئیس‌جمهور روسیه همچنین افزود مسکو تسلیحات میان‌برد جدید طراحی خواهد کرد. او در واکنش به خروج آمریکا از پیمان INF، با طرح پیشنهادی وزارت دفاع روسیه برای آغاز ساخت موشک‌های میان‌بُرد با سرعت مافوق صوت موافقت کرد.

۳۲ سال پیش، رونالد ریگان، رئیس جمهور وقت آمریکا و میخائیل گورباچف، رهبر اتحاد جماهیر شوروی سابق، پیمان منع موشک‌های هسته‌ای میان‌بُرد را امضا کردند. هدف از این پیمان انهدام همه موشک‌های کروز و بالستیک آمریکا و روسیه که از زمین پرتاب می‌شوند و موشک‌هایی که بُرد آن‌ها بین ۵۰۰ تا ۵۵۰۰ کیلومتر است، بود. واشنگتن ماه‌هاست که مسکو را متهم می‌کند با مستقر کردن موشک‌های نواتور ۹ M. ۷۲۹ در زرادخانه نظامی خود، این توافق را نقض کرده است.

نظرات

پاسخی بگذارید