قالب وردپرس خرید قالب وردپرس فروشگاه قالب وردپرس قالب خبری وردپرس

گسترش پوشش خدمات سازمان تأمین اجتماعی به وکلاء و کارشناسان رسمی قوه قضاییه

تاریخ انتشار : چهارشنبه 7 اسفند 1398 - 20:15

همزمان با روز وکیل تفاهم‌نامه سازمان تأمین اجتماعی و مرکز امور مشاوران حقوقی، وکلاء و کارشناسان قوه قضاییه برای ارائه خدمات به این مجموعه به امضا رسید.

 

به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی، دکتر مصطفی سالاری در جلسه امضای تفاهم نامه با مرکز امور مشاوران حقوقی، وکلاء و کارشناسان قوه قضاییه اظهار داشت: پیگیری ها برای انعقاد این تفاهم‌نامه از چند هفته پیش انجام شد و امروز که روز وکیل است نهایی شده و به امضا می‌رسد که امیدواریم قدم مثبتی برای خدمت رسانی به قشر موثری از جامعه باشد.

وی افزود: در جامعه مدنی و متمدن وکلا و کارشناسان حقوقی نقش موثری دارند و امیدواریم بتوانیم برای خدمت به این عزیزان گام برداریم.

سالاری ادامه داد: در این تفاهم سعی کردیم که از تمامی ظرفیت‌های قانونی برای ارائه خدمات به جامعه شریف مشاوران حقوقی، وکلاء و کارشناسان قوه قضاییه استفاده کنیم و تعهدات حداکثری برای این مجموعه داشته باشیم.

مدیرعامل سازمان تأمین اجتمای همچنین از ایجاد رشته کارشناس رسمی بیمه‌های اجتماعی در آزمون جدید مرکز امور مشاوران حقوقی، وکلاء و کارشناسان قوه قضاییه تشکر کرد و گفت: تاکنون در حوزه بیمه‌های اجتماعی کارشناس رسمی وجود نداشت و ایجاد این رشته قطعا موجب ارائه نظرات کارشناسی متقن بخصوص در پرونده‌های مطروحه در مراجع قضائی خواهد شد.

دکتر علی بهادری جهرمی، رئیس مرکز امور مشاوران حقوقی، وکلاء و کارشناسان قوه قضاییه نیز در این جلسه گفت: برای امضاء این تفاهم‌نامه همکاری خوبی بین دو مجموعه وجود داشت و همه کسانی که برای این همکاری تلاش داشته‌اند، تشکر می‌کنم.

وی افزود: امضای این تفاهم‌نامه با روز وکیل همزمان است و این همزمانی را ما به فال نیک می‌گیریم و امیدواریم اجرای تفاهم‌نامه نیز با همین روال و با جدیت و پیگیری انجام شود.

لازم به ذکر است بیشتر وکلا و کارشناسان رسمی قوه قضائیه تاکنون از حمایت‌ها و خدمات بیمه تأمین اجتماعی برخوردار نبودند. بر اساس تفاهم‌نامه مذکور مقرر است تمامی وکلا و کارشناسان رسمی قوه قضائیه از خدمات بیمه درمان و همچنین بازنشستگی، ازکار افتادگی و بازماندگان برخوردار شوند.

مشمولان این تفاهم‌نامه امکان برخورداری از حمایت‌های مختلف سازمان تأمین اجتماعی با نرخ‌های حق بیمه ۱۲ ، ۱۴ ، ۱۸ و ۲۷ درصدی را خواهند داشت. برای تسهیل در ارائه خدمات به مشمولان این تفاهم‌نامه، لیست افراد متقاضی از سوی مرکز امور مشاوران حقوقی، وکلاء و کارشناسان قوه قضاییه به شعب منتخب استانی سازمان تأمین اجتماعی ارسال می‌شود.

نظرات

پاسخی بگذارید