قالب وردپرس خرید قالب وردپرس فروشگاه قالب وردپرس قالب خبری وردپرس

آمریکا بمب‌افکن‌هایش را از گوآم خارج کرد

تاریخ انتشار : شنبه 30 فروردین 1399 - 15:48

نیروی هوایی آمریکا در سکوت و به صورت مخفیانه تمامی بمب‌افکن‌های خود را از جزیره گوآم خارج کرده است.

خارج شدن این بمب افکن‌های استراتژیک آمریکایی پس از ۲۶ سال مداوم استقرار در جزیره گوآم در حالی صورت گرفته که هیچ جایگزینی برای آنها وجود ندارد و پنتاگون هم در این باره توضیحی نداده است.

از ۲۰۰۴، پنتاگون ماموریت حضور بمب‌افکن‌های B-۵۲ را در این منطقه انجام داده و این نخستین بار در ۱۶ سال گذشته است که هیچ بمب افکن آمریکایی در منطقه دیگر وجود ندارد. این بمب‌افکن‌ها در “جنگ علیه تروریسم” و حملات در عراق به سال ۲۰۰۳ به کار گرفته شدند.

سایت آنلاین رهگیری هواپیما موسوم به AircraftSpots خروج این بمب‌افکن‌ها را از پایگاه هوایی اندرسن در گوآم روز پنجشنبه گزارش کرد اما به گفته سایت The Drive’s The War Zone، تاکنون هیچ بمب‌افکن دیگری جای قبلی‌ها را نگرفته است.

در همین حال سخنگوی نیروی هوایی آمریکا گفت، بمب‌افکن‌های آمریکایی به عملیات خود در منطقه آسیا-پاسیفیک و از یک طیف گسترده‌تر از مناطق برون مرزی ادامه می‌دهند.

وی ادامه داد: تغییر موضع و استقرار این بمب‌افکن‌ها از گوآم بر اساس خط مشی یک استراتژی جدید دفاع ملی است که بر اساس آن، پنتاگون تغییراتی بدون اعلام و ناگهانی را در استقرار نیرو انجام می‌دهد تا دشمنان را متوقف کند.

ایسنا

نظرات

پاسخی بگذارید