قالب وردپرس خرید قالب وردپرس فروشگاه قالب وردپرس قالب خبری وردپرس

اثرگذاری قابل توجه استارتاپ ها در انجام فعالیت های مالی

تاریخ انتشار : پنج‌شنبه 11 بهمن 1397 - 1:01

عضو هیأت مدیره بانک قرض الحسنه مهر ایران مطرح کرد: اثرگذاری قابل توجه استارتاپ ها در انجام فعالیت های مالی
حسن تلیکانی، عضو هیأت مدیره بانک قرض الحسنه مهر ايران، در افتتاحيه مسابقه برنامه نويسي مالي فين وارز که در دانشگاه شهيد بهشتي برگزار مي شود، توجه به استارتاپ هاي مالي را ضروري دانست و به تأثير قابل توجه آنها در انجام امور روزمره مردم اشاره کرد.
به گزارش روابط عمومی بانک قرض الحسنه مهر ایران، حسن تلیکانی، عضو هيأت مديره بانک قرض الحسنه مهر ايران، در مسابقه برنامه نويسي مالي فين وارز که با هدف جذب تيم هاي جوان و خلاق در حوزه فناوري اطلاعات برگزار مي شود به نقش بانك ها به عنوان قلب تپنده اقتصاد هر كشور اشاره كرد و ابراز داشت: در دنيا، بانكها نه تنها بابت سپرده گذاري سودي نميدهند، بلكه بابت نگهداري و تأمين امنيت پول، هزينه اي نيز دريافت مي كنند.
عضو هیأت مدیره بانک قرض الحسنه مهر ایران ادامه داد: با این حال در جامعه ما هر روز بحث سرمايه گذاري کاهش پيدا مي کند و مردم ترجيح مي دهند پول هاي خود را تنها در قبال دريافت سود سپرده گذاري کنند كه اين براي اقتصاد بسيار مضر است.
وی در ادامه مطرح کرد: بانک قرض الحسنه مهر ایران، از ابتدا با این سیاست که نه سودي بدهد و نه سودي دريافت کند، موفق شده تا كنون نزديك به ۷ ميليون مشتري را پذيرا باشد.
تلیکانی با اشاره اعداد و ارقام تسهیلات اعطایي بيان داشت: تاکنون حدود ۱۵ هزار و ۵۰۰ ميليارد ريال منابع مردمي جذب شده که نزديک به ۱۵ هزار ميليارد آن به خود مردم به منظور رفع احتياجات ضروري و حركت در مسير ايجاد اشتغال، ازدواج جوانان، تقويت پشتوانه زنان سرپرست خانوار و … تسهيلات اعطا شده است.
عضو هیأت مدیره بانک قرض الحسنه مهر ایران اذعان داشت: در طول ۱۱ سال فعالیت بانک، بيش از ۴ ميليون نفر تسهيلات قرض الحسنه دريافت کرده اند که از ميان، حدود يك ميليون نفر آنها در سال ۹۷ بوده است.
وی افزود: هم اکنون نرخ مطالبات ما کمتر از ۱ درصد است که این مهم در شبکه بانكی بی نظير است و نكته قابل توجه آن است كه اين نرخ نيز با كمي تأخير بازمي گردد؛ چرا كه بانك قرض الحسنه مهر ايران، در راستاي سياست هاي حمايتي، تنفسي براي تسهيلات اعطا شده به مردم زلزله زده استان كرمانشاه در نظر گرفت كه موجب بخشي از اين نرخ مطالبات شد.
تلیکانی در ادامه ابراز داشت: با توجه به همین بازگشت ۹۹ درصدی منابع اعطايي مي توان، اميد بيشتري داشت که با استفاده از اين سرمايه اجتماعي، به ايجاد اشتغال پايدار کمک شود.
وی ادامه داد: در این خصوص یکی از راه هاي ايجاد اشتغال پايدار همين حمايت از استارتاپ ها است.
عضو هیأت مدیره بانک قرض الحسنه مهر ایران تأکید کرد: بايد توجه داشت که امروزه حضورر استارت آپ ها در انجام فعاليت هاي مالي بسيار اثرگذار بوده و هم اكنون، بسياري از امور روزمره مردم همچون استفاده از تاكسي هاي اينترنتي و خريدهاي روزمره از آن طريق صورت مي پذيرد.
تلیکانی با اشاره به نقش قابل توجه استارتاپ ها در توسعه خدمات غیرحضوری بانک ها بيان کرد: حرکت در مسير بانكداري الكترونيكي به تسهيل دسترسي شهروندان كمك به سزايي كرده و با حمايت از استارتاپ ها و افراد خلاق و ايده پرور كه مي توانند به توسعه آن كمك كنند، نه تنها به توسعه كشور كمك خواهيم كرد، بلكه از ظرفيت نبوغ جوانان نيز مي توان به خوبي بهره مند شد و در شرايط زندگي فناورانه كنوني، كيفيت خدمت رساني را تقويت كرد.

شایان ذکر است که ماراتن برنامه نویسی مالی که با عنوان فين وارز (fin wars) شناخته مي شود، با حمايت بانک قرض الحسنه مهر ايران به مدت سه روز، از تاريخ ۱۰ الي ۱۲ بهمن ماه در دانشگاه شهيد بهشتي برگزار مي شود و قريب به ۱۹ تيم فعال در حوزه فناوري اطلاعات در آن حضور بهم خواهند رسانيد.

مطالب مرتبط:

نظرات

پاسخی بگذارید