قالب وردپرس خرید قالب وردپرس فروشگاه قالب وردپرس قالب خبری وردپرس

امدادرسانی هلال احمر به سیل زدگان ۱۲ استان

تاریخ انتشار : جمعه 8 تیر 1403 - 13:01

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر گفت: ۱۲ استان از یکم تا هشتم تیرماه تحت تاثیر سیل و آبگرفتگی بودند که ضمن امدادرسانی به حادثه دیدگان، اقلام ضروری در بین آنها توزیع شد.

 

به گزارش خبر سما از هلال احمر، بابک محمودی روز جمعه با اشاره به انجام ۱۰۴ مورد عملیات سیل و آبگرفتگی، از شرکت بیش از ۸۰۰ امدادگر در امدادرسانی خبر داد.

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر با اشاره به عملیات سیل و آبگرفتگی از یکم تا هشتم تیر ١٤٠٣ و تا ساعت ۵ و ۳۰ صبح امروز (جمعه) گفت: امدادگران جمعیت هلال‌احمر به ١٢ استان متاثر شامل آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل، تهران، خراسان رضوی، خراسان شمالی، زنجان، سمنان، قزوین، گلستان، گیلان و مازندران امدادرسانی کردند.

وی با بیان اینکه در این مدت زمان، ۱۰۴ مورد عملیات امدادی انجام شده است، ادامه داد: در این مدت به هزار و ۸۰۴ نفر امدادرسانی شده، ۴۲۵ نفر اسکان اضطراری یافتند و ۲۱۷ نفر نیز به مناطق امن منتقل شدند.

محمودی گفت: در این حوادث پنج نفر از هموطنان جان باختند که چهار نفر مربوط به حادثه سیل ( سه نفر رودبار و یک نفر سوادکوه) و یک نفر به دلیل رعدو برق در سراب بوده است؛ ضمن آنکه یک نفر در سوادکوه و یک نفر در کلیبر مفقود شده اند.

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر افزود: در این مدت ۲۱۳ تیم امدادی شامل ۸۱۴ امدادگر، در عملیات تخلیه آب ۳۵۸ واحد مسکونی شرکت کردند و امدادگران ۸۹ دستگاه چادر، ۲۷۲ تخته پتو، ۱۳۸ تخته موکت، ۵۹ ست ظروف، ۲۷۴ کیلوگرم نایلون، ۱۳۴ البسه و ۹۹ بسته غذایی را بین افراد متاثر از سیل و آبگرفتگی توزیع کردند.

نظرات

پاسخی بگذارید