قالب وردپرس خرید قالب وردپرس فروشگاه قالب وردپرس قالب خبری وردپرس

انواع کیت تشخیص کرونا در کشور ساخته شد

تاریخ انتشار : شنبه 30 فروردین 1399 - 15:44

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور گفت: در حال حاضر انواع کیت‌های تشخیصی و تجهیزات دیگر در داخل تولید می‌شود که در کنار زحمات کادر درمان و وزارت بهداشت بر روند نزولی بیماری تاثیرگذار بوده است.

سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهور در لحظه ورود از گیت تردد و ضد عفونی عبور کرد و توسط این محصول ایران ساخت ضدعفونی و دمای بدنش اندازه‌گیری شد.

ستاری در این مراسم گفت: آمار و اطلاعات بیماری کرونا در کشور نشان می‌دهد که عملکرد زیست بوم فناری و نوآوری در این حوزه قابل قبول بوده است. زیست بوم فناوری و نوآوری شکل گرفته خصوصاً در حوزه زیست فناوری در این مسیر کمک کننده بود. شرکت‌های دانش بنیان و نیروی انسانی فعال در این زیست بوم به خوبی و در زمان لازم اقدامات را انجام دادند.

ستاری ادامه داد: به گونه‌ای که بسیاری از محصولات برای مبارزه با کرونا ایران ساخت شد. در حال حاضر انواع کیت‌های تشخیصی و تجهیزات دیگر در داخل تولید می‌شود که در کنار زحمات کادر درمان و وزارت بهداشت بر روند نزولی بیماری تأثیرگذار بوده است.

به گفته وی شتاب‌دهنده‌های تخصصی حوزه پزشکی می‌توانند در همکاری با مراکز دانشگاهی به کانون تولید شرکت‌های دانش‌بنیان و فناور مؤثر در این حوزه تبدیل شوند.

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور همچنین گفت: حمایت دولت از این حرکت زمینه برای اقدامات برای سال‌های آینده و ادامه مسیر را فراهم می‌کند تا آمادگی لازم را در بحران داشته باشیم.

به گزارش مهر، این برنامه مجتمع بین‌المللی فناوری و نوآوری افتتاح شد، در این مجتمع قرار است مراکز شتاب‌دهنده حوزه سلامت مستقر شوند تا با فعالیت‌های آنها شاهد شکوفایی بیشتر زیست بوم فناوری و نوآوری در کشور باشیم.

در حال حاضر دو مرکز شتاب‌دهی در حوزه فارماکولوژیک و غذا در این مجتمع مستقر هستند و قرار است ۸ شتاب‌دهنده دیگر نیز به این لیست افزوده شود. دارو، آرایشی و بهداشتی، بایوتکنولوژی و دیجیتال سلامت حوزه‌هایی است که در این مراکز فعالیت می‌کنند. محصولاتی مانند دارو، تجهیزات پزشکی و نرم افزارهای مرتبط در این مراکز ایران ساخت می‌شود. استارتاپ ها در این مراکز فعالیت خود را توسعه می‌دهند.

همچنین در حاشیه این مراسم، ۶ محصول ایران ساخت در حوزه تشخیص، غربالگری و مقابله با ویروس کرونا رونمایی شد.

گیت کنترل تردد و ضدعفونی محصول ایران ساختی است که در این نمایشگاه رونمایی شد.

امکان تشخیص دمای بدن مبتنی بر سنسور تشخیص دما و همچنین تشخیص هوشمند، امکان اندازه‌گیری درصد اشباع اکسیژن خون، یکپارچگی با سیستم پرسنل سازمانی یا سیستم اطلاعات یکپارچه که امکان اتصال به سیستم اندازه‌گیری دما و درصد اشباع اکسیژن خون مستقر در گیت را دارد از ویژگی‌های دستگاه است.

ازن ژنراتور مجهز به سنسور اندازه‌گیری ازن محصول ایران ساخت و رونمایی شده دیگر در این نمایشگاه است. این دستگاه قابلیت ضد عفونی هوا و تولید ازن به صورت onsite را دارد. عدم نیازمندی به مواد شیمیایی، جایگزینی اتوکلاوهای بیمارستانی و عدم ایجاد لک بر روی تجهیزات، سطوح و البسه از دیگر ویژگی‌های دستگاه است.

شیلد نانو یکی از محصولات رونمایی شده در این نمایشگاه بود. این شیلد با خاصیت نانو که به صورت انعطاف پذیر بوده و مطابق ویژگی‌های مورد نظر کادر درمانی طراحی شده است.

همچنین از ۳ کیت تشخیص مولکولی کرونا نیز رونمایی شد. کیت تشخیص سریع کووید ۱۹، سامانه مدیریت بیماری کووید ۱۹ و اپلیکیشن تاک (تغذیه، ایمنی، کرونا) نیز برخی از محصولات بودند.

خبرگزاری مهر

نظرات

پاسخی بگذارید