قالب وردپرس خرید قالب وردپرس فروشگاه قالب وردپرس قالب خبری وردپرس

اولین بودن در بازار: یک شیوه نوآوری

تاریخ انتشار : شنبه 19 بهمن 1398 - 12:21

بدون شک اولین بودن در رونمایی و معرفی هر چیز جدیدی به دنیا، چنان دستاورد مهمی است که ارزش جشن گرفتن دارد.

 

برای اینکه کالا یا تکنولوژیی را که پیش‌تر وجود نداشته از هیچ خلق کنید، ضروری است که در کنار روح نوآورانه، سخت‌کوشی و عزم راسخ و برخی صفات و خصوصیات ویژه دیگر را در خود داشته باشید. در صنعتی همچون لوازم الکترونیک مصرفی هم حریفان بین‌المللی فراوانی در حال رقابت هستند که با محصولات و تکنولوژی‌های جدید، عنوان اولین‌های بازار را از آن خود کنند؛ و توانایی معرفی چیزی واقعاً منحصربه‌فرد و قبل از دیگران، به معنای واقعی کلمه روزبه‌روز سخت‌تر می‌شود؛ و توانایی انجام هرساله چنین امری… یک شاهکار استثنایی و کمیاب است.

با این اوصاف، این دقیقاً همان کاری است که ال‌جی انجام می‌دهد.

معرفی مهم‌ترین و چشمگیرترین «اولین‌های» صنعت لوازم‌خانگی در نمایشگاه‌های مهم بین‌المللی از سوی ال‌جی به سنتی مرسوم تبدیل‌شده است. ابداعات و اختراعاتی که ال‌جی در نمایشگاه‌هایی همچون CES و IFA برلین رونمایی می‌کند، درواقع محصولاتی آماده عرضه به بازار هستند که راه خود را به خانه مصرف‌کنندگان بازکرده و زندگی آن‌ها را بهتر و آسان‌تر نموده‌اند. با ورود به دهه جدید میلادی، اجازه دهید در اینجا نگاهی گذرا بر اولین‌های صنعت لوازم‌خانگی داشته باشیم که طی ده سال گذشته توسط ال‌جی رونمایی و وارد بازار شده‌اند.

ماشین لباس‌شویی AI DD ال‌جی که چندی پیش در نمایشگاه CES 2020 رونمایی شد، در حقیقت نمایانگر ۲۰ سال ارتقاء و اصلاح موتور Direct Drive پیشگام این شرکت است و اولین نمونه در این صنعت است که قابلیت بهره‌گیری از هوش مصنوعی در عملیات شستشو را فراهم می‌آورد. این ماشین لباسشویی با استفاده از هوش مصنوعی قادر است تعداد و وزن لباس‌ها را تشخیص داده و حتی جنس و بافت لباس‌ها را نیز شناسایی کند تا بر اساس پارچه‌های گوناگونی که درون آن قرارگرفته، برنامه شستشوی بهینه‌ای را برای بهترین تمیزی و کمترین آسیب به بافت پارچه در پیش گیرد.

یکی دیگر از اولین‌های ال‌جی در نمایشگاه CES 2020 یخچال InstaView with Craft Ice است. این محصول اولین یخچال با توانایی تولید قالب‌های یخ کروی است. با توجه به اینکه یخ‌های کروی دیرتر از قالب‌های مکعبی ذوب می‌شوند، Craft Ice ال‌جی باعث می‌شود تا نوشیدنی شما هم‌زمان با حفظ طعم، مدت طولانی‌تری خنک بماند.

قابلیت InstaView Door-in-Door یکی دیگر از اولین‌های ال‌جی در زمینه تکنولوژی یخچال و فریزر است که اولین بار همراه با یخچال LG SIGNATURE در سال ۲۰۱۶ رونمایی شد. تنها با ضربه‌ای کوچک روی بخش شیشه‌ای درب یخچال یا اجاق‌گاز، بلافاصله صفحه تیره آن شفاف شده و کاربر بدون باز کردن درب و اتلاف سرما یا گرما، داخل یخچال یا اجاق را می‌بیند.
سال ۲۰۱۵ ال‌جی محصولی جدید و غیرقابل‌ رقابت را در خانواده ماشین لباسشویی رونمایی کرد. سیستم انقلابی TWIN Wash ویژه ماشین لباسشویی‌های درب جلو، اولین نمونه در نوع خود بود که استفاده از دو فضای شستشوی مجزا و هم‌زمان را فراهم می‌آورد. با بهره‌گیری از یک ماشین لباسشویی مینی کم جا به‌عنوان پایه ماشین لباسشویی اصلی، به دلیل کاهش دفعات شستشو و استفاده از ماشین مینی برای تعداد پایین لباس‌ها زمان کلی فرآیند شستشو به‌طور چشمگیری کاهش می‌یابد.

LG Styler یکی دیگر از محصولات خارج از روند اصلی لوازم‌خانگی است که از سال ۲۰۱۱ تولید آن آغاز شد. استفاده از تکنولوژی بخار TrueSteam به‌جای آب برای استریل و تازه کردن پوشاک و حذف هم‌زمان بوی بد و چین‌وچروک لباس‌ها، از برگ‌های برنده این سیستم مدیریت لباس‌ است؛ که تا به اینجا تبدیل به یک استاندارد صنعتی راحت و مؤثر و بی‌رقیب برای مراقبت از لباس‌هایی است که باید با بخار و بدون آب تمیز شوند.

ال‌جی شعار «در انجامش اولین باش‌» را به بخشی از سنت و رویه معمول کاری خود تبدیل کرده و هرگز از جستجوی روش‌های جدید و بهتر برای بهبود زندگی دست نمی‌کشد؛ که البته این تلاش برای اولین‌ بودن منحصر به لوازم‌خانگی نبوده و در تکنولوژی‌های صوتی و تصویری ال‌جی هم به‌وضوح قابل‌مشاهده است.

نظرات

پاسخی بگذارید