قالب وردپرس خرید قالب وردپرس فروشگاه قالب وردپرس قالب خبری وردپرس

بارش‌های بهاری ادامه می‌یابد

تاریخ انتشار : یکشنبه 15 اردیبهشت 1398 - 11:43

کارشناس سازمان هواشناسی گفت: پیش‌بینی‌ها نشان می‌دهد که بارش‌های بهاری در نقاط مختلف کشور تا آخر این هفته ادامه دارد و در روز جمعه با ورود سامانه بارشی از غرب بارش‌ها در این نواحی شدت می‌گیرد.

خبرگزاری ایرنا: کارشناس سازمان هواشناسی گفت: پیش‌بینی‌ها نشان می‌دهد که بارش‌های بهاری در نقاط مختلف کشور تا آخر این هفته ادامه دارد و در روز جمعه با ورود سامانه بارشی از غرب بارش‌ها در این نواحی شدت می‌گیرد.

امین حسین نقشینه افزود: امروز برای سواحل دریای خزر، ارتفاعات و دامنه‌های البرز مرکزی، شرق و شمال آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، دامنه‌های زاگرس مرکزی، جنوب و بخش‌هایی از شرق و شمال شرق مانند قسمت‌هایی از استان‌های خراسان رضوی، خراسان شمالی، خراسان جنوبی، کرمان و بخش‌هایی از یزد بارش پراکنده باران گاهی به‌صورت رگبار و رعدوبرق و وزش باد پیش‌بینی شده است.

وی اظهار داشت: فردا برای نیمه شرقی کشور انتظار افزایش ابر و از بعدازظهر بارش پراکنده گاهی همراه با رگبار و رعدوبرق و وزش باد رخ خواهد داد، روز سه‌شنبه علاوه بر نیمه شرقی، برای نواحی شمال غرب و غرب نیز افزایش ابر و بارش پراکنده پیش‌بینی شده است.

نقشینه ادامه داد: از ظهر فردا و سه‌شنبه مرکز شرق خلیج‌فارس و تنگه هرمز مواج و متلاطم خواهد بود و ارتفاع موج به ۱٫۵ تا دو متر خواهد رسید.

وی با بیان اینکه دمای کشور افزایشی است، گفت: دمای هوا امروز در تبریز ۱۷ درجه بالای صفر، فردا ۲۰ و پس‌فردا ۲۳ درجه خواهد شد، همچنین رشت نیز امروز ۲۱ درجه، فردا ۲۴ و پس‌فردا ۲۵ درجه بالای صفر خواهد بود که چهارشنبه و پنج‌شنبه دمای رشت روند افزایشی دارد اما با ورود سامانه بارشی جدید در روز جمعه از سمت شمال غرب و غرب دما در این بخش تا حدودی کاهش می‌یابد.

** تهران گرم می‌شود

کارشناس سازمان هواشناسی افزود: تهران هم امروز در برخی ساعات وزش باد و بعدازظهر افزایش ابر همراه با بارش‌های پراکنده و احتمال رعدوبرق خواهد داشت، فردا آسمان پایتخت صاف و آفتابی است.

وی گفت: بیشینه دمای امروز مهرآباد ۲۷ و شمیران ۲۵ درجه بالای صفر بود و کمینه امروز مهرآباد ۱۶ و شمیران ۱۳ درجه بود، بیشینه دمای فردا در مهرآباد ۲۹ و پس‌فردا به ۳۰ درجه بالای صفر خواهد رسید.

وی اظهار داشت: شهرکرد با دمای ۳ درجه بالای صفر و بندرعباس ۳۸ درجه بالای صفر به ترتیب خنک‌ترین و گرم‌ترین نقاط کشور در ۲۴ ساعت گذشته بودند.

مطالب مرتبط

آغاز کمپین جدید رومینگ همراه اول برای مسافران عراق و امارات

آغاز کمپین جدید رومینگ همراه اول برای مسافران عراق و امارات

همراه اول با هدف استقبال از فصل جدید مسافرت‌های خارجی...

قرارداد خودمالکی نهضت ملی مسکن بیش از ۶۰ هزار واحد منعقد شد

قرارداد خودمالکی نهضت ملی مسکن بیش از ۶۰ هزار واحد منعقد شد

سیدمحسن فاضلیان عضو هیات مدیره بانک مسکن از انعقاد...

۶۵ تن آنتی بیوتیک دیگر در راه داروخانه ها

۶۵ تن آنتی بیوتیک دیگر در راه داروخانه ها

سخنگوی وزارت بهداشت گفت: محموله جدید سوسپانسیون های...

حسین رونقی با قید وثیقه آزاد شد

حسین رونقی با قید وثیقه آزاد شد

حسین رونقی یکی از افرادی که اخیراً بازداشت شده بود، با...

نظرات

پاسخی بگذارید