قالب وردپرس خرید قالب وردپرس فروشگاه قالب وردپرس قالب خبری وردپرس

بارش سنگین برف در جنوب استان همدان

تاریخ انتشار : سه‌شنبه 6 فروردین 1398 - 12:57

معاون راهداری وحمل و نقل جاده‌ای استان همدان گفت: بارش سنگین برف در محور ارتباطی شهر‌ستان‌های جنوبی همدان شامل ملایر، نهاوند و تویسرکان داریم و راهداران برای باز‌نگه‌داشتن راه تاکنون در تلاش هستند.

تسنیم: معاون راهداری وحمل و نقل جاده‌ای استان همدان گفت: بارش سنگین برف در محور ارتباطی شهر‌ستان‌های جنوبی همدان شامل ملایر، نهاوند و تویسرکان داریم و راهداران برای باز‌نگه‌داشتن راه تاکنون در تلاش هستند.

حمید پرورشی خرم اظهار داشت: بارش در روز‌های قبل در این محور‌ها به تناوب وجود داشت اما شدت بارش‌ها اکنون افزایش دارد و مجبور هستیم برای باز ماندن محور‌های ارتباطی این بخش از استان همدان به سمت مرکز استان و راه‌های خروجی از استان؛ در هر محور یک لاین را سریع باز نگه داریم.

وی با اشاره بر اینکه از رانندگان انتظار داریم در عبور از این محور‌ها صبور باشند، افزود: در شهرستان‌های شمالی همدان بارش داریم اما به شدت بارش‌ها در محور جاده‌ای شهر‌ستان‌های جنوبی استان نیست و سیاهی آسفالت کامل دیده می‌شود اما به معنای با سرعت غیر‌مجاز راندن رانندگان و بی‌احتیاطی هم نیست.

معاون راهداری حمل‌و‌نقل جاده‌ای استان همدان بیان کرد: با تلاشی که بیش از ۵۱۶ راهدار و ۲۸۵ دستگاه برف‌روب، برف‌خور و خودروی پشتیبانی راهداری در دستور کار دارند و دایم هم همه محور‌‌ها را؛ به خصوص محور ارتباطی شهرستان‌های جنوبی استان را برف‌روبی می‌کنند اکنون همه راه‌های ارتباطی استان همدان باز است.

پرورشی اظهار داشت: راه‌های ارتباطی استان همدان از مرکز استان و شمال استان به سمت مرکز کشور هم بارش سبک دارد و باز است و مشکلی برای تردد در این محور‌ها نداریم.

معاون راهداری حمل و نقل جاده‌ای استان همدان تاکید کرد: مشکل اصلی که ما در گردنه‌های برفگیر استان مانند اسد‌آباد و دولایی و غیره با مواجه هستیم رانندگان و مهمانانی هستند که در این مسیر با کمترین امکانات مناسب سفر‌های نوروزی و تغییر اقلیم مسافرت می‌کنند.

وی گفت: اغلب شاهد هستیم که به هر دلیل خودرویی در گردنه برف‌گیر به دلیل تمام شدن بنزین یا نداشتن زنجیر چرخ کنار جاده مانده و راننده با لباس مناسب فصل تابستان پشت فرمان نشسته است یا حتی یک پتو همراه ندارد تا رسیدن کمک امدادی خانواده را از سرمای جاده محافظت کنند.

پرورشی اظهار داشت: در این شرایط همکاران ما به ضرورت مجبور به کمک به راننده و خانواده وی و همرانش هستند تا آنها را به پایگاه‌های راهداری جاده‌ای که برای اسکان اضطراری پیش‌بینی کردیم منتقل کنند که بخشی از وقت همکاران را برای اجرای وظایف محوله و ماموریت‌ها هدر می‌دهد.

وی افزود: مشکل دیگر همکاران ما در مسیر‌های برف‌گیر استان هم رانندگانی است که اطلاعی از نحوه بستن زنجیر چرخ ندارند و با سر خوردن خودرو‌هایشان در محور‌های ارتباطی مسیر را بند می‌آورند؛ تقاضا داریم رانندگان قبل از آغاز سفر از پربودن باک بنزین خود مطمئن شوند و به صورت عملی بستن زنجیر چرخ را تمرین کنند. بدون همراه داشتن جیره غذایی خشک برای ۲۴ ساعت و لباس گرم راهی مسیر‌های جاده‌ای کوهستانی نشوند.

نظرات

پاسخی بگذارید