قالب وردپرس خرید قالب وردپرس فروشگاه قالب وردپرس قالب خبری وردپرس

با حضور رییس کل بانک مرکزی و به دستور مدیرعامل؛ صدور گواهی اعتبار مولد به صورت رسمی در بانک ملت شروع شد

تاریخ انتشار : چهارشنبه 16 بهمن 1398 - 17:55

صدور گواهی اعتبار مولد«گام» با هدف خرید مواد اولیه و فروش محصولات واحدهای تولیدی به صورت نسیه در قالب زنجیره تأمین، با حضور رییس کل بانک مرکزی و با دستور مدیرعامل بانک ملت در این بانک آغاز شد.

به گزارش روابط‌عمومی ملت، دکتر محمد بیگدلی در مراسمی با حضور دکتر عبدالناصر همتی رییس کل بانک مرکزی و مدیران عامل و اعضای هیات مدیره بانک های ملی ایران، صادرات ایران و تجارت، از طریق ویدئوکنفرانس و در محل بانک ملی شعبه مرکزی دستور صدور گواهی اعتبار مولد را در این بانک خصوصی شده صادر کرد.
با رونمایی از طرح گام، یک فقره گواهی اعتبار مولد با مبلغ یک میلیارد ریال و مدت اعتبار ۶ ماهه برای یکی از مشتریان بانک ملت در شعبه مستقل مرکزی صادر شد.
بر اساس این گزارش، سیدابوطالب دیبایی، عباس جعفرلو و مرتضی ترک تبریزی، معاونان مدیرعامل، رضا مجیدی، رستم شاه گشتاسبی و جواد علی محمدی روسای ادارات کل و حسن کمالوند رییس شعبه مستقل مرکزی همراه با تعدادی از کارشناسان بانک ملت، به صورت ویدئوکنفرانس، در جریان سخنرانی رییس کل بانک مرکزی، مدیرعامل بانک ملت و دیگر سخنرانان مراسم آغاز اجرای طرح گام قرار گرفتند.
بر این اساس، طرح«گام»، یکی از برنامه های بانک مرکزی با کمک نظام بانکی کشوراست که در چارچوب مدیریت نقدینگی، تلاش خواهد کرد امکان تأمین غیر تورمی سرمایه در گردش مورد نیاز زنجیره تولید را به ویژه برای واحدهای کوچک ومتوسط، فراهم سازد.
این گزارش حاکی است، گواهی اعتبار مولد «گام» ،به عنوان یک ابزار بازار محور و با قابلیت نقل و انتقال، در بازارهای پول و سرمایه، تسهیلات جدیدی را برای تأمین اعتبار بنگاه های تولیدی فراهم می سازد.
در این طرح، تولید کنندگان بر مبنای فاکتور خرید مواد اولیه و واسط از بانک عامل درخواست انتشار و تضمین گواهی اعتبار مولد درسررسید کرده و به بنگاه فروشنده مواد اولیه تحویل می دهند و دارنده می تواند گواهی را تا سررسید نگه دارد، به فروشنده مواد اولیه خود تحویل دهد یا اینکه در بازار سرمایه تنزیل کند.
این گزارش می افزاید علی اکبر صابریان مدیر امور اداره کل دفتر مدیریت و روابط عمومی در این مراسم، مدیرعامل بانک ملت را همراهی کرد.

نظرات

پاسخی بگذارید