قالب وردپرس خرید قالب وردپرس فروشگاه قالب وردپرس قالب خبری وردپرس

با همت جوانان ایرانی قدیمی ترین کارخانه چوب مازندران به خط تولید بازگشت

تاریخ انتشار : چهارشنبه 16 بهمن 1398 - 7:11

شرکت نکا چوب که سال ۱۳۴۸ در میاندرود ساری فعالیت خود را آغاز کرده بود، در سال ۹۱ به دلیل بدهی و مشکلات ناشی از آن، به بانک ملی واگذار شده و به مرور تعطیل می‌شود.
اما امسال و در سال رونق تولید این شرکت با همت جوانان ایرانی در کمتر از ۴ ماه به صورت کلی بازسازی شد و با راه اندازی خطوط چوب بری ٬نئوپان و ملامینه ۷۰۰ فرصت شغلی جدید ایجاد کرد که ۴۸۰ نفر در بخش حفاظت از جنگل و ۲۲۰ نفر در بخش صنعت این شرکت به کار گرفته خواهند شد.

آیین افتتاح واحد تولید نئوپان شرکت نکاچوب با حضور محمود واعظی رئیس دفتر رئیس جمهور ٬ مجید حسین زادگان استاندار مازندران و مدیران طرح توسعه آینده پویا و جمعی از مسئولین استانی برگزار شد.

سعید نوری مدیر عامل شرکت نکاچوب در خصوص فعالیت های حفاظت از جنگل این شرکت عنوان کرد : یکی از بزرگترین مجریان طرح حفاظت از جنگل که بالغ بر ۲۵۰ هزار هکتار از اراضی جنگلی را تحت پوشش خود قرار می دهد نکاچوب می باشد که با در اختیار گرفتن ۴۸۰ نیرو مشغول به انجام این امر است.
نوری در ادامه از رئیس دفتر رئیس جمهور خواست تا پیگیر مطالبات معوقه این شرکت از سازمان جنگل ها شود و ابراز امیدواری کرد تا با تمدید قرارداد حفاظتی٬ گام مهمی در جهت اشتغال جوانان مازندرانی و رونق تولید برداشته شود.
وی در پایان پیشنهاد افزایش سرمایه برای خروج این شرکت از ماده ۱۴۱ قانون تجارت را مطرح کرد که با استقبال واعظی مواجه شد.

دکتر محمود واعظی طی سخنان کوتاهی در مراسم افتتاح این واحد تولیدی با تبریک به کسانی که برای راه‌اندازی دوباره این کارخانه زحمت کشیدند، ابراز امیدواری کرد که اقدام آغاز شده در کارخانه با قدرت ادامه یافته و در آینده نزدیک شاهد فعالیت هر ۳ خط تولیدی محصولات چوبی این کارخانه باشیم.
رئیس دفتر رئیس جمهور تأکید کرد: زمانی که آمریکا تحریم گسترده و فشار حداکثری را بر ملت ایران وارد کرد، امید داشت که کارخانجات ایران تعطیل شود، اقتصاد ایران فلج شده و مردم در مقابل نظام و دولت قرار گیرند. امروز ۲ سال از اعمال تحریم‌های ناجوانمردانه آمریکا گذشته و در حالی که آمریکایی‌ها فکر می‌‌کردند بعد از ۳ ماه از آغاز تحریم‌ها ایران تسلیم خواهد شد، ما امروز شاهد آغاز فعالیت مجدد، این کارخانه تولیدی بزرگ بعد از چند سال توقف فعالیت بودیم و این بیانگر همت، تلاش و مقاومت مردم است.
دکتر واعظی خطاب به کارکنان و مدیران این واحد تولیدی، گفت: هر کدام از این اقدامات شما در افزایش و رونق تولید در کشور به دولت و ملت امید می‌دهد و تیری است به سوی دشمنان که امید داشتند، کارخانجات ایران تعطیل خواهد شد.

رئیس دفتر رئیس جمهور در پایان ضمن تشکر از همه کسانی که در راه اندازی این خط تولید زحمت کشیدند عنوان کرد : کسی که یک شغل ایجاد کند و جلوی بیکاری را بگیرد نزد دولت قابل تکریم است.

نظرات

پاسخی بگذارید